размерите на бебето в края на бременноста?

  • 10 122
  • 8
Здравейте момичета,

искам да ви попитам колко максимум горе-долу достига размера на главичката на бебето в девети месец?

интересувам се защото ми казаха 4е съм с първа степен тесен таз и още от сега /в 37 седмица съм/ ми казаха, 4е бебето мнооооооооооого трудно ще излезе нормално. /при последен преглед в 36-та седмица на4алото BPD му е 8.88 newsm78/..тва голямо ли е?

И дали ще може да ми кажете кое съкращение за какво е от  ехографските данни: OFD, APD, TAD,MAD, FTA, Percentile .../бях намерила някъде в нета сайт с описание кое за какво е, но сега немога да го открия Cry/...........иначe със BPD, FL, AC, HC съм наясно.

Мерси  Hug
Виж целия пост
# 1
Супер полезна тема, браво Делена. За съжаление не мога да ти отговоря, но ще съм ти благодарна, ако ми разясниш какво BPD, FL, AC, HC означават.
Виж целия пост
# 2
Супер полезна тема, браво Делена. За съжаление не мога да ти отговоря, но ще съм ти благодарна, ако ми разясниш какво BPD, FL, AC, HC означават.

здравей "lga" Hug
BPD - диаметър на главичката
FL - дължина на бедрото на бебчо
AC - обиколка на коремчето
HC - обиколка на главата

  bouquet

Виж целия пост
# 3
А някоя от вас знае ли в кои седмици горе-долу колко е нормата за тези параметри?

Предполагам, че е и индивидуално до голяма степен, но има и задължителни размери, които трябва да се достигнат, сигурно.

Виж целия пост
# 4
ето таблица с размерите: http://9monate.qualimedic.de/articles/read.php?article_id=1657
delena май наистина е голямо виж тук за 40 седмица дават между 88 и 100 мм., само че нали знаеш, че нищо не е сигурно докато не се роди, няма гаранция, че е измерено точно.
Виж целия пост
# 5
на бебо в 37 седмица му беше 9,29 BPD - секциото беше вече ясно
Виж целия пост
# 6
на бебо в 37 седмица му беше 9,29 BPD - секциото беше вече ясно
Момичета, притесних се!  Outta JointВ понеделник ходих на ехограф - на бебето BPD e 9.58. Никой не е отворил и дума за секцио, освен това още не са ми мерили таза. Аз естествено нали не знам какви са тези абревиатури, не съм си и помислила да питам. Само ми казаха, че бебето е между 2890 и 3200 г.
Виж целия пост
# 7
При мен в 38 г.с BPD беше 10.1, родих нормално в първия ден на 42 г.с  с епизотомия. Обиколката на главата беше 36 см. 
Виж целия пост
# 8
на бебо в 37 седмица му беше 9,29 BPD - секциото беше вече ясно
Момичета, притесних се!  Outta JointВ понеделник ходих на ехограф - на бебето BPD e 9.58. Никой не е отворил и дума за секцио, освен това още не са ми мерили таза. Аз естествено нали не знам какви са тези абревиатури, не съм си и помислила да питам. Само ми казаха, че бебето е между 2890 и 3200 г.


lga задължително помоли да ти премерят таза, защото след много четене по темата установих, че всичко е индивидуално..дори твойто бебче да е по-голямо може да може да го родиш нормално ако имаш нормален таз. Но все пак помоли да го премерят и ако се налага да планираш секцио. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия