Една мама е много притеснена

  • 2 370
  • 20
Една мама е много притеснена, детенцето е в 10-тия месец и от две седмици не иска да яде мляко. Повръща всичко което е направено с мляко. С прясно мляко прави грис, крем..И киселото повръща. Не е болно. Говорила с педито и тя и казала че  бебо има мн. чуствителен стомах. Възможно ли е? Аз малко не вярвам.Мисля че е много рано да спре млякото. Посъветвах я да говори пак с педито и да мине на някакво лечебно адаптирано. Може ли бебо да има непоносимост към млякото и млечните изделия?Ако е възможно, болест ли е и дали се лекува?
Виж целия пост
# 1
Нужни са повече подробности за да мога да дам мнение...
Ако може да опишете по-подробно и аналитично как се е развил проблема...
Виж целия пост
# 2
До колкота знам: Преди 3 седмици бебо беше болен за първи път. Температура 38', възпалени уши,  малко сополи,без кашлица и разтройство.Тогава лекарката изписала доста лекарства, антибиотик миля че Оспексин. Капки за уши и носа,но пак ще питам какви и 2 пъти по 2ентерола на ден за 3 дни.(??????)Спират всякаква храна и Минават  на лечебна хумана.След това педито казало, да се захранват постепенно.И след 5 дни бебо отказва нацяло млякото.Всякаква храна яде но има ли вътре мляко повръща. Бисквита с вода яде с мляко не.И сега разбрах имал разтройство когато го опитвала да му дава мляко.
Виж целия пост
# 3
Да не би да сте слагали Антибиотика в млякото му?
Виж целия пост
# 4
А преди това нормално ли е премало млякото?
Виж целия пост
# 5
Преди това да, не се е оплаквала от този проблем. За жалост не зная как му е давала антибиотика. Видях само че слага ентерола в пюрето и направих забележка защото неможе да се разбие добре а и не се знае голко храна ще поеме.За мен това е много глупаво и неправилно.
Виж целия пост
# 6
Габи от 6 месечна не иска да пие адаптирано мляко, давах и със зор, пробвайте под други форми или сирене изкиснато или с някакъв плод вътре, или да изчака малко и постепенно пак да дава. Аз така от даване насила я направих злояда.
Виж целия пост
# 7
Направете консултация със специалист.Гастроентеролог мисля че трябва
Виж целия пост
# 8
Преди това да, не се е оплаквала от този проблем. За жалост не зная как му е давала антибиотика. Видях само че слага ентерола в пюрето и направих забележка защото неможе да се разбие добре а и не се знае голко храна ще поеме.За мен това е много глупаво и неправилно.
С какво друго се храни?
Виж целия пост
# 9
Ами точно какво е менюто на бебо, немога да кажа. Виждам че е нещо пасирано но какво незнам. Това ще ви затрудни. Хаиде утре като пием кафе ще я питам по подробно и пак ще пиша.Ако вие се сетите за нещо пишете ми за да зная какво по точно да я питам.
Виж целия пост
# 10
Питайте я за АБ в млякото, за храните, които му дава и подробности около болестта му.
Виж целия пост
# 11
ОК до утре. Непременно ще се поинтересувам,защото много ми е чудно това нещо.
Виж целия пост
# 12
Чела съм, че след лечение с медикаменти действително може да се прояви раздразване на стомаха. В случая твърдо не става въпрос за непоносимост към млякото, тъй като до момента явно такъв продукт е бил консумиран без проблем. Мисля, че е най- добре консултация с гастроентеоролог и евентуално замяната на млякото със специално АМ, антирефлуксно. Ние сме били няколко месеца на Фризовом и аз специално съм много доволна.
Виж целия пост
# 13
Разпитах подробно....Не е слаган АБ в млякото,поне така ми каза.Проблема се появил след лечението с лечебната хумана. 5 дни са били само на хумана без всякаква друга храна.Нито пюрета нито каши нито плодове нищо.Спрели след 7-мия ден АБ и започнали да се захранват с кисело мляко(а м/у другото от 4месец бебо яде кисело мляко спряха адаптираните)и след няколко дни почва да го повръща и отново растройство.Сега яде сутрин каша без мляко пшенична на Слънчо или попара.На обед картофи,ориз,тиква,моркови, и месо пилешко(прави различни комбинации)След обед грис с вода или кремче с вода.За вечер  бисквити с вода. (като каша)Педито казало никакви плодове докато не спрат растойството.Според мен много еднообразна храна за това бебе.Неможело и пюре от шипки.Направо се чудя как може да не иска мляко.Майката ми каза че като оправят растройсвото и опита да му даде мляко  пак повръща и дриска.И вече я страх да му дава.Ами това разбрах.
Виж целия пост
# 14
Ами само млякото ли повръща?
Питам, тъй като моят малък син повръщаше само мляко, вярно, че това само ядеше, тъй като беше на три месеца. Започна изведнъж. Преминахме на Фризовом и педиатърката ни каза, че когато започнем с твърдата храна ще отшуми проблема. Така и стана. След 4 месеца захраних полека с каша, с пюрета и повръщането остана само при млякото. Никога не е повръщал твърда храна. Постепенно и при АМ спря. Тя ми обясне също детето нямало непоносимост към млякото въобще /проблемът се прояви не с раждането, а на 3 месечна възраст/ май след хремичка, която обаче не сме лекували с нищо, само физиологичен разтвор. Та от нашата лекарка знам, че понякога при малките бебета след такова заболяване се раздразва и лигавицата на стомаха, въпреки това че не сме давали лекарства.
А това бебенце е по- голямо, но въпреки това си е бебенце и  е възможно също да има такава причина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия