Защо си удря главата от стената?

  • 4 735
  • 31
Дъщеря ми е на 9,5 месеца и много често като е сърдита или просто така започва да си удря главата от стената, от таблата на леглото или от решетките.Сяда с гръб към тях и започва да си я удря отзад. Казвам й "НЕ", но тя почва още по-силно.Защо го прави?
Виж целия пост
# 1
Говори с педиатър.Имам спомен ,че значеше нещо...
Виж целия пост
# 2
От проява на характер. Моят хубостник се удря по главата, ако не стане по неговата на всяка цена.
Виж целия пост
# 3
И моят син така правеше PeaceКато се излети от единия край на стаята и се блъскаше в стената или вратата ooooh!Според мен това беше на4ина по който ми показваше,4е ми е сърдит,поради скарване или забраняване да прави нещо нередно Twisted Evil

Сега сме на вълна лягане по корем и си бие главата от пода като е сърдит ooooh!
Виж целия пост
# 4
Ако не е някакво ритуално повтарящо се действие - няма страшно, те сега правят такива неща, не е необичайно.
Но ако систематично извършва това, по-добре се консултирай със специалист,защото говореше за нещо, но не се наемам да кажа какво, защото не помня.Щом обаче имам спомени, че съм се интересувала от това, значи и моят го е праавил Wink

Виж целия пост
# 5
Ако не е някакво ритуално повтарящо се действие - няма страшно, те сега правят такива неща, не е необичайно.
Но ако систематично извършва това, по-добре се консултирай със специалист,защото говореше за нещо, но не се наемам да кажа какво, защото не помня.Щом обаче имам спомени, че съм се интересувала от това, значи и моят го е праавил Wink



 Wink Hug

извън темата,ама ако заведа моя някаъде трябва да е при някакъв нервозен специалист Twisted Evilнервозен е и докато спи ooooh!
Виж целия пост
# 6
Да, прави го всеки ден.
Виж целия пост
# 7
Моята дъщеря също го правеше това нещо. Най-демонстративно лягаше на земята и като почне да реве и да си удря главата направо кошмар. Ако почнеш да й говориш се започва още по силно да реве и пак си удря главата. ВОдих я на невролог но при някой деца е така. Просто е по избухливо и това е начина да привлече внимание. Сега е на 2г и вече го прави все по рядко. Не се тревожи това не е нещо сериозно но ако желаеш пак се консултирай с невролог
Виж целия пост
# 8
Моята дъщеря също го правеше това нещо. Най-демонстративно лягаше на земята и като почне да реве и да си удря главата направо кошмар. Ако почнеш да й говориш се започва още по силно да реве и пак си удря главата. ВОдих я на невролог но при някой деца е така. Просто е по избухливо и това е начина да привлече внимание. Сега е на 2г и вече го прави все по рядко. Не се тревожи това не е нещо сериозно но ако желаеш пак се консултирай с невролог

да буен е и много избухлив.Ама при нас това удряне на главата е пове4е от инат,4е не е неговата Mr. Green
Виж целия пост
# 9

извън темата,ама ако заведа моя някаъде трябва да е при някакъв нервозен специалист Twisted Evilнервозен е и докато спи ooooh!

Как беше тая реклама...хъм..

Зная за какво говориш....О, зная, зная... devil smile3532
Виж целия пост
# 10

извън темата,ама ако заведа моя някаъде трябва да е при някакъв нервозен специалист Twisted Evilнервозен е и докато спи ooooh!

Как беше тая реклама...хъм..

Зная за какво говориш....О, зная, зная... devil smile3532


сори,ама не зацепих Embarassed

я кажи за какво става на въпрос newsm78
Виж целия пост
# 11
Зная за какво говориш....О, зная, зная... devil smile3532


сори,ама не зацепих Embarassed

я кажи за какво става на въпрос newsm78
[/quote]

Е, как за какво, имаше една реклама - там някаква подсмърча и сяда някакъв до нея - здрав - а тя се жалва:"ох, тази хрема..."А той казва:"Зная за какво говорите.."

Смешна е рекламата, затова я споменах.

Иначе, цитирах я точно защото разбирам какво имаш предвид.Докато беше малък моят син и аз мислех, че му е нужен точно някакъв специалист невролог.Беше супер спокойно бебе, но към втората година почна да се "кара" на всички, ако нещо не му изнася, даже събра очите на един доктор в Пирогов и оня ме изгледа страшно и само рече:"първо дете, нали?"
Все едно аз съм някакъв идиот, дето си няма понятие от възпитание.А то това му беше темпераментът на моя.
Добре, че не го озаптих с някакви ужасни мерки.Сега си се успокои сам, миличкият.Е, пак е буен, спор няма, ама е толкова добронамерено контактен и любопитен към света, че мисля, че балансира буйността си с изграждането на тези качества.

Така че, просто разбрах репликата ти като закачка.
Извинявай, ако е било нещо сериозно.
Но, както виждаш, преживяла съм го и аз.А-ха да стигна до "специалните" доктори и всичко се успокои.А бях решила, че е нервозен милият, ама било си е част от израстването.Казват му криза на третата година.Само дето при моя почна от втората и продължи доста от третата..... Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Нашият син също си удря главата в каквото намери - във вратата, стената, кошарата и т.н. Най-ужасно е, когато седне на земята и започне да я удря в пода. Челото му се зачервява, но го прави, когато не стане на неговата или ако не получи това, което иска. Казаха ми, че по този начин чрез протеста изразява разочарованието си.
Виж целия пост
# 13
Ох и аз за тая си помислих,ама си викам дали пък за друга не става въпрос Embarassed

Тоя дивак и като бебе не беше кротък,все ревеше,а сега не казва нищо нормално,вси4ките му приказки са мрънкащи Twisted Evilи с викове и крясъщи Twisted Evil

И аз си мислех,4е съм идиот,ама това си знае неговата и няма две мнения по въпроса ooooh!
Виж целия пост
# 14
Йо, колкото повече пишеш, толкова повече ще повтарям :"О, знам за какво говориш" Joy Joy

По едно време моят нямаше нормална интонация, само викаше Shocked
Казвам ти, шаш и паника.И все някакви неразбираеми нареждания даваше, защото в комплект с това и късно проговори, та се и ядосваше, че не всички го разбират и че не може да се излее в слова, затова викаше нещо нечленоразделно...ама....не е истина просто.И размахваше пръст в някаква поза на вожд или вуду жрец.... Twisted Evil #Crazy
Казвам ти, събирал е погледа на хората.Само като си представя онова нещо, подобно на изумление, умиление и потрес едновременно, което се е появявало по лицата на толкова хора, които са го хващали във "фаза"...и ми става смешно чак.Ама тогава не ми беше. newsm09


Сега поглеждам датата на твоето момченце.Точно - ей това беше най-изявеният период на моя.И аз зачаках да му мине, ама...продължи поне до средата на третата година.И сега има понякога подобни изблици, ама сега го раздава добре с говора и се излива в дълги словесни тиради, та поне не изпада в бяс, че не може да се изкаже.
И вече е много забавен.Като се замисля, че и тогава е искал д каже всичко това,ноне е можел, направо го разбирам що беше толкова бесен на света и на мене понякога.То логореята, ако не я утешиш с думи, почваш с крясъци и жестове, бе.Спокойно, само не изпадай в паника.Ще оцелееш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия