Отново за яслата и безумието на директорката

  • 1 519
  • 29
Дойде и моят ред да се оплача от яслата и по-точно от директорката. Twisted Evil
Тази сутрин ме сюрпризираха,че директорката е наредила всички деца навършили три години,сред които е и моят син,от 01,04 да са до обяд на ясла,тъй като щели да приемат нови деца ,а нямало легла за всички.Не я интересувало,че родителите работят.Както казала:"Досега никой не се е оплакал и всеки се е оправял".Утре ще ходя да говоря с нея,но ако няма резултат към кого трябва да се обърна?Знам,че това е нейна приумица,но има ли някаква наредба или закон,който да регламентира оставането в яслите?
Ние и двамата работим и не можем да си позволим аз да напусна работа.Нямаме средства да наемем жена да се грижи за Ники следобед,а и не мисля че това е решението.
Ако някой може да ми помогне,ще съм много благодарна.
Виж целия пост
# 1
Наредба сигурно има, но тя е за тригодишните да са на ДГ, а не на ясла.
Защо не си запишеш детето на градина?
Ти ако си директор как би постъпила, при положение, че идват нови деца във възраст за ясла? Къде ще настаниш големите?
Виж целия пост
# 2
Безумие ми се вижда... защо не е казала по-рано  newsm78 Предполагам, че би трябвало да известяват родителите с/у подпис или нещо такова...
Виж целия пост
# 3
GERRY - запиши го в ДГ детето си.
Виж целия пост
# 4
Детето е записано в ДГ,но ако е прието,то ще е от първи юни там.А ние какво да правим два месеца дотогава?
Виж целия пост
# 5
трябвало е да ви информира още в началото на годината! провери в детската градина дали не могат да вземат детето по- рано
а какво ще стане ако не си съгласна да си прибираш детето на обяд? ще го оставят пред вратата на яслата да стои ли?
Виж целия пост
# 6
Просто яслите са за деца до 3г. Предупредени сме още при постъпването.
Виж целия пост
# 7
Просто яслите са за деца до 3г. Предупредени сме още при постъпването.

   newsm78 Борянка прави 3 години в края на Май,директорката ми каза,че ще я премести в градинска група /ходи в ОДЗ/ чак септември месец.Така че значи има възможност да останат и до по-късно.
Виж целия пост
# 8
Където е ОДЗ - да. И Васи ходи в ОДЗ, но я преместиха две седмици преди да навърши 3г /с мое съгласие, де/. Явно може да се направи компромис, но не навсякъде.
Виж целия пост
# 9
А можеш ли да говориш в градината да ти приемат по-рано детето там. Това май ще се окаже най-доброто решение и ще избегнеш ходенето на ясла за половин ден
Виж целия пост
# 10
Просто яслите са за деца до 3г. Предупредени сме още при постъпването.
на нас ни казаха, че децата се делят условно на 2 групи- навършващи 3 год до 15.06 и след това. първата група ги изписват от яслата в края на май, другите -септември.
доколкото разбрах от познати, родените януари- февруари са на договорка с персонала и преценка на родителите дали да останат повече в яслата или да отидат по- малки в градината
Виж целия пост
# 11
Така е, да. При нас ги изписват на тримесечие. Понеже Васи е на 2 октомври, ме помолиха да я свлят в градината през септември. Ако се бях запънала, щеше да чака и ноемврийските, и декемврийските деца.
Виж целия пост
# 12
Два месеца преди да навърши 3 години Алекс / и още 7 деца/ я преместиха в градината и тогава започнаха да приемат нови деца в яслата.
Това до обяд детето да е на ясла ми се вижда безумие. Няма ли как да го преместиш на градина? А в същата сграда няма ли градина? Не ги ли местят като навършат 3 години?
Виж целия пост
# 13

А можеш ли да говориш в градината да ти приемат по-рано детето там.
Когато подавах документи за градина ми казаха,че приемат децата,родени януари-май,само от  първи юни,не можело по-рано.А яслата ни е самостоятелна и няма как да стане прехвърлянето в градина.
а какво ще стане ако не си съгласна да си прибираш детето на обяд? ще го оставят пред вратата на яслата да стои ли?

Не,просто го изписват и отказват да го приемат.Това са казали на друга майка тази сутрин.

А при постъпването ни беше казано,че детото ще стои на ясла до 31,05.Всъщност той пак дотогава ще е на ясла,само че до обед-нещо което беше пропуснато да ни се каже.
Виж целия пост
# 14
Детето е записано в ДГ,но ако е прието,то ще е от първи юни там.А ние какво да правим два месеца дотогава?
И аз знам, че е такава практиката. Ако го вземат по-рано в градина, в коя група ще го сложат? Четвъртите още не са изписани, а първите(дето ще станат втори през Септември) са с 1 година по- големи. И още нещо- в яслите приемат следкато има освободени места. Не мисля, че тази директорка трябва да ви притиска по този начин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия