Със запалени фарове: до кога?

  • 3 545
  • 37
Намирам противоречива информация за това.
Веднъж е до 01.03. веднъж до 31.03...

Вие какво знаете по въпроса?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
нищо не знам. винаги карам със запалени фарове.
Виж целия пост
# 2
При нас влиза в сила от днес, поне така оповестиха от КАТ-Бургас.
Виж целия пост
# 3
При нас влиза в сила от днес, поне така оповестиха от КАТ-Бургас.

бре-бре, ново 20....
Виж целия пост
# 4
Май е до първи април, ама аз смятам да не ги гася...
Виж целия пост
# 5
Задължителното шофиране през деня със запалени фарове отпада от днес, съобщават от КАТ – Бургас. 4-месечният период на светлини през деня в зимна обстановка, наложен с промените в Закона за движение по пътищата е с цел да се намалят рисковете от пътнотранспортни произшествия. Изискването беше наложено от началото на ноември 2006 година. Всеки нарушител беше подложен на санкции. В момента от КАТ обработват данните за броя нарушения по време на зимния сезон. Предстои да бъде направено и проучване за броя на катастрофите през последните четири месеца спрямо същия период на миналата година. Според началникът на КАТ – Бургас Йонко Тончев определено се наблюдава спад в броя на произшествията на пътя.
Въпреки, че отпада задължителният характер на заповедта от автомобилната инспекция призовават шофьорите в града да продължат да карат със запалени светлини и през следващите месеци.
Виж целия пост
# 6
Задължителното шофиране през деня със запалени фарове отпада от днес, съобщават от КАТ – Бургас. 4-месечният период на светлини през деня в зимна обстановка, наложен с промените в Закона за движение по пътищата е с цел да се намалят рисковете от пътнотранспортни произшествия. Изискването беше наложено от началото на ноември 2006 година. Всеки нарушител беше подложен на санкции. В момента от КАТ обработват данните за броя нарушения по време на зимния сезон. Предстои да бъде направено и проучване за броя на катастрофите през последните четири месеца спрямо същия период на миналата година. Според началникът на КАТ – Бургас Йонко Тончев определено се наблюдава спад в броя на произшествията на пътя.
Въпреки, че отпада задължителният характер на заповедта от автомобилната инспекция призовават шофьорите в града да продължат да карат със запалени светлини и през следващите месеци.
Embarassed  bouquet
ааа, щото реших, че в Бургас сега започват!
Виж целия пост
# 7
От днес-край на запалените фарове Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 8
Аз не смятам да ги гася. Определено видимостта е по-добра, когато идващия срещу теб е със запалени фарове...
Виж целия пост
# 9
http://dnes.dir.bg/2007/03/01/news1409252.html


Тук пише че от днес...
Виж целия пост
# 10
Аз си спомням като въведоха - говореха от 1 ноември до 31 март. Ама може и да са попроменили хавата.
Виж целия пост
# 11
Аз не смятам да ги гася. Определено видимостта е по-добра, когато идващия срещу теб е със запалени фарове...
smile3501
Виж целия пост
# 12
По новините сега на обяд казаха, че от днес може да се кара без запалени фарове през деня, ама аз смятам че всеки си решава сам за себе си как ще кара. Peace
Виж целия пост
# 13
ЗАКОН
ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
......
Раздел XVII
Използване на светлините

......
(3) (изм. доп. ДВ бр. 61/2006 г.) Моторните превозни средства през периодите:
1. от 2 март до 31 октомври могат да се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини;
2. от 1 ноември до 1 март задължително се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.


това е истината. Мен ме интересуваше буквата от Закона.

Инак приветствам решението за запалените фарове поне през зимата.
Виж целия пост
# 14
Суууупеерррр!!
Все ме беше страх да не ги забравя!!  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия