Кекс без яйца.....

  • 9 043
  • 9
Мами, преди сякаш че ли имаше подобни рецепти... Търсих, но нищо не намерих... Дали ще може просто линк или някой да сподели своята... Проблема е,че ще бъдем със семейство, където мъжът е алергичен към яйца и когато ще бъдем с тях - всичко е без яйца.... Ако може БЛВ - Бързо, Лесно, Вкусно... В краен случай с 1 яйце(защото е ял кекс с 1 яйце и нищо не му е станало), но все пак искам да е без яйца.....

Благодаря ви от сърце!
Виж целия пост
# 1
А защо точно кекс?
Може да направиш кифлички  със сладко - те са без яйца.

Ето я моята рецепта:
1 кубче мая
1 щипка сол
1 щипка захар
1 ч.чаша топло прясно мляко/ може и вода
но не горещо!
8 с.л. олио
половин пакет брашно

като омесиш тестото, раздели на две  топки
не оставяй да втаса, направо го разточи и всяка от тези две топки се реже на 16 триъгълничета
слагаш някакво сладко и навиваш като кифричка

Цялото количество кифлички можеш да намажеш  отгоре с жълтъка на едно яйце и да поръсиш с нещо- семенца, захар...
А може и изобщо да не мажеш с яйце. /Предполагам че няма да има проблем/

Стават много мекички и вкусни!
Освен това се правят много лесно и бързо!
Желая ти успех!    chef
Виж целия пост
# 2
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=138168.msg2623913#msg2623913

Виж целия пост
# 3
utro77 - прясното мляко за да се разтвори маята ли е или...??? Дано успея... Не ми се виждат трудни и дано ми остане време за тях... Просто се бях насторила да забъркам нещо и да метна във фурната... Да питам и за сладкото - имат ли някакви все пак предпочитания кифличките?
Виж целия пост
# 4
Да, за да се разтвори маята
Слагай продуктите в тази последователност  Wink

Няма значение сладкото. Стига да е по-гъстичко, че иначе изтича при печенето.
Виж целия пост
# 5
Ето моята тема (защото сигурно и други са пускали подобни): http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161012.0
Виж целия пост
# 6
Ето и от мен. Рецепта за Моли-кейк. Без яйца, мазнина и рафинирана захар.

Приготовление-15 мин.
Пече се-50 мин.

Продукти:
150 фурми (без костилки; нарязани)
300 мл вода
85гр обикновено брашно
85гр пънозърнесто брашно
3 ч.л. бакпулвер
малко индийско орехче
500 гр сушени плодове (с най-различни става; нарязани на дребно)
50 гр бадеми (смляни)
80мл сок портокал

Фурната на 170 градуса.
Ако имаш хартия дето се слага преди печене да не се залепва по тавата-слагай, нали няма мазнина.

Слагаш фурмите с водата в тенджерка до завиране, остави ги после малко да изстинат.
Смесваш брашната, бакпулвера и инд. орехче,  сушените плодове и бадемите. Накрая слагаш фурмите с водата, в която се кипнали и потокаловия сок.
Печеш 45-50 мин

Ядеш с кеф и чиста съвест.
Виж целия пост
# 7
Алиса , рецептата е страхотна, но за нея трябва предварителна подготовка....А ето и моите кифлички... Малко измених рецептата - сложих повече мляко(че ме бе страх за кой по напред.....) и вместо олио - краве масло.....Ще опитам и другите предложения! Да поясня - една тава без сусам направих и една със.....

Благодаря на всички!  bouquet

Виж целия пост
# 8
Мама Цоцоланка , кифличките са чудни! Ще трябва да опитам и рецептата на Алиса. И както съм по кифлите, в скоро време ще замязам на кифла. Embarassed
Виж целия пост
# 9
Копнах си тази рецепта за кейк Наслада. Без яйца е. Мисля да заменя кайсиите с резенчета ябълка. Ако някоя от вас го е правила, нека сподели хубав ли е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия