Колоноскопия с пълна упойка...

  • 2 574
  • 2
Предстои ми колоноскопия с пълна упойка ,някоя мама преживявала ли е подобно унижение...на мен вече ми правиха без упойка,но сега искат с упойка за да могат да си свършат по-добре работата-какво е чувството след това,усещата ли болка ли подуване,как  ви слагат като ви упоят,знам че изследването се провежда на лява страна...как ще стоя така като заспя и дали ще имам тръба в устата....Малко ми е гадна темичката,за което извинявайте...но и болестта май ми е такава,съмняват се за ХУК или Крон...
Виж целия пост
# 1
Предполагам,че ще ти направят венозна анстезия от която се заспива още докато ти я поставят.Манипулацията е краткотрайна, примерно 10-15 мин. и ти нищо не чувстваш, а си спиш, после болка няма, само може да има дискомфорт в областа на ануса,но не задължително, зависи също от това, дали имаш хемороиди .Може би искат да вземат и матерал за биопсия, а така в упойка нищо не се усеща.Не се притеснявай от неизвестното, лекарите знаят какво правят,довери им се,отпусни се доколкото можеш.Страхът от дадена манипулация може повече да усложни нещата,затова спокойно.
Успех!     
Виж целия пост
# 2
На свекърва ми и правиха такава колоноскопия с пълна упойка във ВМа. Процедурата продължи половин час, а аз влязох веднага след изследването при нея.Още не беше дошла дори в съзание. Нямаше тръба в устата и беше сложена по гръб, упоката беше бита венозно. Лекарят обясни че са стигнали до 1,70 дълбочина и при добро изчистване на червото / с очистителни/ всичко се вижда идеално. Свекърва ми се събуди за пет минути, и чувстваше подуване в корема и имаше изпускане на газове но никакви болки и други оплаквания от самото изследване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия