Разранена кожа зад ухото на бебето

  • 8 741
  • 15
Моето бебе от около 2 седмици има разранена кожа точно зад меката част на ушите. Има малки сухи люспи. Мажем мястото със зехтин след баня...но нищо не се променя. Случвало ли ви се е и на вас и как се справихте?
Виж целия пост
# 1
Не ми се е случвало,но аз,никога не съм си мазала детето със зехтин NaughtyПробвай да го мажеш с някое мляко разработено специално за бебета Peace
Виж целия пост
# 2
Случвало ми се е, мазах мястото с бебешко олио. След известно време отмина Peace
Виж целия пост
# 3
Синът ни имаше такива петна когато беше на 4 месеца.Дерматологът ни каза, че това е първи признак за Атнопичен Дерматит.Тогава ни изписаха Елоком, бързо мина но не трябва да се маже повече от 2-3 дни - не е никак полезен но помага при пик на зачервяванията.
По-добре водете детето на лекар или поне при личната.
Виж целия пост
# 4
Да случвало ми се е,и сега всеки път след баня мазвам с бебешко олио. Peace
Виж целия пост
# 5
Да случва ми се.Всеки път след баня добре подсушавай и след това добре омазнявай!И при голямото ми дете се появяват тези люспи ако пропусна тези процедури.
Виж целия пост
# 6
При нас ушенцето се беше направо разцепило, тъй като постоянно спеше на тях, Бочко ни свърши чудесна работа.
Виж целия пост
# 7
При нас ушенцето се беше направо разцепило, тъй като постоянно спеше на тях, Бочко ни свърши чудесна работа.

или Пенатен крем, също много помага  Peace
Виж целия пост
# 8
.....Дерматологът ни каза, че това е първи признак за Атнопичен Дерматит....
Не винаги е признак за АД. Може просто след къпане да не е подсушено добре и детето да се подсякло. За всеки случай заведи го на лекар, но аз мисля, че с Бочко, всичко ще се оправи.
Виж целия пост
# 9
При нас това беше признак на атопичен дерматит /вследствие на АБКМ/, както и ситните пъпчици по бузките. Люспите ни бяха по цялото ушенце.
Ако се разпространят люспите или се появи обрив на друго място се консултирай с дерматолог.
Иначе може да мажеш с балсама на д-р Тайс Nachtkerzen. Много добре се понася от кожата и е безвреден. При нас много помогна. Hug
Виж целия пост
# 10
Да случвало ми се е.
Всеки път след баня мажа с бебешки крем.
Виж целия пост
# 11
Мажи с Мустела или Линола Фет. И двете са бебешка козметика за суха кожа.
Виж целия пост
# 12
.....Дерматологът ни каза, че това е първи признак за Атнопичен Дерматит....
Не винаги е признак за АД. Може просто след къпане да не е подсушено добре и детето да се подсякло. За всеки случай заведи го на лекар, но аз мисля, че с Бочко, всичко ще се оправи.
Пдосушавай добре след баня и омазнявай с бебешко олио! ще мине бързо! smile3521
Виж целия пост
# 13
Не ни се е случвало,но аз всяка вечере след баня я мажа с млякото за тяло задължително и зад ушичките  Peace
Виж целия пост
# 14
Да и на мен ми се е случвало и мажех с бебешко олио или крем NIVEA Baby soft много е добър.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия