детето пие много вода

  • 3 443
  • 20
здравейте пак!да ви питам по колко течности пият бебчетата ви?синът ми е на 2,5 месеца.храни се с АМ и освен него пие много вода и чай от семе от копър против колики.значи без млякото се събират по близо 700-800 мл на ден,а може и да е повече.нормално ли е?има ли опасност да се разшири стомахчето?за пореден път благодаря предварително за отговорите
Виж целия пост
# 1
А Misc Baby Bottleма кога успявате да ги изпиете тези милилитри.Калоян пие най-много 100-150 мл. и то когато е буден между храненията.Значи на вас с АМ и вода ви се връзват 1400-1600 мл. на ден.Не е ли е много това.? newsm78
Виж целия пост
# 2
Здравей !
Да, бебетата на АМ пият определено повече вода  от кърмените. Това е факт. Моят син беше на кърма на тази си възраст и също имаше склонност да пие много вода - около 500 мл на денонощие. Консултирах се с лекар и ми казаха, че е много. Значи за вас е прекалено много.....
Опитай се да намалиш количеството, и още един съвет - не се води по указанията за дозировка на млеката , те в повечето случаи са завишени. Разреждай / прави по-неконцентриран/ разтвора с млякото  Peace
Виж целия пост
# 3
Да, много вода пие детето ти, но явно ти много му даваш. А по колко АМ изяжда? Да не е гладен и да компенсира с вода?
Моят син до 6- месечен не е пил изобщо вода и чай, дори и да му предлагах отказваше. Сега изпива на ден по 50 гр.

На тази възраст от 2,5 месеца, детето трябва да поема АМ за да се храни, не вода.
Виж целия пост
# 4
Много е това.То какво значи това-мляко ли пие,вода ли?Някои майки тук казваха че водата би могла да измести млякото в стомахчето и аз не вярвах,ама в твоя случай може и да стане ThinkingНие също сме на АМ,ама не пие вода изобще-отказва,а преди бяхме на смесено и пак не пиеше.Това не е критерий-твоето може да иска,ама това количество е много Naughty
Виж целия пост
# 5
На тази възраст почти не пиехме вода, само кърма.
Сега пие ужасно много, на мен поне така ми се струва към 500 - 700 г, няколко шишенца по 125 мл опуква...  Mr. Green
Но ние сме големи, може би е нормално, незнам.
Виж целия пост
# 6
Големия пиеше много вода. Споделих с педиатърката. Пусна ми изследвания за диабет. Оказа се, че просто е много жаден  Laughing Памперсите все преливаха  Joy
Виж целия пост
# 7
на едно хранене приема 140 мл мляко.понеже има рефлукс и повръща не смея да вдигна количеството.а и на последната консултация се оказа,че е наддал 1,7  за 1 месец
Виж целия пост
# 8
Да си призная множко ми се струва това количество newsm78Моята дъщеря не пиеше изобщо вода,но тя беше само на кърма.Сега почна да пийва,но може би около 100-200мл.Според мен най-добре се консултирай с вашия педиатър Peace
Виж целия пост
# 9
и моята пие много вода, като и се пие и давам не я лишавам. Всъщност е чай на Хип не е чиста вода, но все пак е течност.
Виж целия пост
# 10
Нашето дете пиеше също много вода до 3 месец, но времето тогав си беше доста топло и може би заради това.През ноща пиеше 2 пъти по 100гр и през деня около 100-200гр.След това пиеше по не повече от 100 гр. на денонощие и след 8 месец започна да си пие нормално.През деня около 150-250 гр. вода, сок или чай.

Както се досещате това не включва водата от храната.
Виж целия пост
# 11
Най-добре е да споделиш с педиатърката ви за това количество вода и непременно да пуснете изследвания на детето. Това може да е един от симптомите на диабет, затова трябва да се подходи сериозно към ситуацията. Възможно е да няма нищо притеснително - но за твое успокоение е добре да сте наясно.
Виж целия пост
# 12
Аз още не съм давала вода. Само по малко с лъжичка след хранене за изплакване на устичката (има гъбички). Ние сме на кърма изцяло, но мисля, че и на АМ пак трябва по-малко да пие. Нали получава вода и с млякото.
Виж целия пост
# 13
Консултирай се с пидиатъра си.

Дъщеря ми така по едно време пропи промишлени количества вода, но на по-голяма възраст от твоето дете, и аз доста се уплаших. Установи се, че наистина водата, която приема е много. Пуснахме изследвания за диабет, нямаше нищо, и най-накрая се оказа, че баба й й давала да яде Зрънчо, който е доста солен, и за това детето е ожаднявало.

Така че - при педиатъра.
Виж целия пост
# 14
днес го водих на лекар по друг повод и питах за водата.каза,че няма нищо лошо в това,защото е по-едричък,и ме посъветва да давам колкото иска,особено в топло време
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия