Имате ли изолация на тавана - за живеещите в мансарди

  • 5 723
  • 14
 На нас ни казаха, че скосовете, които са бетон трябва задължително да изолираме, но се чудех дали да слагаме изолация и на тавана. Как е при вас, ако нямате изолация чувства ли се липсата й?

 то както е тръгнало, да бяхме си взели стар апартамент  ooooh!  ooooh!  ooooh! то бездънна яма за пари бе!!!  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
живеем в мезонет. имаме изолация на целия таван.
Виж целия пост
# 2
Ние живот и здравеесента ще се нанесем в мансарда. Да, ще слагаме фибран навсякъде. Все пак е последен етаж.
Виж целия пост
# 3
Ако апартамента е нов би трябвало изолацията да е поставена от строителите.
Да необходимо е да има изолация. Обикновено се изпълнява от вата /минерална/ и гипскартон
Виж целия пост
# 4
ТраЛаЛа, ама гипскартона е развъдник на хлебарки.....  Sad
Виж целия пост
# 5
ТраЛаЛа, ама гипскартона е развъдник на хлебарки.....  Sad

   #Crazy #Crazy #Crazy как така? стига бе!!!  Sick
Виж целия пост
# 6
ТраЛаЛа, ама гипскартона е развъдник на хлебарки.....  Sad

   #Crazy #Crazy #Crazy как така? стига бе!!!  Sick

Ами да, това ми го каза нашия майстор, който по принцип ни прави ремонта. Той бяга от гипскартона като от чума  Naughty  При нас по тази причина е правено с най-тънкия итонг.  Peace
Виж целия пост
# 7
имаме изолация от гипсокартон с минерална вата на целия таван
Виж целия пост
# 8
Това за хлебарките ме развесели, но ако се монтира правилно не би трябвало да има проблем с тези гадинки. В офиса всички стени са с гипсокартон, а хлебарки вече 7 години не съм видяла.
Виж целия пост
# 9
valja,  явно не им предоставяте необходимите удобства  Joy
Виж целия пост
# 10
Имаме изолация с гипскартон и минерална вата както на стените,така и на тавана.Това с хлебарките е абсурдно.Всеки майстор знае,че това е правилният начин за поставяне на вътрешна изолация.А за изолация с итонг за първи път чувам.Между итонга и стената поставяте ли нещо?И как става?Как се полага конструкцията?Питам от чисто любопитство.
Виж целия пост
# 11
Нямаме никаква изолация,дори и на стените (кооперацията е вече на 15-ина години и тогава не беше практика да се слага изолация).Липсата и обаче не се отразява по никакъв начин-няма влага,няма високи разходи за ел.ток.
Уточнявам,че става въпрос за жилището в родния ми град.
Виж целия пост
# 12
Тъкмо щях да пускам подобна тема. Предстои ни нанасяне в ново жилище - мезонет на два етажа, и двата покривни. Трябва ли да вземем някакви специални мерки за изолиране срещу студ и влага?
Уточнявам, че отвън всичко е изолирано с фибран - и стените, и покрива.   
Виж целия пост
# 13
Зъхи,щом е ново и двата етажа са покривни,строителя трябва да ти сложи и топло и хидроизолация!На нас ни обясниха,че след таванската плоча се правят две изолации по 5 см.Така се прави и при случаите,когато над твоя апартамент се пада терасата на съседа,което е масова практика в новото строителство.Също така строителят е длъжен по закон/обаче не мога да ти цитирам нищо по-точно/ да ти даде гаранция за покрива,това се прави още в предварителния договор и е 5 години.
Щом при вас всичко ще е изолирано,не мисля,че трябва да правиш нещо допълнително.Лошото на новото строителство е,че трябва да изчакаш всичко хубаво да изсъхне.От фирмата,която ни прави мебелите знам за един случай-хората са чакали 3 месеца на отворени прозорци/даже не са се нанесли/ да изсъхат замазки и мазилки,че е било страшна влага,ставаше въпрос за къща обаче.
Виж целия пост
# 14
Да, това за влагата го знам и аз... ама ние не бързаме да се нанасяме, въпросът е какво да се направи допълнително, така и така сега се прави апартамента...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия