Трябва ли да плащам на педиатърката, ако съм я викнала вкъщи???

  • 2 080
  • 34
Здравете мами!
Моят въпрос е дали трябва да давам пари на педиатърката, ако ни е посетила вкъщи. Имам бебе на 4 месеца и когато се наложи да дойде да го види(има зелени аки) аз я попитах дали трябва да заплатя нещо за посещението, тя ми каза да й дам 10 лв. Видя ми се странно да иска пари за бебенце. Днес се порових в сайта на Здравноосигурителна каса за да открия информация дали тя има право да ми иска пари, но нищо не намерих. Другото нещо е, че дори когато се роди и ни изписаха от болницата и ни посети, пак искаше всеки път да й даваме по 20 лв. Дойде два пъти тогава. Аргумента й беше, че детето няма още Акт за раждане и не се води на никакъв отчет и не може да си вземе парите от здравната каса. Всичко това ми се струва нередно. Моля ако имате информация да ми отговорите.
Лека вечер и предварително благодаря на всички ви!
Виж целия пост
# 1
Здравете мами!
Моят въпрос е дали трябва да давам пари на педиатърката, ако ни е посетила вкъщи.

категорично не.
Виж целия пост
# 2
Според мен - не.
Нас педиатърката ни е посещавала два пъти - още като беше бебе и не ни е взимала пари. 
Виж целия пост
# 3
Тоова че ти иска пари е голяма идиотщина.Лекарката е направо за  #2gunfire
Нашата лекарка е идвала много пъти в къщи заради децата и никога не ми е взимала пари.
Виж целия пост
# 4
На скоро имаше такава тема и повечето мами бяха отговорили че дават по нещичко, но аз лично не давам, а и тя не ми   иска.
А когато Мими се роди дойде в къщи моя личен лекар, защото не си бяхме избрали педиатър и не ми взе никакви пари дори после ми препоръча сегашната ни педиатърка.
Явно твоята е шарлатанка.
Виж целия пост
# 5
Нашата педиатърка е идвала няколко пъти в къщи и никога не е искала пари, когато съм я питала.
Виж целия пост
# 6
Абсолютно НЕ. Номера с акта за раждане много  педи-та  го ползват, но това си е за жалба до ЗК.
Виж целия пост
# 7
Ползвала съм две педиатърки (даже приятелки, после разбрах). Едната с удоволствие взе пари, когато се роди първия син, а втората каза, че не дължа нищо (по случай раждането на втория син).
Виж целия пост
# 8
Не. Не трябва да и плащаш. Дали ще е амбулаторен преглед,консултация или домашно посещение-щом е за бебе (дете) нищо не дължиш.
Виж целия пост
# 9
Абсолютно не дължиш пари.

Виж, ако ти желаеш да й платиш, е друг въпрос.
Виж целия пост
# 10
Не, не й дължиш пари !!!
Виж целия пост
# 11
Нашия педи иска по 10 лв,но съм го викала в извънработно време и смята,че всяко нещо се заплаща. Понеже е добър лекар си мълча,но смятам,че не се плаща щом е педиатър на детето би трябвало да има или дежурен при когото да се отиде или той да си поеме ангажимента при нужда да дойде без заплащане. Мисля,че по закон беше така
Виж целия пост
# 12
Според мен, не!
Виж целия пост
# 13
Нашата педиатърка още когато се записахме при нея преди 6г, каза че за преглед на дете пари не взима. До този момент не ни е поискала пари по никакъв повод.
Виж целия пост
# 14
в сучая при домашно посещение на педиатър,ако той е личен лекар на детето - нищо не се заплаща
дори и потребителска такса не се заплаща ,децата до 18 г. са освободени
следващия път и поискай касова бележка да видимот къде ще я намери......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия