Моля за помощ!

  • 956
  • 13
Племенницата ми нагълта около 15-20 бр. витамин С -дъвчащи за деца от по 30 мг.Звъннахме на личната но тя е на мнение да се направи промивка за сигурност, случвало ли ви се е това опасно ли е?
Виж целия пост
# 1
Колко голямо е детето?
20 x 30 = 600 мг. значи е поело.
Можете ли да предизвикате като начало повръщане?
Виж целия пост
# 2
Около 15 кг е
да толкова се пада!
Виж целия пост
# 3
Питах мъжо и той каза, че ако не са и бръкнали в гърлото веднага да повърне, то наистина е добре да направят промивка. Не че е някаква отрова това, но все пак е голямо количеството. И да пие много вода детето трябва. Стискам палци всичко да е наред!
Виж целия пост
# 4
Мъничко е значи детето.
Успяхте ли да го накарате да повърне?

Аз бих се обърнала към Бърза помощ. Sad. Поне да кажат какво да правите.
Виж целия пост
# 5
Сега виждам кога си публикувала темата. Все още могат да пробват да я накарат да повърне. Да бръкнат в гърлото на детенце и да пробват. Обаче да ти кажа 600 мг. всъщност не са толкова много. За възрастен дозата за ден е 1000 милиграма, а за дете с тези килограми около 500. Тоест това, което е изпила не превишава много допустимата доза и най-вероятно няма да създаде никакъв проблем.
Виж целия пост
# 6
Пробвахме да и бъркаме в устата но не стана.Ще пробваме пак дано успеем!
Виж целия пост
# 7
Опитайте с лъжичка, все едно преглеждате гърлото.
Дано някой даде добра идея за предизвикване на повръщане.
Дано успеете!!!  Praynig  Praynig

Ренци, това 500 мг като максимална еднократна доза ли се дава?
Виж целия пост
# 8
1. Предизвикване на повръщане
2. Стомашна промивка. По-добре една излишна , отколкото една късна. няма противопоказания за промивката.
Единствено при гърч, се изчаква овладяването му и тогава се прави.
Хипервитаминоз от водно разтворимите витамини практически не се среща, тъй като излишъкът се излъчва с урината. Назначаването обаче на прекомерно големи дози от мастно разтворимите ватамини може да доведе до прояви на хипервитаминоза
Вит С е от първата група, според мен НЯМА АБСОЛЮТНО НИЩО ОПАСНО!!!!
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви много че се отзовахте току що успяхме да я накараме да повърне.Благодаря!
Виж целия пост
# 10
това го извадих от учебника ми по детски болести Peace
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви много че се отзовахте току що успяхме да я накараме да повърне.Благодаря!

БРАВО!!!

И лекарствата нависоко или заключени. Peace
Виж целия пост
# 12
това го извадих от учебника ми по детски болести Peace


Много полезна информация, мерси!!!
Дано не ми се налага да я ползвам де. Praynig
Виж целия пост
# 13
Опитайте с лъжичка, все едно преглеждате гърлото.
Дано някой даде добра идея за предизвикване на повръщане.
Дано успеете!!!  Praynig  Praynig

Ренци, това 500 мг като максимална еднократна доза ли се дава?

500 милиграма не се дава като еднократна доза, а е максимално допустимата за деца на ден. Въпреки всичко обаче мисля, че не е проблем дори и инцидентно приета наведнъж. Щом е повърнала-браво. Сега да пие много вода и ако искате може да ограничите тази вечер и утре млечните продукти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия