Шарлатани или лечители?

  • 898
  • 13
Скоро един познат ми разказа как някакъв дядо излекувал кокошият трън на жена му. Дядото, който живеел в тяхното село, се славел от години, че може да лекува тези неща. "Тайната" се предавала от поколение на поколение само по мъжка линия в рода им. Жената на моят познат преди това няколко пъти ходила на лекар и въпреки обгарянето на кокошия трън с течен азот, той пак се появявал. Та отишли при този дядо и той поискал да малко парченце от засегнатото място, след това се качил на тавана и цитирам приятелят ми: "Чу се някакъв страхотен шум от горе, след това дядката слезе и каза: Готово! До две седмици всичко ще се оправи!" На десетият ден кокошият трън изчезнал и вече няколко години от тогава не се е появявал.
По принцип не вярвам в такива работи, но на този човек му имам доверие, пък и не виждам защо да ме лъже. Вие чували ли сте за такива "лечители"?
Виж целия пост
# 1
Чувала съм .... даже има лекари, които директно препращат пациенти, от които са "вдигнали ръце" при лечители, на които имат доверие ....... незная дали са шарлатани .... честно казано , това което наричаме здрав разум, може да обяснява само някои неща, от нашия свят .... в миналото хората са ходели при лечители и за тях това е било здрав разум ....
Виж целия пост
# 2
Да де, ама повечето  дават я някаква билка, я нещо, което трябва да изпиеш или изядеш, а този - нищо  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Да де, ама повечето  дават я някаква билка, я нещо, което трябва да изпиеш или изядеш, а този - нищо  Rolling Eyes


Ми....нали е помогнало ........
Виж целия пост
# 4
Не вярвам, особено на разкази от рода на еди кой си ми разказа, как на него му разказали и т.н. до н-то препредаване на разказа. До сега не съм виждала с очите си и не са ме лекували по такива методи и няма да се оставя да ме лекуват, нито децата ми.
Виж целия пост
# 5
за мен хомеопатията също е някаква такава "магия " ...но много хора твърдят, е работи  Thinking
Виж целия пост
# 6
Не вярвам, особено на разкази от рода на еди кой си ми разказа, как на него му разказали и т.н. до н-то препредаване на разказа. До сега не съм виждала с очите си и не са ме лекували по такива методи и няма да се оставя да ме лекуват, нито децата ми.
Покрива се с моето мнение.
Виж целия пост
# 7
за мен хомеопатията също е някаква такава "магия "

с чиста съвест бих го нарекла и него шарлатанство.

По Темата: да, чувала съм.
Важното е, ако не ти се помага, да не ти се и вреди. Дригото е..  Whistling
Виж целия пост
# 8
Не вярвам, особено на разкази от рода на еди кой си ми разказа, как на него му разказали и т.н. до н-то препредаване на разказа. До сега не съм виждала с очите си и не са ме лекували по такива методи и няма да се оставя да ме лекуват, нито децата ми.
Покрива се с моето мнение.
Само че тук n=1 т.е. разказвано ми е от очевидец, на който вярвам. Друг е въпросът ако вие не вярвате на мен Simple Smile
Иначе, мнението ми се припокрива с това на Шани, щом не вреди, защо да не опиташ. Пуснах темата, защото ми стана странно да те лекуват без дори да те докоснат или да ти дадат "лекарство".
Виж целия пост
# 9
Преди да имам дете, бих отрекла всичко това с лека ръка ... сега мисля, че бих опитала от всичко , което може да помогне ....
Виж целия пост
# 10
От личен опит- шарлатани.
И защо никога на мен не ми се случи да помогнат, а все на приятел, на жена му, на братовчедка й и т.н.  Laughing

Не вярвам в тях, но вярвам в самовнушението, особено в отрицателна посока ...

Виж целия пост
# 11
Шарлатани са, според мен.
Причините - като Никол.
Виж целия пост
# 12
аз пък си мисля, че всичко е вътрешна нагласа. ако силно вярваш в нещо то пък взело, че станало....
Виж целия пост
# 13
аз пък си мисля, че всичко е вътрешна нагласа. ако силно вярваш в нещо то пък взело, че станало....
на това му се вика самовнушение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия