За обидата " селянин "

  • 10 313
  • 309
 Чета из разни форуми и ми направи впечатление колко често хората се обиждат един друг с прозвището  "селянин " ooooh! Всъщност тази уж обида доста често я чувам и в реалния живот Tired Имам много приятели, които живеят в села. Хора като хора. Отделен въпрос, че в градовете понякога има типични представители на селското...Не съм си позволявала да обиждам по този начин, нито съм деляла хората на селяни и гражадани. Предполагам,че всеки средноинтелигентен човек разсъждава по приблизително същия начин. А защо тогава тази "обида" продължава да съществува?
Виж целия пост
# 1
Според мен "селянин" отдавна вече  е показател за манталитет, а не за географски произход - затова и се употребява толкова свободно. Аз също го употребявам, независимо, че съм от малък град  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Да, за съжаление точно над нас живеят едни "селяни", които си тупат килимите през балкона и си изхвърлят вестници с храна през балкона. Използвам също и "говеда" понякога  Crazy

Карала съм най-хубавите си лета като дете на село със селянчетата и имам мили спомени.

Не деля хората на селяни и граждани, а на възпитани и прости.
Виж целия пост
# 3
Е да де, хората от село щото манталитета им е такъв та дай да преквалифицираме поведението на простаците в селско...
Разсъждавам просто върху написаното Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Около мен живеят доста кореняк- софиянци, които без да се замисля бих нарекла селяндури.  Wink
В селяндур не влагам чувство и идея, която да обижда селяните  Crossing Arms
Виж целия пост
# 5
селянин или селяндур - има ли разлика, според вас?
Виж целия пост
# 6
селянин или селяндур - има ли разлика, според вас?

Всъщност- да. И то голяма.  Wink
Виж целия пост
# 7
Ох, не ми казвай, че не откриваш разликата при употребата, Касиди  Rolling Eyes
Всеки носи нещо селско у себе си. Дори и ти... Grinning

Ех, този екзистенциализъм  Grinning
Виж целия пост
# 8
Правя разлика Кейси.
Ето сега мога да кажа, че изказването ти е селско без по този начин да обидя хората, които живеят в дълбоката провинция.
Виж целия пост
# 9
 Grinning
Точно така, отпусни си мислите. Сигурно трудно се живее с цялото това мислене и измисляне на интересности  Grinning
Виж целия пост
# 10
Е да де, хората от село щото манталитета им е такъв та дай да преквалифицираме поведението на простаците в селско...
Разсъждавам просто върху написаното Simple Smile
Ама нали казвам, че не го употребявам за "хората от село"  Simple Smile В момента живея в София, така че - логично - го употребявам за софиянци. Приеми, че ми харесва думата - по-сочно звучи, по-пълнокръвно някак. Да кажеш за някого "Хм, простак" ми звучи все едно си ощипана госпойца. Виж, "Пу, д'е*а селянина, д'е*а" е къде-къде по-нашенско  Mr. Green
Виж, ако това е поредната тема "София срещу провинцията", е друго нещо...
Виж целия пост
# 11
Ако е "София срещу провинцията", да пиша ЛС на Буболина да идва.  Laughing
Виж целия пост
# 12
Има много селяни и си го заслужават. Аз вече от 17 години съм в София и не си комуникирам с простаците, които бяха навсякъде около мен в детството ми.
Виж целия пост
# 13
оф, Дона пак е казала всичко в едно изречение. хайде, зключвайте темата Laughing
Виж целия пост
# 14
Ако е "София срещу провинцията", да пиша ЛС на Буболина да идва.  Laughing

Аааа, и аз ще се включа тогава Mr. Green
Чистокръвна староселка - селянка ли съм или потомка на тракийските царе, а?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия