Относно сметките за вода

  • 976
  • 7
Още едно запитване днес ме тормози.

Оказа се, че от Софийска вода имат да ни връщат пари.
Питам се от всяка каса ли могат да ми ги изплатят. И дали е нужно титуляра на сметката да отиде.
Преди сме имали малки корекции, не е ходил титуляра, но сега сумата е голяма.

Звънях им сутринта, но забравих да питам и затова.

Отделно, че направо ме учудиха толкова пари да имат да връщат.
Става нещо, миналия месец имахме корекция и в сметката за тока, пак да ни връщат.

Не сме свикнали на това. Те нали все искат, искат, още и още.  Laughing Та съм като в небрано лозе.   Mr. Green
Виж целия пост
# 1
За пръв път чувам да връщат пари. Случвало ми се е да надплащам, но след това са ги приспадали от следващи сметки, като в следващите фактури дължимите суми май бяха с минус.
На мен веднъж топлофикация трябваше да ми връща и искаха титулярът да отиде.
Виж целия пост
# 2
За Топлофикацията знам, ние там вскяа година май ни се връза да ни връщат. Което си е хубаво, не се оплаквам.

Аз също си помислих да ги приспадат от сметките след това, но то ще има повече от година да ни приспадат.

Ще звънна пак да питам.
Мерси за мнението. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
ОХ, да ви се оплача от Софийска вода - януарска сметка 58 лв. и някакви стотинки, за февр. и март две абсолютно еднакви сметки по 15.31лв. платих ги и писах оплакване за януарската сметка, те ми обясниха днес, че била от изравняване - добре, обаче инкасаторката ми носи Уведомително писмо, че трабва да се прави проверка на водомерите, не само студения и топлия, защото съм подала жалба... та затова още да се вадим за тази проверка...  newsm78  #Crazy , на наша сметка, естествено, пак звъня аз там на телефони в СВ и ми казват, че щото са минали 5 години от слагането на водомерите, трябва да се проверят, за целта се свалят, носят се в лаборатория, после пак се слагат и се пломбират отново. Дълга и широка, финансирането на наш гръб... егати а живеем в 6 год. кооперация...

На никой от съседите не са дали подобно писмо, а сме 15 апартамента, монтирани са ни водомери по едно и също време!
всички искат пари, ако попиташ защо ти искат още  Thinking  Cry  Tired
Виж целия пост
# 4
Искам да се оплача от Софийска вода може би са най некоректната фирма постоянно ни спират водата в Хаджи Димитър без да ни уведомявят. Нямахме почти два дена вода в най голямата жега, преди около две седмици даже ги показваха по би ти ви, сега отново от вчера нямаме вода представяте ли си дъжд вали а ние вода нямаме и в кои век живеем това може само тук в българия да стане. Пародия. А пък да се оплача и от веригата магазини Европа продават масово развалени меса
Виж целия пост
# 5
И развалени салати. Mr. Green
А касиерките - ужас, няма по-нелюбезни същества. Twisted Evil
Виж целия пост
# 6
в СВ и ми казват, че щото са минали 5 години от слагането на водомерите, трябва да се проверят, за целта се свалят, носят се в лаборатория, после пак се слагат и се пломбират отново. Дълга и широка, финансирането на наш гръб... егати а живеем в 6 год. кооперация...

На никой от съседите не са дали подобно писмо, а сме 15 апартамента, монтирани са ни водомери по едно и също време!
всички искат пари, ако попиташ защо ти искат още  Thinking  Cry  Tired

Позната ми е тази история, минахме през нея. Колкото и да вдигах скандали, и във Федерацията на потребителите ходих, но нищо не помогна - такава била наредбата, да се проверяват водомерите, и то май не на 5 г, на на всеки 3! А готината процедура струва доста пари,между друото, отделно и време - да излизаш от работа по половин ден поне. Но явно тази "наредба" е взета на по-високо ниво, пак я от Народното Събрание, я от някой умен министър, та по никакъв начин не можаха да ми помогнат, при когото и да се тръшках. Ако не сме ги проверяли, щели са да ни отчитат на "база"...
Аз не зная, хора,защо така в България продължаваме да търпим всичко това, та нас ни третират като някакви боклуци, които трябва постоянно да се отчитат и да плащат, не като КЛИЕНТИ!

Само да ти кажа,Мики Маус, почти на същата цена излиза да си сложиш нови водомери, а си спестяваш поне едно тичане допълнително.
Виж целия пост
# 7
в СВ и ми казват, че щото са минали 5 години от слагането на водомерите, трябва да се проверят, за целта се свалят, носят се в лаборатория, после пак се слагат и се пломбират отново. Дълга и широка, финансирането на наш гръб... егати а живеем в 6 год. кооперация...

На никой от съседите не са дали подобно писмо, а сме 15 апартамента, монтирани са ни водомери по едно и също време!
всички искат пари, ако попиташ защо ти искат още  Thinking  Cry  Tired

Позната ми е тази история, минахме през нея. Колкото и да вдигах скандали, и във Федерацията на потребителите ходих, но нищо не помогна - такава била наредбата, да се проверяват водомерите, и то май не на 5 г, на на всеки 3! А готината процедура струва доста пари,между друото, отделно и време - да излизаш от работа по половин ден поне. Но явно тази "наредба" е взета на по-високо ниво, пак я от Народното Събрание, я от някой умен министър, та по никакъв начин не можаха да ми помогнат, при когото и да се тръшках. Ако не сме ги проверяли, щели са да ни отчитат на "база"...
Аз не зная, хора,защо така в България продължаваме да търпим всичко това, та нас ни третират като някакви боклуци, които трябва постоянно да се отчитат и да плащат, не като КЛИЕНТИ!

Само да ти кажа,Мики Маус, почти на същата цена излиза да си сложиш нови водомери, а си спестяваш поне едно тичане допълнително.


Миналото лято и ние минахме през това и наистина новия водомер е на същата цена а спестява много тичане и главоболия. #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия