Увита пъпна връв. Притеснено ми е...

  • 3 657
  • 43
Здравейте, мами. Ходих на ехограф и докторът ми каза,че около врата на бебо е увита пъпна връв. Вече съм в 37 гс. Той ме съветва въпреки това да раждам нормално. Аз пък само си представям някакви ужасни картини... CryА бебо е много шавлив.Четох в някакъв сайт,че пъпната връв може да е причина и  да не наддава, а ни остава малко време.Притеснено ми е...Има ли други мами с такава диагноза
Виж целия пост
# 1
Моето бебе се роди с два пъти увита пъпна връв около вратлето и благодарение на експедитивната намеса на акушерката слава богу нямаше последици. Изрева веднага и сега всичко е на ред.  Hug
Имай впредвид, че през цялото време, докато траят контракциите се слушат тоновете на бебето. Така, че предполагам, че ако има някакъв проблем веднага ще те срежат.
Леко раждане и стискам палци всичко да е наред.  bouquet
Виж целия пост
# 2
И моята дъщеря беше с пъпната връв около врата,но това не знаех преди раждането,а по време на самото раждане даже тоновете й спираха,но лекарите действаха бързо.
При сина ми пъпната връв беше увита два пъти,изобщо имах чувството,че целия беше увит от пъпната връв,но акушерката беше много чевръста,бързо се справи.
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай, често се случва увита пъпна връв. Лекарите и акушерките си знаят работата и няма да има проблем.
Леко раждане!!!
Виж целия пост
# 4
Не се притеснявай, често се случва увита пъпна връв. Лекарите и акушерките си знаят работата и няма да има проблем.
Леко раждане!!!
Подкрепям Peace Не се притеснявай и леко раждане  bouquet
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай. Важно е да имаш доверие и на лекаря си. Моята дъщеря също беше с двойно увита пъпна връв, но лекарите реагираха светкавично и всичко беше наред. Е, при мен се наложи секцио, но не съжалявам никак.
Виж целия пост
# 6
И при мен така. Оказа се че бая се е затегнал малкия юнак, и когато аз напъвах навън тя го е дърпала навътре и го е задушавала. Тоновете му рязко спаднаха и айде--клъц(а аз раждах без упойка Shocked) и вакуум (за стотни от секундата го изкараха) иначе не ми се мисли какво щеше да стане!
Успех и после да се похвалиш с малкото сладурче!!! Hug Peace
Виж целия пост
# 7
не се притесняаваи. това се случва бая често. след като  лекарите знаят за това преди раждането, няма да има проблеми. ако не дай си боже се закучи нещо, веднага могат да реагират адекватно.
и моето кюфте беше с увита пъпна връв,но аз раждах със секцио. казаха ми месец преди раждането някъде и аз доста се притесних, защото и бебо беше доста шавлив в корема ми, но всичко беше ок.
леко доизбременяване и още по леко раждане!!!
Виж целия пост
# 8
И моят бебчо беше с увита пъпна връв, както се виждаше от видеозона. Родих нормално, без никакви усложнения или проблеми. Успокой се! Hug
Виж целия пост
# 9
Тошко беше с увита пъпна връв около вратлето .
Наложи се използването на форцепс понеже тоновете на бебче паднаха.
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми се роди с двойно увита около врата пъпна връв вързана на истински възел...Едвам уживя-доктора ми не я е видял преди това на видеозона #2gunfireДобре е че са ти я видели-поне ще имате база за действие.При нас тоновете започнаха да падат,тя започна да се задушава-аз бях със всички показатели за секцио...ама никой не ми го изписа.И наистина тя се роди в 9-тия месец(в 38-ма г.с.) но само с тегло 2.100кг-има нещо такова като ненаддаване на тегло.
Виж целия пост
# 11
не се притеснявай.доколкото чувам,почти всяко бебе е с увита пъпна връв,друг е въпросът дали лекарите въобще са казали на майката.синът ми също беше с двойно увита пъпна връв,през бременността никой не ми каза,в болницата преди да родя през цялото време тоновете на бебето бяха перфектни и родих нормално.едва след това видях,че в картона пише за увитата пъпна връв.за лекарите това е ежедневие и те си знаят работата.имай им доверие и леко раждане от мен на най-сладкото и здраво бебе. Peace
Виж целия пост
# 12
Ако изпадна в такава ситуация,без да се чудя,бих родила с операция...Изобщо няма да се правя на героиня и да слушам кой с колко пъти увита пъпна  връв е раждал ooooh!
Важно е само детето,а не родоразрешението Crossing Arms
Леко раждане! Peace Praynig
Виж целия пост
# 13
В никакъв случай не бих рискувала. За мен това да знаеш, че около вратлето на бебето има увите пъпна връв и да родиш нормално, е повече от безотговорно.
Виж целия пост
# 14
Моята бебка също беше с увита пъпна връв и това разбрах по време на раждането. Само като го чух щях да полудея, но лекарите си знаят работата и всичко се оправи за секунди. Не се притеснявай!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия