Ваксина срещу рак на шийката на матката е вече в България!

  • 67 459
  • 386
По новините днес сутринта съобщиха тази новина.
Ваксинацията е доброволна. Цената на ваксината е около 400 лв.
Какво мислите по въпроса ?
Бихте ли се ваксинирали ?
Виж целия пост
# 1
  Доколкото знам, тази ваксина се слага на момичета, които още не са започнали полов живот - тя не е срещу рака, а срещу вируса, който го причинява. Вируса се пренася по полов път. Освен ако не става въпрос за друга ваксина..
Виж целия пост
# 2
Това, което съм чувала за тази ваксина, че е само за момичета до определена възраст.... за съжаление
Виж целия пост
# 3
Няма ограничение на възрастта.
Просто е добре момичетата да се ваксинират по-малки, поради факта че започват полов живот по-рано.
Виж целия пост
# 4
Не бих се ваксинирала, дори и да е безплатна.
Виж целия пост
# 5
Аз също не бих. Ня бих причинила това и на дъщеря си
Виж целия пост
# 6
И аз не бих!
Баси цената дето са й сложили обаче, #2gunfire #2gunfire #2gunfire колкото повече хора си махнат капаците по-скоро, толкова по-добре!
Виж целия пост
# 7
аз бих се ваксинирала. Точно от такъв вирус бях получила сериозна раничка и на косъм се разминах с операциия.  Намате си и идея какво е на 25 години да ви кажат че имате такъв рак, слава богу че беше ранен стадий и всичко мина благополучно, само с горене с лазер. Но откологията в майчин дом е пълна с такива момичета!!!
Виж целия пост
# 8
Да,бих.Някой може ли да пусне повече инфо?
Виж целия пост
# 9
Не, не бих, нито дъщерите си!
Виж целия пост
# 10
Дайте да изяsним. Защо е нужно само на девствени момичета? Има ли някаква логика?
И къде се бие ваксината?
Толкова ли е болезнена, че някои от вас казаха, че не биха причинили това на децата си?
Виж целия пост
# 11
и аз искам да знам дали е болезнена, къде се бие и тн, и защо на мен ми каза лекарката че раничките понякога изчезват от само себе си newsm78
Виж целия пост
# 12
Аз доколкото разбрах е за до 26 год., лекарите тепърва разработвали за над 26, че не можела нещо да се захване или нещо подобно, не го слушах много внимателно. По принцип съм за, но трябва да се преценят и страничните реакции. Трабва да има и по-голяма информация за тези новости и от джипитата и от гинеколозите, ама.....
Виж целия пост
# 13
заравям се ей сега да търся повече инфо да пусна линк Peace
Виж целия пост
# 14
Не, не бих, нито дъщерите си!

Не бъдете толкова категорична, този вид рак е сред двата водещи причинителя на смърт при жените в днешно време (заедно с рака на гърдата). И ако има начин да предпазите дъщерите си от него, би трябвало да си помислите по-добре, преди да се откажете от тази възможност.
Тази ваксина представлява истинска революция в съвременната медицина. Тя доказва, че човечеството е на път да се справи с този бич на нашето време - рака. Но за да оценим едно велико научно откритие, понякога се изисква време. А също и интелект.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия