Имахте ли проблем с гълтането???

  • 938
  • 3
Моето слънчице има слаб сукателен рефлекс в следтвие на мозъчна атрофия и хидроцефалия.Трябваше ни доста врене докато се научим да се храним от шише,а сега се притеснявам дали ще се научи да поглъща твърдата храна при захранване.Още не съм пробвала,защото си мисля,че е още малък,но пък си мисля да започна навреме защото ако имам проблем да го установя навреме.Има ли някой който може да ми каже как да постъпя?Някой преживял ли е нещо подобно?Как научихте децата си да поемат твърдата храна?
Виж целия пост
# 1
моето дете няма проблеми
но на 6 месеца не яде с лъжичка -плюе и това си е
много е рано
не бързай
но нека се вкл логопед
Виж целия пост
# 2
здрасти, щом сте били със слаб сукателен рефлекс, предполагам , че и сега малко трудно сехраните. За густите храни ще трябва малко обучение и малко по-бавно и внимателно захранване. Има тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29070.0 - моля прочети, защото няма да ми е възможно да изпиша всичко още един път
после моля да опишеше - ама в другата тема точно как се храните в момента и какви затруднения имате и какви въпроси и ние с колегите ще се постараем да отговорим. аз ще ти изпратя тел на логопед от варна, който работи с малки деца и затруднения на храненето  bouquet
Виж целия пост
# 3
Мими нямаше сукателен рефлекс 24ч
почти нямаше де
после също имаше мноого бавно сукане - на два месеца сучеше по 40-50мл
чак след 4 почна спокойно да яде 80-90 и сега е вичи джобрие
но отказва да гълта твърда храна
вярвам че и това ще стане
по мои скромни наблюдения -0 тъй като е родена 1 меисец по-рано - този месец във ФИЗИЧЕСКО развитие й липсва

послушай НВИна - ако трябва тя ще ти направи и лична консултация
или някой др неин колега
успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия