Как почиствате много загоряла тенджера?

  • 22 122
  • 20
Моля ви дайте някоя ефикасна идея, защото имам една много загоряла тенджера Embarassed Embarassed Embarassed и с каквото пробвах да я почистя не става. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Медикс за фурни.  Peace Ако не стане от веднъж, продължаваш, докато стане. Той поне не е скъп.
Аз специално направо го наливам отгоре върху загорялото и оставям да престои повечко. После мия и ако има още останало - повтарям процедурата.
Виж целия пост
# 2
Прах за миялна машина...слагам малко заедно с гореща вода и след 20-30 минути всичко пада много лесно.
Виж целия пост
# 3
най изпитаното нещо е Зебрата/згура/.  Пробвай го да видиш че е вълшебно, но много гори кожата на ръцете, трябва да ползваш ръкавици. Не е скъпо около 1 лев, но върши чудеса.
Виж целия пост
# 4
А от какъв материал е тенджерата?
Виж целия пост
# 5
аз ползвам ЦИФ
Виж целия пост
# 6
Aко е много загоряла никое от изброените няма да я изчисти съвсем. Иска си и ръчичка - както казва мъжа ми.  Mr. Green И аз съм доволна от Зебрата. Но след това си я доизтърквам с телта.
Виж целия пост
# 7
Слагаш белина достатъчно количество и я оставяш да престои до сутринта- гаранция, че нищо няма да остане за ръчно търкане Peace
Виж целия пост
# 8
Тенджерата е инокс newsm78
Благодаря ви Hug Допичах пуканки, останали от микровълновата и ги забравих. Embarassed сега си имам нещо като иноксов далматинец. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
А инокс какво е? Неръждаема стомана?
За неръждаема стомана или емайлирани съдове - сипи сода бикарбонат (колкото повече е загорялото, толкова повече сода) в тенджерата, напълни я с вода (няколко пръста под ръба), сложи я на котлона и остави водата да ври около 30-40 мин. След тази процедура загорялото трябва да падне само с леко минаване с гъбата.
Виж целия пост
# 10
Аз действам смело със Зебрата.
Виж целия пост
# 11
Аз действам смело със Зебрата.
Peace Плюс стъргалката за загоряло на Амуей - за минута-две и готово!
Виж целия пост
# 12
Използвам "ЗЕБРА" Peace
Върши чудесна работа.
За минути сваля загорялото.
Виж целия пост
# 13
Поля, напълни тенджерата с вода и белина и я остави да кисне така. Аз загорих захар в едно канче и го напълних така с вода и белина, вярно кисна се 4 дена, но сега свети.
Виж целия пост
# 14
От зеления циф съм най доволна Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия