Моля помогнете!

  • 749
  • 13
Баба ми има земи в Нови хан,аз и брат ми имаме пълномощно да се разпореждаме със земите.Проблема е,че братята и сестрите на баба ми  не искат да разделим земите,нито ми дават скици да видя къде се намират местата.Незнам какво да правя,искам с брат ми да си вземем нашата част и да я продадем,къде мога да си потърся правата?
Виж целия пост
# 1
здравей,
на пълномощното би трябвало да пише номерата на парцелите, отиди в Общината в Елин Пелин, по точно в поземлената комисия и виж къде се намират. Ако са самостоятелни парцели няма какво да делите. Ако са общи, наследствени парцели, разделянето /делба/ става в съда. Peace
Виж целия пост
# 2
Отиди в кметството, там ще ти покажат всичко, което те интересува. Колкото до разбирането с роднините направо не знам.  И аз имам супер апетитно парче земя до София, обаче нищо не правя защото не ми се занимава с тъпата рода.
Виж целия пост
# 3
На пълномощното  няма номера на парцели,пише само,че аз и брат ми може да се рзпореждаме със земите.Ако отида в поземлената комисия ще могат ли да ми извадят скиците само по ЕГН на баба ми?
Виж целия пост
# 4
Аз съм решена да отстоявам своето.Живея на квартира и би било добре,ако мога да продам нашата част.Иска ми се да  имам собствено жилище.
Виж целия пост
# 5
Нямам представа по ЕГН дали ще стане. Отиди на място и питай.
Виж целия пост
# 6
Много благодаря ! Laughing
Виж целия пост
# 7
1. Отиваш в поземлената комисия по кметство и искаш копие на скицата. Те те лъжат, че тези неща не са при тях, но ти ще упорстваш.

2. Правиш ново пълномощно, за да не те закопаят роднините на баба ти като стигнете до съда да делите земите.
Виж целия пост
# 8
да не те обезсърчавам, но щом на пълномощното няма изрично посочени номера на парцелите по плана за земеразделяне - това пълномощно няма никаква стойност за разпореждане с имотите.
иначе - в поземлената комисия трябва да ти издадат копие от скиците.

не разбрах, баба ти жива ли е? ако да - защо не се разбере тя с братята и сестрите си?
Виж целия пост
# 9
И според мен на пълномощното трябва да са посочени конкретно имотите.
Виж целия пост
# 10
Баба ми е жива,казала е на братята и сестрите си,че иска да се разделят,но те са казали,че не може.Ще търся връзки в поземлената комисия в Елин Пелин поне да взема скиците.
Виж целия пост
# 11
щом на пълномощното няма изрично посочени номера на парцелите по плана за земеразделяне - това пълномощно няма никаква стойност за разпореждане с имотите.
иначе - в поземлената комисия трябва да ти издадат копие от скиците.


 Peace
Виж целия пост
# 12
В пълномощното трябва да пише изрично за какви земи става въпрос - къде се намират, квадратура.... Баба ти би трябвало да има документ за собственост някакъв /там пише/. Ако става въпрос за земеделски земи, скицата се издава в поземлената комисия, ако не - в техническа служба в общината. Щом няма съгласие с другите съсобственици, се предявява иск в съда за съдебна делба.
Виж целия пост
# 13
Намерих познати в поземлената комисия,в петък отивам да взема скиците.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия