За памперсите и млечните корички по главичката

  • 988
  • 16
Здравейте! Искам да попитам мамите които преобуват бебчо след хранене, ако заспи във вас след като се е наял преобувате ли го ? Аз като го оставя да спи и му се съберат около 6 часа - после целият е мокър, а като го преобуя -го събуждам. Преобувам го след ядене защото почти винаги ака докато или след като се нахрани, дупето му беше много червено и сега го сменям всеки път дори и по 2 памперса еидн след друг. А другият въпрос е за млечните корички бебчо е на 1 месец и има съвсем малко - като пърхут. Педиатърката казва, че е рано още да ги мажа с нещо и с какво newsm78 не знам?
Виж целия пост
# 1
За преобуването, аз бих преобула щом му се подсича дупето.Прави всичко възможно за да не заспива.
А за коричките, на Мими и се появиха като направи годинка.Мажех я с бебешко олио и хубаво я разресвах за да паднат .Това преди баня.Но не се прави всеки ден за да не стане мазна косичката на детето.
Виж целия пост
# 2
Коричките по главата или т.нар. крусти аз мажех със зехтин преди баня, но винаги се появяваха отново и отново. После ползвах Мустела Стелакер и след около три мазания всичко изчезна и нямаме повече. Много съм доволна  Peace
Виж целия пост
# 3
Моят съвет е да го преобуваш, по-добре го събуди, отколкото да го боли дупето - аз преобувах уж преди ядене, но много често и след. Корички не сме имали - всеки ден я решех с четка по мин 10 мин, така ме посъветваха.
Виж целия пост
# 4
Преобувай го, той е още доста малък и би трябвало да заспи отново без проблем. Подсеченото дупе е най-лошия вариант според мен.
Коричките, преди да станат такива, съм мазала с крема на Мустела Стелакер и за няколко дни всичко изчезна. Много съм доволна.
Виж целия пост
# 5
аз винаги сменям памперса преди ядене иначе повръща.
коричките докито ми каза да не ги пипам и аз нищо не ги правя
Виж целия пост
# 6
За памперса - сменяй го по - често за да не се подсича. Бях чела в една статия , че трябжа да се сменя на максимум 3 ч. а за коричките около 1- 2 часа преди баня обилно с преварен зехтин и после с малко гребенче го разреши хубажо след няколко дни се махат.
Виж целия пост
# 7
За памперса - редно е да го смениш.  Peace
За коричките - аз с нищо не съм ги третирала, сами изчезнаха.
Виж целия пост
# 8
За памперсите сменях преди хранене,а за коричките-мажеш със зехтин(олио)преди баня и после разресваш хубаво
Виж целия пост
# 9
Ако се е наакал,да,преобувах.
А за коричките има един шампоан-пяна за новородени на Мустела.Ние нашите с него ги оправихме.С преварения зехтин само станаха повече.
Виж целия пост
# 10
Mustela Stelaker е кремчето, което за 2 дена ни оправи, то е специално за крусти по лицето и скалпа.

 
Виж целия пост
# 11
Щом се зачервява дупето,сменяй памперсите често.Аз ги сменях дори и нощем,иначе се налагаше да сменям всичките дрехи след това Sick
А за коричките-ние имахме от началото.Не съм правила нищо с тях,не съм ги мазала.Към годинка и 2-3 месеца забелязах,че вече ги няма Laughing
Виж целия пост
# 12
Aз винаги сменям памперса преди ядене ,защото понякога повръща.
А за коричките...ние се мажем преди баня със зехтин.

Виж целия пост
# 13
Смяната на памперси - по-често, за да не се подсича. За коричките - с нищо не съм мазала, имаше 2-3 седмици и изчезнаха.
Виж целия пост
# 14
ние  сменяме пампата преди хранене, защото после може да повърне. ако миеш и мажеш дупето всеки път с крем против подсичане - няма да имаш грижи. ние ползваме бюбхен за дупето и преварен зехтин за шушулката й.
за главичката не знам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия