За родителите на които децата им не са до тях

  • 2 948
  • 22
Мили приятели, както повечето от вас вече знаят, моята дъщеря не е до мен! Ни мога да спя или да ям, независимо ,че започнах работа само за едно мисля, когато ми се обадят и ми кажат..... това е..... вече я няма Вяра!
За пред хората се държа, Осмихвам се с О. Но как да преодолея болката? едва ли някои от вас може да каже кога ще мине, Но МОЛЯ ВИ разкажете как вие се справяте! Praynig
Виж целия пост
# 1
Мила,
аз не съм била в твоето положение, но искрено ти съчувствам! Не искам да си представям дори какъв ад изживяваш, но искам искрено да те прегърна и да ти изкажа съчувствие! Бъди силна! А ти явно си такава!
Виж целия пост
# 2
Питаш ни как се справяме ли, миличка?
Винаги като отговор се сещам за книгата "Дори на сън не виждаме покой" на братя Стругацки.
Единственото ни общо с фантастиката е, че и колкото и да се опитваме
да прогнозираме утрешния ден, бъдещето накрая се оказва друго.
Имахме и такава тема "Как се справяте?", но в нея повечето отговори бяха как не се справяме.
Виж целия пост
# 3
Моя позната беше родила на 15 години и остави детето в дом.То беше здраво,но бащата я заряза и ... ConfusedКато завърши ,отиде и си го взе.То не беше осиновено.През цялото време му ходеха на свиждане с бабата.Дядото не искаше и да чуе за него.Но като го взеха,той се примири.Заплашваше,че ще ги изгони,но не го стори.
Та тази жена ми е разказвала,как не е можела да спи,яде и да се весели.Четири години беше детето в дома и през цялото това време се е чувствала по този начин.Сега детето е на 15 години,тя е омъжена и са щастливи.
Разбира се,това съвсем не е като вашият случай,но ти го пиша,защото не мисля,че някога ще свикнеш с това положение. SadБъди силна!
Виж целия пост
# 4
ужасът от това да ти се обадят и да ти кажат лоша новина ме докарваше до лудост, когато Ния беше в интензивното. по два пъти на ден ходехме до МД и по два пъти на ден умирах, качвайки се в колата...очаквах да отворят вратата и да ми кажат най-ужасното нещо на света...не знам какво ми е помагало...повтарях си непрекъснато, че нещата ще се оправят, че ще се подобри, че няма да се случи нищо лошо...всеки ден ходехме на църква и палехме свещ...истината е, че никога не знаем какво ни е писано - на нас и на близките ни - и всичко, което можем да напрвим е да се надяваме, да вярваме и да се молим...
прегръщам те и ти желая много сили Hug
Виж целия пост
# 5
Мила, Meyz, моето дете също не е при мен. Не е в дом, не очаквам някой да ми се обади постоянно с  лоша вест, но въпреки това усещането, че е откъснат от мен е болезнено. Всеки път като телефона ми звънне се стряскам нещо да не се е случило при това в съвсем обичайното му ежедневие.
Мога само да предполагам какво ти е на теб. Единственото, което мога да те посъветвам, е да се опиташ да не мислиш за това, което може да стане. Опитай се да се настроиш положително, опитай се да повярваш, че има надежда. Не спирай да търсиш друг начин.
Виж целия пост
# 6
Сутринта си мислех, че няма какво да кажа, защото само мога да си представям колко ти е тежко. Агнешка ме подсети, че в неонатологията се чувствах по по-подобен начин, но не са съвсем еднакви нещата.
Търси информация за нови лекарства или начини, успокоявайсе, че ако тази седмица е добре най-вероятно и другата ще е така или нещо подобно.  Praynig
Виж целия пост
# 7
Никога няма да спре да боли! Единственото което може да ти помогне малко е да мислиш за бъдещите си деца да имаш сили да ги пожелаеш, това е смисъла на живота!
Виж целия пост
# 8
Всеки от нас намира начина за себе си...
Това което аз бих правила на твое място е да говоря постоянно за детето си - как е било днес, дали е яло, дали са му дали ново лекарство, манипулации, кога е спало и т.н. Да говоря с хората около мен, да искам всички да направя съпричатни...да си кажа и радостите и болката.
Когато човек се научи да говори на глас за проблема си  става малко по-лесно... а и той започва да мисли по-разумно.
Виж целия пост
# 9
Не съм била в такава ситуация, но сме минали през големи притеснения покрай здравословното състояние на Калина  Rolling Eyes В тежките моменти, когато от стрес буквално физически имам чувството, че няма да издържа, да не говорим за психиката, винаги съм се молила на Господ да даде успокоение на душата ми и сили да продължа напред...И винаги се е случвало сякаш малко чудо...
Недей да губиш вярата си!
 Hug
Виж целия пост
# 10
Всеки от нас намира начина за себе си...
Това което аз бих правила на твое място е да говоря постоянно за детето си - как е било днес, дали е яло, дали са му дали ново лекарство, манипулации, кога е спало и т.н. Да говоря с хората около мен, да искам всички да направя съпричатни...да си кажа и радостите и болката.
Когато човек се научи да говори на глас за проблема си  става малко по-лесно... а и той започва да мисли по-разумно.
присъединявам се към тези мисли
нямам и идея как би могла да се примириш - мисля си, че никога няма да го направиш
не е и нужно
не е нужно да не страдаш - важното според мен е да не завземе страяданието целия ти живот
нормално е да си толкова зле - та ти си майка, а не безчувствен камък и не остави детето от собствено желание
важно е обаче да мислиш за утрешния ден - знаеш ли, реално преди да ти съобщят лошата новина може на много др хора дето и не подозилрат - да им се случат много лоши неща...
в този смисъл - не живей с мисълта - ще стане... а живей с мисълта, че да лошо може на всеки и впо всяко време да се случи... но една диагноза нищо не значи

пак ще кажа - моя колежка разбра че свекърва й е с рак на белите дробове. не й казаха.
аз излезнах по майчинство и се връщам - колежката в черно - реших, че е починала свекървата.
оказа се че здравия и прав свекър е починал.
да е жива и здрава свекървата - до колкото знам въпреки тежкото и прогресиращо заболяване все още е жива и даже добре жената!
обрата на живота е странно нещо - затова просто продължи
лоши новини.... уви те винаги са около нас. може да се окаже, че много вода ще изтече преди да чуеш лошата новина.... а може през това време дори да се намери лек...
а може и друго чудо да стане, знам ли

целувки и прегръдки и обади ми се да поговорим
Виж целия пост
# 11
Мила мейз, по един или друг начин тук мамите можем да ти съчувстваме. Прегръщам те силно, знам какво е тревогата и всекидневния страх нещо лошо да не стане. И аз съм такава - все си мисля най-лошото, в такива моменти ме спасява вярата и гледам да се помоля и да оставя бъдещето в Божията ръка. Дано намериш сили, защото имаш нужда от тях.  Hug
Виж целия пост
# 12
Мили мои приятели, за пореден път се убеждавам, че благодарение на вас ще продължа!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 13
Не съм била в такава ситуация, но сме минали през големи притеснения покрай здравословното състояние на Калина  Rolling Eyes В тежките моменти, когато от стрес буквално физически имам чувството, че няма да издържа, да не говорим за психиката, винаги съм се молила на Господ да даде успокоение на душата ми и сили да продължа напред...И винаги се е случвало сякаш малко чудо...
Недей да губиш вярата си!
 Hug
Peace
Аз също много често съм намирала утеха във вярата и когато съм имала най - голяма нужда и съм се помолила наистина е  ставала чудо Praynig.
Вярвай че има надежда  bouquet
Виж целия пост
# 14
meyz, мила...
Само мога да си представям как бих, че чувствала....Обади ми се, когато си готова.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия