Кърмене под режим - може ли да ми спре кърмата

  • 584
  • 12
Здравейте, момичета! Искам да попитам нещо: Кърмя под режим на 3 часа, дъщеричката ми е на 2 1/2 месеца. Храним се под режим, защото има гастроезофагиален рефлукс и когато опитах да се кърмим на поискване повръща много и затова се принудих да се храним така.  От около 2 седмици малката сама отказа двете си нощни хранения (аз съм върл противник на насилственото отказване на детето от нощното хранене чрез даване на вода, сок и прочее) и така в момента ми прави пауза от 9 часа, в която не се храни. Около една седмица в началото сутрин гърдите ми бяха препълнени много и се цедях. От няколко дни обаче вече гърдите не са препълнени сугрин. Въпросът ми е: дали кърмата ми сама се е урегулирала или (недай Боже) намалява. От друга страна пък, не забелязвам кърмата ми да е намаляла, малката си яде и след хранене е спокойна (т.е. не остава гладна).
Дали да не взема да се цедя, за да стимулирам допълнително лактацията?
Надявам се, че съм го обяснила добре. Благодаря предварително за всички отговори!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Най- вероятно кърмата ти се е урегулирала. Няма място за притеснение щом смяташ че й стига. (знаеш симптомите 5-6 напишкани памперси на ден и т.н.) Моето бебе от самото начало спеше цяла нощ без да се буди за ядене и не съм имала проблеми с кърмата. Не мисля, че трябва да се цедиш, освен ако не забележиш че рязко ти намалява кърмата и не й стига.
Надявам се да съм ти била от полза.
Виж целия пост
# 2
Здравей, според мен щом не си забелязала кърмата да намалява, значи по-вероятно да се е регулирала вече. Пробвай засега така, а ако случайно решиш, че намалява, започни да се цедиш - това поне винаги можеш да започнеш да го правиш.
Виж целия пост
# 3
Изглежда, че всичко е наред при вас, не виждам смисъл да се тревожиш. Ако остава гладна малката няма да спи толкова дълго нощем!
Виж целия пост
# 4
И според мен кърмата ти се е регулирала. Щом гърдите ти не са напрегнати и бебка няма нужда от дохранване с изцедена кърма, може да пропуснеш цеденето.
Виж целия пост
# 5
Беба си е направила режим и така и кърмата ти се е регулирала спрямо нейните нужди.Не се притеснявай излищно ако са препълнени може да цедиш.Или ако искаш да си имаш запаси но не прекалявай понеже ще стимулираш лактацията и така ще се препълват повече.
Успех. Hug
Виж целия пост
# 6
Здравей, според мен щом не си забелязала кърмата да намалява, значи по-вероятно да се е регулирала вече. Пробвай засега така, а ако случайно решиш, че намалява, започни да се цедиш - това поне винаги можеш да започнеш да го правиш.
Гърдите ми никога не са били твърди ,а кърма имах.огато смятах,е намалява-по-есто кърмене или цедене след кърмене.
Виж целия пост
# 7
И аз съм на мнение, че явно бебо яде достатъчно за да спи през нощта,  акърмта съответно се е урегулирала, което е добре, защото се балансира търсенето с предлагането Peace
Виж целия пост
# 8
Кърмата се е регулирала.
Значи вода не даваш, а колко добре намокрени памперси на ден имате?
Виж целия пост
# 9
Кърмата се е регулирала.
Значи вода не даваш, а колко добре намокрени памперси на ден имате?
4-5 броя, ама доста мокри. Горе-долу и толкова наакани дневно.

Момичета, благодаря искрено на всички за отговорите! Вие сте моето успокоение!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 10
Мимоза2, ние сме абсолютно същия случай като вас. И сина ми се отказа от 2те нощни хранения сам и прави пауза от 7 часа (гледам, че с твоето бебе са горе долу на една и съща възраст). И моите гърди се препълваха сутрин при тези големи паузи, а сега вече не. Имам същите притеснения като теб, защото искам да кърмя по-дълго. Но в крайна сметка кантара в края на месеца ще покаже дали всичко е наред. И мисля, че щом бебетата ни сами си правят тази нощна пауза, значи че са сити.  Peace
Виж целия пост
# 11
А дали е възможно самата кърма да е променила състава си и да е по хранителна  newsm78
И аз си мислех за някои по-големи паузи, които беба сама си прави... Ако храната на майката е по калорична примерно... Не знам дали е възможна такава аналогия  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
В твоя случай-няма да спре, регулирала се е. Ако забележиш, че намалява давай по-често, ако е израстнала рефлукса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия