До колко месечна възраст се дава Антирефлуксно АМ?

  • 3 322
  • 17
Питам тези, които са минали по този път.
Давам на бебето антирефлуксно мляко Аптамил АР, понеже другото го повръщаше. До кога се дава това мляко?
Виж целия пост
# 1
Аз съм давала Аптамил АР, тъй като имаше рефлукс синът ми, но педиатърката ми каза, че като почна с твърдите храни и стомахчето ще се регулира само. АР млякото го давах около 3 месеца и след това си минах пак на Аптамил обикновения. Наистина нямаше проблеми след това, повръщането отмина. Но си спомням, че много го харесваше АР млякото и го изгълтваше на един дъх и винаги плачеше за още.
Виж целия пост
# 2
Млякото се дава докато отшуми съответния проблем. При нас до 3 месеца бяхме на "Фризолак". Посъветваха ни, че "Аптамил" бил по- добър, но детето започна да го повръща и след това /явно не го е понесъл/ повръщаше всякакво мляко и този факт ни накара да преминем на "Фризовом". Педиатърката ни каза, че това бил често срещан проблем и при захранване с твърда храна постепенно отшумявал. Това пък ни накара да се захраним с каши и пюрета след 4-тия месец и проблемът беше решен, отдъхнах си. Беше ми омръзнало да пием всяка доза на почивки от по 3-4 пъти и да се разхождаме по половин час след всяка малка дозичка /ако изпиеше млякото наведнъж го повръщаше цялото под налягане/.
Твърда храна нито веднъж не е повръщал и това наложи по- ранното ни захранване, но не съжалявам изобщо. Ако някой се е занимавал по 6 часа в денонощието с хранене би ме разбрал. Фризовома спряхме на 6 месеца и отново се върнахме на Фризолак, който и до днес пием сутрин в 7.00 часа, а останалите ни хранения са каши, пюрета /вече и домашни/, плодове и всичко друго, тъй като сме големи, на 10 месеца. Вече не го повръщаме, както и решихме този проблем изцяло.
Виж целия пост
# 3
  Моята дъщеря още пие Фризовом,въпреки че повръщането спря още след втория прием-беше на месец и половина тогава.Не мисля да го сменям,още повече,че то е и против запек Wink
Виж целия пост
# 4
Радост вече е на 10 месеца, повръщането отшумя някъде към 6-ти........давам вризовом от 5-тия й месец, преди това кърмех.....
все още пие Фризовом, но смесен с Фризо....пробвах да сменя антирефлуксното мляко с обикновено, когато Радост беше на 8 месеца, но започна отново да повръща и педиатърката ми препоръча да ги смесвам.......
Виж целия пост
# 5
А нашата каза да не ги смесвам, било погрешно newsm78
Но като му го давам чисто АР се запича Sad
Виж целия пост
# 6
Ами ние го пием от 1-вия месец Rolling Eyes и чак сега започна да намаля повръщането. Дори и с това мляко повръщаше на фонтан ooooh!. Затова и избързах със захранването сега заместваме две хранения със зеленчуково-млечно и с млечна каша и след тях нямам никакъв проблем Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
 DVV, кога го захрани?
Виж целия пост
# 8
На 3м с плодово ама аз една захранваме правих за цял месец да е изял 4 пюренца Crazy На 4м зеленчук на 5м каша и смятам на 6м месо. сега му давам и жълтък от една седмица - носят ми постоянно домашни яйца от баба ми. Сок не давам  Naughty
Ох целия се оповръща на фонтан излезе водичката която пи преди да дремне ,отивам да преобличам ooooh!
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми пи Аптамил АР  докато стана на 7мес. Повръщането на фонтан спря още при първия прием тогава беше на 1мес, значи го е пила близо 6м, на няколко пъти пробвах да сменя млякото но пак повръщаше затова се отказах и го пи да 7мес. В момента сме на Аптамил 2, малко трудно го прояде заради разлечния вкус и гъстота и затова трябваще постепенно да преминем на него като ги смесвах двете млека.
Виж целия пост
# 10
извинявм се че се намесвам в темата, но ние също сме със същия проблем повръщане Simple Smile
ние сме на Фризовом от как е направила 1м и половина
и аз избързах с захранването захраних от 4месеца
-плодово пюре,зеленчуково пюре,каша,1/4жълтък +зеленчуково пюре,месо,
1/2жълтък зеленчуково пюре,
сега давам на закуска попара с мляко ,
уж се оправи повръщането от мялкото неповръщахме
но от този месец имаме проблем като хапнем пюре 120гр и изпива 30гр мляко е добре играе си, и като мине 1ч и половина и като я сложа седнала в мен и повръщаме малко, а иначе не повръща.
дали не и давам много

по темата до колкото знам Антирефлуксно АМ може да се дава до 1година без да се дава друго мялко
Виж целия пост
# 11
Доколкото разбирам повръща когато сте я взели "във Вас", следователно може да се притиска просто стомахчето и такова връщане на храна в такива моменти е нормално, стига количеството да е малко, напр. 1-2 ч.л. Същото се получава и при поставяне по корем или изобщо притискане в тази област, а ако е така това не е повръщане и не представлява непоносимост към храната. Просто храносмилането е продължителен процес и е нормално да протича в рамките от 1 до 3-4 часа дори, в зависимост от вида на храната, която е поета. По принцип млякото, независимо какво, се смила по бавно от плодовете, напр. В ранната детска възраст клапичката на стомахчето не се затваря добре и при някои дечица това се оправя дори към края на първата годинка. Не е проблем щом количеството на върната храна е малко и не повръща "на фонтан" /както, напр. беше при нас когато пиехме мляко/.
Виж целия пост
# 12
Дъщеря ми също беше на Аптамил АР до преди месец. Тоест докато навърши 5 месеца/започна да го пие когато беше на 1 месец/ Тогава започнах да смесвам по малко с обикновения аптамил и така постепенно преминах на него. Не знам до колко е правилно, но е факт, че вече няма проблем и не повръща изобщо. Захраних на 4 месеца.
Виж целия пост
# 13
При хранене с Аптамил АР запичаха ли се бебетата? Любо ака всеки ден, но трудно и акото е като пластелин newsm78
Виж целия пост
# 14
давах фризовом два месеца.след това повръщането спря
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия