Секцио и коремни преси

  • 1 194
  • 19
Здравейте мами! Колко време след раждането могат да се правят коремни преси? Обръщам се към родилите със секцио, защото знам, че при естественото раждане може от рано. Какви други упражнения могат да се правят за прибиране на коремчето?
Виж целия пост
# 1
На мен ми казаха след година.
Виж целия пост
# 2
На мен ми препоръчаха поне шест месеца да се въздържам от физическо натоварване / второ секцио ми е /. Аз обаче реших преди месец и половина да започна малко Пилатес за корема - пълна скръб , нищо почти не направих , а и ме понаболяваше.
Виж целия пост
# 3
и на мен ми казаха след 6 месеца
Виж целия пост
# 4
Четох, че след 3 месеца може да се започне с натоварването на коремните мускули след секцио. Аз скоро възнамерявам да започна.
Виж целия пост
# 5
Аз също съм чувала, че след 6-ия месец може.
Виж целия пост
# 6
След около година мисля,че може с по-сериозните натоварвания.
Виж целия пост
# 7
По принцип зависи как се възстановяваш. Гинеколога ми каза, че мога да започна по малко след третия месец, но тогава все още ме понаболяваше когато опитах. Отново опитах преди седмица и вече всичко беше наред, не ме боли не придърпва нищо. Така че най-добре консултация с лекар индивидуално за теб, а и те как усещаш нещата.
Виж целия пост
# 8
След 3 месеца, но не да се изсилиш на много. Днес 10, след 2 дни 15 и лека полека...  Няма да се плашиш, че ще раскъсаш нещо! Болката е предвестник, че не си готова, така че ако те заболи - спираш и изчакваш няколко седмици преди да се пробваш пак.
Виж целия пост
# 9
Аз започнах 20 дни след операцията с леки упражнения и коремни преси.  Peace
Виж целия пост
# 10
на мен никой нищо не ми каза.месец след операцията се чувствах добре и започнах по малко коремни преси.постепенно ги увеличавах.
Виж целия пост
# 11
Аз започнах 20 дни след операцията с леки упражнения и коремни преси.  Peace
На мен специалист кинезитерапевт ми каза същото - коремни преси от 20-тия ден, по-интензивно натоварване - от втория месец (когато вече и тежко може да се вдига).
Виж целия пост
# 12
препоръчаха ми да изчакам 30 дни и да започна тогава.за разлика от нормално раждалите аз трябваше да ги правя в началото по друг начин.в легнало положение подпъхвам единия крак под другия така,че да се оформи буквата р.  така се щадяла операциятамакар,че бързо се възстанових!
Виж целия пост
# 13
Аз започнах от 3-ия месец,но всичко зависи от това ти как се чувстваш,аз се почувствах готова и започнах.Играя упражненията на Синди Крауфорд,а те са доста натоварващи,но до сега не съм имала проблеми,но аз ги играех и преди да забременея и бях свикнала.Успех!
Виж целия пост
# 14
По-принцип след секцио не се препоръчва натоварване няколко месеца, но възстановяването е много индивидуално за всеки, аз бих ти препоръчала поне 4-5 месеца да си по-внимателна, така или иначе ще се възстановиш, не се притеснявай   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия