каква е разликата между цитонамазка и колпоскопия

  • 5 422
  • 11
здрвейте, искам да ви попитам каква е разликата между цитонамазка и колпоскопията, т.е. дали е необходимо да се прави колпоскопия при профилактичен преглед и ако е направен нужно ли да се прави цитономазка.като според доктора всички е наред.
Виж целия пост
# 1
Колпоскопията е оглед на шийката на матката с оптичен уред - колпоскоп.
Ето за цитонамазката - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 476&Itemid=20
Виж целия пост
# 2
мерси, но питам ако е правена колпоскопия, трябва ли да се прави и цитонамазка?
Виж целия пост
# 3
мерси, но питам ако е правена колпоскопия, трябва ли да се прави и цитонамазка?

ako д-ра е назначил - да! И за твое добро. Но след определен период на възстановяване на клетките...
Виж целия пост
# 4
Според последната гинеколожка, при която бях, не. Направи ми колпоскопия, каза че всичко е ок и няма нужда от цитонамазка. Аз обаче смятам да си направя следващия месец.
Виж целия пост
# 5
мерси, но питам ако е правена колпоскопия, трябва ли да се прави и цитонамазка?
С колпоскопията се прави прецизен оглед с инструмент на мястото.А с цитонамазката се прави микробиологично изследване. При мен са задължителни и двете манипулации .
Виж целия пост
# 6
С колпоскопия се "оглежда"влагалишето и шийката отвъншната й страна за видими изменения!Цитонамазката има за цел изследване на клетките/нормални,променени/,като се
взема материал от цервикалния канал!
Има разлика м/у микробиологично и цитологично изследване.При първото се изолира флора/патогенни или норм.микроорганизми/,при цитологичното се вижда вида на клетките!
Виж целия пост
# 7
мерси за отговорите,но на мен ми правиха само колпоскопия,преглед и уз.а защо някой доктори правят и цитонамазка, и не правят колпоскопия.според вас кое изследване е по важно да се направи.
Виж целия пост
# 8
а кой е прави колскопията-гинеколога ли?
Виж целия пост
# 9
мерси за отговорите,но на мен ми правиха само колпоскопия,преглед и уз.а защо някой доктори правят и цитонамазка, и не правят колпоскопия.според вас кое изследване е по важно да се направи.
За мен и двете изследвания са важни, но цитонамазката може да ти покаже наличие на възпаление или ракови клетки , което с колпоскопията не може да се установи .... newsm78
Виж целия пост
# 10
мерси за отговорите,но на мен ми правиха само колпоскопия,преглед и уз.а защо някой доктори правят и цитонамазка, и не правят колпоскопия.според вас кое изследване е по важно да се направи.
За мен и двете изследвания са важни, но цитонамазката може да ти покаже наличие на възпаление или ракови клетки , което с колпоскопията не може да се установи .... newsm78
И двете са важни. Ако имаш раничка и е обгорена колпоскопията е задялжителна веднъж годишно.
Виж целия пост
# 11
да, гинеколога прави  колпоскопията.аз раничка нямам, да чукна на дърво.първо направи колпоскопя, преглед после уз преглед.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия