Нервни бебета и кърмене?

  • 1 590
  • 42
Ами това е!? Кой какво си позволяваше по време на кърмене и отрази ли се това по някакъв начин на бебенцата - станаха ли по-неспокойни, по-нервни, или не!?
Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 1
нищо не си позволявах и пак си беше  супер нервно бебе.даже боб,зеле колбаси не ядях заради коликите и пак нямаше мира.просто детето си беше такова.а моята приятелка пиеше по 2 кафета,ядеше всичко и бебето и беше спокойно.според мен си е до тип нервна система.
Виж целия пост
# 2
Ами аз кърмя от месец и само кафе си позволявам, макар че другите неща много ги обичам- гледам да ги избягвам.
Не е нервен изобщо!
Виж целия пост
# 3
От всичко по малко, нямам проблеми!
Виж целия пост
# 4
От всичко, което ми се искаше си позволявах. От някой много малко наистина, но не съм си забранявала нищо. и си беше супеер спокойно бебе. Моя позната се лишаваше от всичко и детенцето си беше плачливо, нервно, болнаво... и до сега си е такова.
Според мен всичко си е до детенцето. Peace
Виж целия пост
# 5
От всичко по малко. И се наслаждавах на изключително спокойно бебе.
Но с уговорката, че един ден ям/пия едно нещо, и после наблюдавам за реакция на бебето.
И с втора уговорка: зависи колко е голямо бебето- дали е новородено и е само на кърма, или е по-голямо кърмаче.
Виж целия пост
# 6
И аз си позволявах само кафе. Сутрешното с кофеин и по-нататък - без кофеин. Другите неща особено шоколада не си позволявах, заради алергизирането и т.н. Общо взето не ми липсваха, но като спрях да кърмя веднага отидох и си купих една кола. Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Гласувах "от всичко по много", защото не съм си налагала някакви ограничения, но така или иначе пия кафе обикновено веднъж дневно, а алкохола не го включвам, защото не употребявам (по изключение, някоя чаша червено вино). Не мисля, че храната оказва някакво влияние, имам много спокойно дете, пу-пу.
Виж целия пост
# 8
Кафе,кола,шоколад,пикантни храни...май само алкохол не съм пила.Да,нервна беше,но не го отдавам на тези неща.След като спрях да кърма пак си беше нервна,а и до днес е нервак.
Виж целия пост
# 9
Така е, всичко си е до бебче. Първият път се ограничавах, защото установих, че кафето( и изобщо коефина) й действа на съня, а някои от храните (например зеле) предизвикваха колики. С второто си дете съм на принципа от всичко по малко и нямам никакви проблеми.
Виж целия пост
# 10
Не мога без шоколад или сладки работи. Рядко пия кафе сега докато се кърмим.Алкохол не съм опитвала от многооо време. Но съм забелязала, че независимо какво ям или пия има моменти, в които бебка е нервна.
Виж целия пост
# 11
Само шоколад съм яла и то малко, но тя си беше нервна по-време на кърмене, независимо от моята храна... или поне аз така си мисля. Мисля, че сега разбирам от какво е била нерна и се надявам да успея да направя всичко, за да не се повтори, защото нервността й беше причина да кърмя само 7м.
Виж целия пост
# 12
От гореизброените - пикантни храни. Не съм забелязала да се итразяват негативно на синът ми
Виж целия пост
# 13
От нищо не съм се лишавала и съм си хапвала колкото ми се яде (кафе и алкохол не употребявам принципно, не само по време на кърмене). Колики не сме имали и дребната си беше много спокойно бебе.
Виж целия пост
# 14
До 6 месец си позволявах по 1-2 глътки от кафето на мъжа ми, а после започнах да си пия. По принцип шоколад не ям, защото не обичам, но имах една случка, след като бях яла шоколадова торта-бебо беше като бесен  #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия