Бременна, но в никакъв случай дебелана!

  • 1 247
  • 21
Е, предлагам да има и такава тема.
Бременна съм, но не искам да ставам "сто кила".
Замолвам ви  Praynig Praynig Praynig, споделете, как се справихте вие?!?!
Предполагам, че всяка от вас се е справила различно с този проблем, поне тези които са успели...
Ще очаквам....
Благодаря за отговорите!
  bouquet
Виж целия пост
# 1
пиша го сигурно за 20ти път:
не се тъпчи с теста. аз ядях като съдрана баници, милинки, мекици, а козуниците си ги сгъвах на веднъж, като кифла Laughing
нЕ сЕ тъпчи със сладко. това са празни калории, които не помагат нито на теб, нито на бебе.
ограничавай се-нищо няма да ти стане, ако не ядеш като носорог.
за плодовете и зеленчуците си знаеш. но внимавай,че сега е сезона на нитратите Naughty
успех!
Виж целия пост
# 2
Качих 6 кг.
Ядях много плодове и зеленчуци. Последните 3 месеца изкарах почти само на диня. Пиех витамини обаче. Вода и сокове. Всеки ден разходки.
Виж целия пост
# 3
Чудесно време да бременееш.пролетта и лятото.Сега идват вси4ки страхотни со4ни плодове и зелен4уци /няма да ги споменавам да не ти се прияде не6то  hahaha/ Хапвай  хубави салати с пе4ено месо. Забрави гадните теста и тръгвай по разходки да се наслаждава6 на последните безгрижни мигове   bouquet
Виж целия пост
# 4
Току що омахах една пица.
Край на баницитe, пиците.
Почвам краставици и домати, марули и репички...
Благодаря!!!
Не че не знам, ама че глупав въпрос... ooooh!
Виж целия пост
# 5
Еее ,то не е казано съвсем да ги изклч4иш като храна.Хапваи по една пица ,но 1 път в седмицата да ре4ем и то не за ве4еря.Бременна си все пак ,дохапват се разни  не6та  Twisted Evil
Виж целия пост
# 6
пиша го сигурно за 20ти път:
не се тъпчи с теста. аз ядях като съдрана баници, милинки, мекици, а козуниците си ги сгъвах на веднъж, като кифла Laughing
ни си тъпчи със сладко. това са празни калории, които не помагат нито на теб, нито на бебе.
ограничавай се-нищо няма да ти стане, ако не ядеш като носорог.
са плодовете и зеленчуците си знаеш. но внимавай,че сега е сезона на нитратите Naughty
успех!
Това е и моя съвет  Grinning За съжаление и аз не ги спазвах тези неща,а точно обратното основно с такива неща се хранех и угаждах и резултата в последствие беше 25 килца Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Айде и аз да го напиша за н-ти път
Стреми се да хапваш само полезни неща.Това шоколади и бисквити, мекици,баници,козунаци.Не отива нищо полезно за бебо , ати само пълнееш.Никакво пържено също
Хапвай много плодове и зеленчуци,млечни продукти,хляб само многозърнест,пълнозърнест и меса-пилешко,телешко-варени или печени.
Най-важното, не яж за двама.Храни се както си се хранила преди бременността,като количество.
Това е.Аз качих 12кг., в болницата оставих 10кг.
Успех и леко бременеене Peace
Виж целия пост
# 8
Няколко години преди да забременея започнах разделно хранене и така си продължих и през бременността. Качих 16 кг., което според мен не е много. Ядях много плодове и зеленчуци и не се тъпчех с някакви боклуци, нито пък ядях за двама.
Така че, препоръчвам ти разделното хранене - не само по време на бременността, а и след това да си го продължиш..
Виж целия пост
# 9
Освен това, което са ти казали вече, приемай и повече белтъчини - те предоставят градивният материал на бебето. И като пострадала от прееклапсия, още един съвет - намали солта и мазнините и не се тъпчи, защото прекомерното трупане на килограми е вредно, както за теб, така и за бебето. 
Стисам палци за леко и безпроблемно бременеене и раждане!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Храня се както и преди, без да се ограничавам. Никога не съм обичала сладко и закуски, пържено също, така че сега храненето не ми е проблем. Наблягам на кисело мляко, зеленчуци, яйца и месце.
Досега съм качила 11-12 кг и не смятам, че са много Wink
Ако ти се прияде нещо, по-добре хапни малко да си заситиш нуждата, отколкото да освирепееш от глад и да се напукаш като за последно. Дребните прегрешения от време на време няма да ти се отразят, не ги мисли - но да са наистина дребни! Naughty
Виж целия пост
# 11
Качих 6 кг.
Ядях много плодове и зеленчуци. Последните 3 месеца изкарах почти само на диня. Пиех витамини обаче. Вода и сокове. Всеки ден разходки.

И аз така, като добавим и, че спортувах до към 6-7 месец(карах колело всеки ден). Качих 18 килограма. Както се вижда всичко е строго субективно и зависи от много неща. Вторият път може да се храня по същият начин, но да кача само 8 кила..Според мен няма точна рецепта..
Виж целия пост
# 12
Е, предлагам да има и такава тема.
Бременна съм, но не искам да ставам "сто кила".
Замолвам ви  Praynig Praynig Praynig, споделете, как се справихте вие?!?!

  bouquet

Яко драйфаш първите 4 месеца и караш само на 2 бисквити и чаша вода на ден ... като най-често повръщаш и тях веднага. Сваляш 10 кг. за отрицателно време, очите ти се изцъклят, корема хлътва а лактите и колената така щръкват ....
100% ефикано, гаранция! Мога да приложа снимков материал. Забремнях 62 кг и родих 70 ... Изписаха ме 60 кг. Simple Smile

Шегата на страна - това моето не го пожелавам никому!!!
Истината е че ми се отвори страхотен апетит към 5 месец и започнах да наблягам най-вече на мандарини, банани и салати!
Хапвай си от всичко по малко, защото организма ти сега се нуждае от всичко, но не се тъпчи. Яж като за двама, но не колкото двама! Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Моята втора бременност съвпада като сезони с твоята.Калина се роди на 23 октомври.И ти май тогава чакаш твоето бебче.Качих 16 кг,но бързо ги свалих после.Първите 4 месеца ми беше много лошо и от най-малкото чуство за глад ми прилошаваше.После нещата се нормализираха и хапвах вече по-малко.Бях доста елегантна за бременна,всъщност най-вече коремът ми растеше.Наблягай на плодовете,сиренето и млякото.По-малко тестени изделия.Успех и приятно бременеене Flutter
Виж целия пост
# 14

Това е и моя съвет  Grinning За съжаление и аз не ги спазвах тези неща,а точно обратното основно с такива неща се хранех и угаждах и резултата в последствие беше 25 килца Rolling Eyes


аз също бях така...знаех от какво трябва да се ограничавам,но правех точно обратното  Mr. Green

най-лесно се дава съвет!!! въпроса е дали ще можеш да го изпълниш?най-вече трябва да имаш воля  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия