За домофоните

  • 3 627
  • 8
Та въпросът ми е: Има ли смисъл от домофонна уредба в жилищните кооперации?
Питам Ви защото се оказва, че във осеметажен блок, по три апартамента на етаж, само на мен ми прави впечатление, че втори месец домофона не работи и съответно входната вратата не може да се отваря отвън освен ако не си с ключ. Това значи всеки път като идва някой да слизам (от 8-мия етаж) да му отварям, а когато и двете деца са вкъщи това ми е почти невъзможно. В неделя имах и задача с повишена трудност - изпълнение на операцията при неработещ асансьор. Говорих с домоуправителката, но тя не се впечатли много и ми каза, че някой ден ще я оправят, но тя лично изобщо нямала домофон у тях.
Аз ли съм в грешка, че си мисля, че все пак е важно домофона да работи. Да уточня, че проблема явно не е точно в парите, защото наскоро събирахме пари във входа за цялостна подмяна на вратата на входа и пощенските кутии и се събра доста солидна сума.
Виж целия пост
# 1
Ами повдигни въпроса на общо събрание. Няма ли да я сменяте скоро домоуправителката? Работи по въпроса да изберат някой, който иска да има домофон. Или стани ти. Само това е начинът, щом има пари. А ако няма пари... Леле, как трудно се събират!  ooooh!
Виж целия пост
# 2
А някой знае ли колко излиза горе-долу една дом.уретба?Ние сме само 6 апартамента,от които 4 населени и си мисля,че ще ни излезе много скъпо!
Виж целия пост
# 3
Всеки вход си го решава, ако не те устройва, повдигни въпроса на събрание на блока или говори със съседите по отделно.

В нашия вход нарочно няма.
В кооперацията, в която ни е офиса, има, да видиш как влизат всякакви, звъннат и кажат, "Аз съм за водата" например и бабите ги пускат  Crazy вкъщи си е идеално, много по-спокойна се чувствам  Peace ако някой трябва да влезе му хвърлям ключ  Mr. Green

randuna, в офиса за 6 етажна сграда, общата сума беше 700-800 лв. Включваше напълно възстановяване, старата беше изгоряла и всичко смениха.
Виж целия пост
# 4
Виждам, че си от Варна и не мога да ти дам координати.
Аз живея също в осем етажен блок и смисъл от домофоните подчертано има. При нас бяха развалени 2-3 домофона и поправката им ни излезе преди година и половина към 30-40 лв./апартамент.
Обикновено на самите домофони е записан номерът на фирмата, която ги е поставила и би могла да ги обслужва. Предвид, че като като цяло хората гледат някой друг да им свърши работата, обади се на въпросната фирма и питай за какви пари би ставало въпрос при ремонт на съществуващата инсталация и тогава предизвикай общо събрание Peace
Виж целия пост
# 5
Ами то въпроса е, че нищо не е повредено, инсталацията си съществува и работеше до последно преди да се смени вратата. Сега към новата врата трябва само да се свърже една жичката към бравата, за да може да се отваря. И в парите не е проблема, защото едно такова свързване е 20-30лв. (по около 1лв. на апартамент ако не се ползват събрани вече пари). Затова и пуснах темата, опитвам се да разбера какви доводи може да има да не се свързва инсталацията. Оставам с впечатлението, че на някой така му харесва повече, а според мен е пълен абсурд!
Виж целия пост
# 6
Напълно те разбирам. И ние си съществувахме дълги години  с развалена домофонна инсталация, като на всяко годишно събрание лично аз поставях въпроса да се оправи, но ефект никакъв. И пак не поради липса на средства - входа има към 4000 общи пари, защото взимаме наем от общо помещение. Аз съм на 1-вия етаж и самото слизане не ми беше кой знае какъв проблем, освен когато бебето беше малко и ме сварваха точно по средата на някоя жизненоважна операция. Накрая я оправиха и от половин година работи. Лошото е, че непрекъснато звънят разни и разнообразни пощаджии, но пак съм доволна.
Ако при вас въпроса е само да се свърже една жица не може ли мъжа ти да го направи?
Виж целия пост
# 7
... опитвам се да разбера какви доводи може да има да не се свързва инсталацията.

Според мен въпросът е, че на никой не му се занимава. Ако ти вземеш нещата в свои ръце няма да срещнеш съпротива, още повече ако парите не са пречка. Peace
Виж целия пост
# 8
Ако при вас въпроса е само да се свърже една жица не може ли мъжа ти да го направи?
За съжаление мъжът ми го няма в момента - в смисъл, че е на гурбет и ще се връща чак лятото  ooooh! , което прави отварянето на вратата още по-трудно. Иначе щях да го пращам него да отваря Mr. Green
Така че смятам да отида в някоя фирма за домофони и да им платя да свържат жичките, а после ще си удържа разхода от касиерката. Най-много да си изям боя от някоя баба активистка защитничка на неприкосновенността на входа.  Twisted Evil
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия