"Маслена баня" в домашни условия

  • 3 621
  • 4
Попаднах на тази рецепта за "маслена баня" в домашни условия:
2 жълтъка
4 с.л. бадемово масло
Смесват се жълтъците с бадемовото масло. Косата се измива с шампоан и се подсушава. Нанася се по цялата дължина на косата. Косата се увива в найлонов плик и отгоре се завива с топла хавлиена кърпа. Оставя се да престои два часа и се измива отново с шампоан.

Аз я изпробвах и като за първи път е добре, но очаквах косата да е доста по-мека.
Знаете ли други рецепти за "маслена баня" за косата?
Виж целия пост
# 1
1 с.л. зехтин или мас, 1 с.л. ракия или друг алкохол, 1 жълтък, счукан витамин c или още по-добре ампула витамини (c,e) , втрива се в корените на косата, после същото
Виж целия пост
# 2
1 с.л. зехтин или мас, 1 с.л. ракия или друг алкохол, 1 жълтък, счукан витамин c или още по-добре ампула витамини (c,e) , втрива се в корените на косата, после същото

Аз доколкото знам при мазна коса не трябва да се втрива в корените нито зехтин, нито мас въобще  нищо мазно.
Виж целия пост
# 3
Аз си правя само със зехтин. Намазвам косата по цялата й дължина със топъл зехтин и увивам. Стоя колкото имам време. Измивам я както обикновено.
Хубава става косата, но признавам че не съм редовна, затова не мога да говоря за забележими резултати. Но има блясък поне, след маската.
Иначе косата става твърда от жълтъка.
Виж целия пост
# 4
Аз си правя само със зехтин. Намазвам косата по цялата й дължина със топъл зехтин и увивам. Стоя колкото имам време. Измивам я както обикновено.
Хубава става косата, но признавам че не съм редовна, затова не мога да говоря за забележими резултати. Но има блясък поне, след маската.
Иначе косата става твърда от жълтъка.

И моята стана твърда. Чудех се защо- сега разбрах. Мерси!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия