Телевизия - откога и по колко време гледат вашите дечица?

  • 1 825
  • 28
Здравейте мили майчета, да ви попитам откога започнахте да пускате на дечицата си да гледат телевизия и по колко време на ден им позволявате? Какво мислите за висенето с часове пред телевизора?  newsm78 Oсобено за най-малките смятам, че не им е никак необходимо, но ще ми е интересно да прочета вашите мнения по въпроса и как постъпвате. Дано не се повтарям, но не можах да открия подобна тема във форума...  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Аз да си призная понякога я слагам на прилично разстояние от телевизора за да свърша нещо. Тогава кротва и не шуква. Не прекалявам разбира се. Педиатърката ни каза, че това  да не гледат телевизия до 2-3 годишна възраст е невъзможно, а и не е нужно, просто трябва да му се говори, да обясняваш какво гледа, на по-късен етап да го питаш какво сте гледали и т.н.
Виж целия пост
# 2
Аз го пускам,но като видя,че започва да се доближава  #Crazyдо тв-то го изключвам.но ако не е тв ще е пц Whistling ooooh!после става една борба.........и излизаме на разходка
Виж целия пост
# 3
Не намирам нищо полезно в телевизията!Против съм! Има достатъчно книжки и други забавления развиващи децата ни. Peace
Виж целия пост
# 4
...да ви попитам откога започнахте да пускате на дечицата си да гледат телевизия и по колко време на ден им позволявате?...
Иве-Т, аз все още не разрешавам да се гледа ТВ, или да се играе на компютър. И аз като Лораши мисля, че за едно дете е много по- важно какво ще научи от майката/респ. от Теб/ и околните, да тича, да играе, да разглежда книжки да наблюдава и разговаря с някой "наживо", да слуша музика от висенето пред ТВ.
А ето тук има интересна тема по случая за децата и ТВ.
Виж целия пост
# 5
Пускам на моя, ама засега не му грабва вниманието. Не съм против  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Моето момче е на 3години и 6 мес. и чак сега започна да се заглежда по разни анимации.
Пускам му ги, защо не, забавлява се а и имам малко време, за домакинстване. Не бива обаче само с това да се забавлявам децата - трябва да им се предоставят и други развлечения bowuu
Виж целия пост
# 7
Когато дъщеря ми се роди,живеехме в един бокс.Съответно гледахме ли ТВ,гледаше и тя,т.е. почти денонощно.В момента не се застоява пред телевизора за повече от 5 мин.
Виж целия пост
# 8
Пускам на моя, ама засега не му грабва вниманието. Не съм против  Simple Smile

И аз така, въпреки, че моят син е доста по- голям. Не се заглежда много. Wink
Виж целия пост
# 9
Mного против телевизията и децата съм. newsm34
Не бих дала на моето дете да гледа  поне до 4 годинки. Зная, че е неизбежно и дано само таткото да ме подкрепя.
Първите филмчета, които ще дам да  гледа са тези на National Geographic and Animal Planet- за животните и природата.
Надявам се да не се променя нещо  Wink
Виж целия пост
# 10
Ами да ти кажа всяко дете проявява интерес към телевизора в различна възраст.Лично аз те съветвам да не го насърчаваш излишно то само ще си поиска някои ден.Аз направих тази грешка и сега сме само пред телевизора и гледаме детски филми по циял ден ако не сме на разходка,за мен е добре защото все едно ,че го няма,но за него изобщо защото нищо друго не прави!
Виж целия пост
# 11
на 1г2м е и й пускам телевизия щом започнем да се храним - това е единственият начин да се загледа някъде и да отваря уста. иначе през деня не й пускам, освен ако има нещо да свърша а тя се мота в краката ми
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички за интересните отговори! Явно телевизията общо взето е от повече полза за майката, отколкото за детето, особено за най-малките  Grinning Ние сега точно навършихме годинка и поне засега ще гледам да не привиквам малката да гледа... колкото по-късно, толкова по-добре  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Започнах да и пускам телевизора след като навърши годинка. За моя радост си има оприделени неща които харесва и си гледа избирателно. Има няколко любими реклами и се заглежда в телевизора само когато ги чуе. Не обича да гледа анимация Любимите и предавания са Бон-бон и Улица Сезам.  Понякога  пускам Animal Planet и  обеснявам за животните, а тя много се впечатлява как те подскачат, как бягат, как се прозяват и дори ги имитира.
Виж целия пост
# 14
Не съм против гледането на телевизия,ако разбира се не се прекалява.Имам наблюдения от мои познати,които забраняват децата им да гледат телевизия...но тук има една подробност,те самите не гледат децата си, а имат бавачки...т.е.те самите не са заети да се занимават целодневно с децата си.А всички знаем колко време отделя една малко дете на каквато и да било игра,играчка или забавление.Моя син е на 2 години и обича да гледа телевизия,както и да четем книжки ,да пеем песнички и да рисуваме/тук баща му казва,че е късметлия,защото аз съм художник Simple Smile.!..Под телевизия разбирайте детски филми и програми.Тъй като любимите му филмчета от BBC Prime,т.е. на английски той в момента говори на български-който чува от мен,на турски -от баща си и всички наоколо и на английски -от филмчетата,компютъра и двамата с баща му.Не смятам ,че телевизията ,т.е. това което му разрешаваме да гледа му вреди.Точно обратното,сравнявайки го с негов приятел,чиято майка мисли,че телевизията би навредила на детето и,знае много повече неща.Разбира се това е мое мнение и всеки родител възпитава детето си по най-правилният за него начин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия