Цветна снимка и бебеправене

  • 9 213
  • 27
В месеца ,в който се прави цветна снимка за проходимост на тръбите, може ли да продължим да правим бебето? Не ми се иска да пропускаме, какво ще кажете?
Виж целия пост
# 1
Цветната снимка си е чисто и просто ренгенова снимка, което означава, че има облъчване. За преподчитане е да се прескочи месеца.
Виж целия пост
# 2
Подкрепям Бин Пин,но има и доста случай в които точно след цветна снимка са забременели!
Пожелавам ти успех!
Виж целия пост
# 3
Консултирай се с този, който ще прави ЦС, но според мен няма смисъл а изпускате месеца.  Пожелавам ти ЦС да мине безболезнено и резултата да е прекрасен. После - бързо забременяване.
Виж целия пост
# 4
Ще питам доки,ама като съм почнала да питам Вас поне да питам и това:в деня на цветната снимка преди нея сутринта мъжа ми ще прави спермограма.Той хич не искаше едвам го навих и се притеснява много, та спермограмата задължително ли се прави чрез мастурбация.Четох някъде ,че може и да се прави кекс ,но прекъснат.Някой знае ли дали може? И ако може следобяда ми е цветната снимка дали това нещо не е от значение?
Виж целия пост
# 5
Голям проблем ли е да даде материала по този начин? Къде ще правите изследванията? В повечето специализирани клиники има помещения, пригодени за тази цел със списания, видео и т.н. и моя ходи с удоволствие  Embarassed
Ако даде материал по друг начин - трябва да го занесете в лабораторията до 2 часа (мисля, че беше това максималното време) и то да е държан съда на телесна температура. Та не е много препоръчително да си го носите отвън. В крайна сметка няма да е единствения, който ще трябва да прави подобно нещо. Опитай се да поговориш с него - все пак за идеята е добре да те послуша.
Виж целия пост
# 6
Аз пък знам, 4е то4но същият месец има най-голям шанс за забременяване Grinning . Относно спермограмата, ние вкъщи си събираме материала и аз го нося за 10мин. при доки. Мисля, обаче 4е чрез секс не е хубаво, въпреки, 4е не намирам логика.
Виж целия пост
# 7
Тъй като при цветната снимка има рентгеново облъчване, може да се увреди узрялата яйцеклетка, затова е препоръчително да се прескочи месеца със снимката, но иначе наистина има по-големи шансове за забременяване, тъй като след нея може да се преодолеят евентуални леки запушвания и непроходимости на тръбите...Желая ти успех!!! Peace
Виж целия пост
# 8
Ами моят д-р си ме предупреди за въздържание след снимката,още повече ми изписа антибиотик.
Виж целия пост
# 9
Може да правите секс /макар, че не се препоръчва защото може да се появят бактерии в материала, които реално да не съществуват/ и да отдели материала в стерилно контейнерче, което да занесете по половин час в клиниката като се държи на топло до тялото на голо.
Може да правите опити за забременяване  в този цикъл.
Можете да правите секс преди и след снимката.
Виж целия пост
# 10
Аз забременях в месеца на цветната снимка, но всъщност си правих хидротубация, именно за да няма облъчване. Не исках да пропускам месец, но и не исках да рискувам с рентген. Правих си хидротубацията при доктора, който след това щеше да прави инсеминациите, така че не ми трябваше документ като снимка, той си знаеше за какво иде реч. Пожелавам ти успех.
Виж целия пост
# 11
Kalinuccia,боли ли хидротубацията?Аз имам направена лапароскопия миналата година и двете тръби пропускат,но сега смених доктора и настоящият ми предлага да ми прави хидротубация,а мен много ме е страх,защото една позната каза,че след това я е боляло много.
Виж целия пост
# 12
Боли, колкото и цветната снимка. Повечето момичета казват, че не ги боли или болката е каквато при по-болезнен мензис, мен ме наболяваше, но и моята менструация не е болезнена. При всички случаи е поносимо.
Виж целия пост
# 13
Благодаря ти,Kalinuccia.
Виж целия пост
# 14
Направих цветната снимка.Резултат - две проходими тръби.Не боли много.Е, боли ,но за много кратко,при вливане на веществото. При мъжа ми нещата не са много радостни - доста добър брой сперматозоиди май 70 млн.,но с намалена подвижност.Д-ра предлага инсета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия