Наддаде само 150 гр. за месец!?!

  • 385
  • 8
Бебето ми е почти на 6 м. и тежи 8 кг. Досега качваше по 1 кг за месец, като първият 1,600 гр. Последният месец само 150 гр. Само на кърма е, и имам кърма. Направих пробно кърмене - изяде 170 гр. Не ака всеки ден, а през 2-3, това значи ли че малко яде. На някои от храненията много се разсейва и повече от 5 мин не иска да суче. Нормално ли е според вас да качи толкова малко?
Виж целия пост
# 1
Като свикнем с голямото наддаване и си мислим, че все ще е така  Wink.
Нормално е. Детенце вече повече се движи и вярвам изразходва повече енергия. Вече няма да е като началото по кило на месец  Simple Smile.
И при нас беше така от 6-ти месец от раз спря да наддава количества.
Спокойно всичко е наред с бебчо.
Виж целия пост
# 2
Пламена на 6 месеца качи само 100гр  Thinking
Виж целия пост
# 3
Аз имах подобно притеснение, макар че сме много по-финни от вас Grinning
Момичетата много ме успокоиха
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174195.0
и аз престанах да обръщам внимание на кантара, щом бебето изглежда добре и доволно значи всичко е ок Peace
Виж целия пост
# 4
На тази възраст вече е нормално да поспре да качва главоломно. Моята кукла седмия месец даже беше свалила 100 гр. Нормално е, все повече започват да се движат.
Виж целия пост
# 5
Е, нормално е - все пак то е  8кг. Моята дъщеря на една година беше на тези килограми... А пък и замисли се - ако всеки месец качка по килограм и кусур, скоро ще имате проблем с теглото  Wink
Виж целия пост
# 6
Не мисля че има проблем , но все пак да попитам - а какво каза педиатъра ти .
Относно 5-те минути сучене ами нормално е .Бебетата стават силни и много надобряват в сученето , а относно акането няма проблем че ака веднъж на 2-3 дни.
Между другото , за да не пишем все едно и също прочети по подробно в библиотеката и мисля че ще се успокоиш. smile3529 fingerscrossed
Виж целия пост
# 7
Не искам да наддава всеки месец по кило, но педито каза, че долната граница е 300 гр. Аз всъщност се бях успокоила вече, особено след като го теглих на пробното и видях, че си имам кърма и той яде. Но мойто мъж притеснен, че бебо гладува и ще му спаднат бузките  Wink все не ми вярваше, че е нормално да спре да качва по толкова много. Та по негова молба пуснах темата и се надявам сега вече да спи спокойно, благодарение на вас  bouquet Друго си е като толкова мами напишат, че и при тях така са протекли нещата, още веднъж ви благодаря Hug
Виж целия пост
# 8
Нормално е да наддава по толкова.Важното е, че бебчето е здраво, кърмиш го и се развива добре.5 минути сукане са достатъчни.С времето бебетата усъвършенстват техниката на сукане и 2-3 мин. дори могат да са им достатъчни.Колкото си иска-толкова WinkАкането на 2-3- дни не е притеснително, също не означава, че бебето поема достатъчно кърма.
Успокой мъжлето си Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия