как да се сметне кога е станало зачеването ?

  • 1 312
  • 13
 Лекарката днес ми каза, че съм в 8-ма геостационна седмица. Кога би трябвало да е станало зачеването ?
Виж целия пост
# 1
Ами обикновено се изчислява от първи ден на последна менструация, а ако не греша овулацията се счита, че е 14 дни след края на менструацията, дано не те подведа. Можеш да си сложиш лентичка в профила. Там се задава първи ден на последна менструация и то ще ти сметне в коя седмица си Simple Smile
Виж целия пост
# 2
дата на посл. М + 14 дни  Peace
Виж целия пост
# 3
Овулацията се счита, че е 14 дни от началото на менструацията, а г.с. се смятат също от първия ден на последния цикъл / ако не се лъжа/ и от тук следва, че ако си в 8г.с. значи зачеването е станало преди 6 седмици.
Имай предвид, че всичко е ориентировъчно и какво значение има кога е станало, важното е кога ще се роди  Grinning.
Виж целия пост
# 4
Лекарката днес ми каза, че съм в 8-ма геостационна седмица. Кога би трябвало да е станало зачеването ?

Щом си в 8-ата г.с., значи си заченала преди 6 седмици.
Това с последната менструация и 14-те дни не винаги е вярно (да не кажа, че почти винаги не е вярно).Просто е ориентировъчно Peace
Виж целия пост
# 5
Изчислява се от първия ден на последната менструация.Щом си в 8г.с значи си заченала преди 6 седмици.Ако обаче цикъла ти е редовен.
Виж целия пост
# 6
И аз не ги знам много тези неща и и се извинявам но искам да попитам възможно ли е като 09.11.2006 първи ден от последния цикъл да съм збременяла чак през декември? newsm78 Аз мисля,че не но все пак да попитам!
Виж целия пост
# 7
И аз не ги знам много тези неща и и се извинявам но искам да попитам възможно ли е като 09.11.2006 първи ден от последния цикъл да съм збременяла чак през декември? newsm78 Аз мисля,че не но все пак да попитам!

Ами възможно е, поне според лекарката ми. На мен последната ми менструация беше на 12.03.06г, а според видеозона (по който ми определиха и термина) съм забременяла на 15.04.06г.--това прави повече от месец, но моя цикъл е 40 дена, така че...
Виж целия пост
# 8
Това с 14 ден от началото на м., при 28 дневен цикъл е само на теория.  При мен например овулация има между 13 и 18 ден, при 30-33 дневен цикъл, според статистиката.
Ако имаш нередовен или дълъг цикъл е възможно да е станало през декември, или просто този месец си случила на по-късна овулация. Ако не си следяла  базалната температура, едва ли ще разбереш кога е станало.
Виж целия пост
# 9
Ясно! Благодаря ви! Hug
Виж целия пост
# 10
Обикновено е около средата на цикъла. Това с 14-те дена не е нито точно, нито сигурно - то е само средно статистически, изчислено от 28 дневен цикъл. Което също невинаги е така.
Виж целия пост
# 11
Е да но не мисля,че може да съм забременяла чак декември newsm78 идват ми много дни примерно от 09.11. до 05.12. док каза,че на 100% е между 15.11.- 31.11. но знам ли!
Виж целия пост
# 12
Ами възможно е. На мен 11.07 ми беше начало на последна менструация, а съм забременяла на 30-31.07. Просто цикълът ми не е 28, а 33 дни.
Виж целия пост
# 13
Ами аз сама си изчислих кога съм забременяла.За мое щастие съм точна като часовник - точно на 28 дни съм неразположена, а по време на овулацията обикновенно имам леки болки цял ден или в левият яйчник или в десният.Така лекарите ми изчислиха термина като добавиха 7 дни към датата на цикъла ми,ама не познаха:о)Аз сама си изчислих и познах:о)
Та много вяра на лекари....ами кой по добре от мен да знае кога е правено моето дете;о)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия