замразявате ли пюрета

  • 599
  • 10
Замразявате ли домашно приготвените пюрета и в какво?Четох че може във формички за лед, но има ли някакви други съдинки за тази цел Thinking
Виж целия пост
# 1
Лично аз не съм замразявала домашно приготвени пюрета.
Моя приятелка обаче ги замразяваше в пюрени бурканчета ,но не пълнеше бурканчето до горе за да не се пръсне във фризера.
Аз съм приготвяла домашни пюрета ,но ги  стерилизирах т.е. не ми се е налагало да ги държа във фризер или хладилник.
Виж целия пост
# 2
Аз веднъж замразих пюре от тиквички и картофи и после като го размразих изобщо не ми хареса ooooh! Изхвърлих го и повече не съм опитвала.Но имам доста приятелки, които замразяват. За мен по-добрия вариянт е готовото пюре да се затвори хубаво и да се стерилизира - по-добре зе запазва вкуса май  newsm78
Виж целия пост
# 3
Замразявала съм, в пластмасови бурканчета.
Виж целия пост
# 4
За мен по-добрия вариянт е готовото пюре да се затвори хубаво и да се стерилизира - по-добре зе запазва вкуса май  newsm78

Вярно ,че току що приготвеното пюре е най-хубаво Peace
Предполагам ,че  се запазва вкуса на стерилизираните.
Купешките пюрета нали и те са стерилизирани.
Виж целия пост
# 5
Като направя пюрето, още горещо го затварям в бурканче и то си вакуумира. След това съхранявам в хладилник до 2-3 седмици....

Замразявах лятото тиквички, чушки и тиква във формички за лед, също е удобно... Момчо не се е оплаквал от вкуса....
Виж целия пост
# 6
Замразих лятото разни зеленчуци и плодове във формички за лед и в чашки за кафе/сок (пластмасовите). И сега си вадя съответното количество и си правя комбинации каквито ти идват на акъла  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Единствено съм замразявала пилешко пюре във форми за лед. Зеленчуци варим пресни и само смесвам с месо, когато се налага. До скоро бяхме изцяло на купешки, сега смесено, но гледам да преминем почти изцяло на дом пром. Зеленчукови пюрета не бих замръзила, но знам че може.
Виж целия пост
# 8
до сега не съм замразявала.Готвя му за два дни-затварям ги докато са горещи и те си се вакуумират.сега сложих във формички за лед белена капия.
Виж целия пост
# 9
Не съм даже и не съм чувала Joy
Виж целия пост
# 10
Не съм замразявала, давам само току що приготвени пюрета, но съм чувала че може.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия