Дете на разведени родители в чужбина???

  • 1 912
  • 8
Имам една питанка към вас мили мами.Необходимо ли е съгласието на другия родител за да излезе майката с детето си на екскурзия в чужбина!Аз доколкото съм чувала мисля че да,но не съм сигурна дали вече няма някакви промени в законодателството и да не е необходимо такова съгласие? newsm78  bouquet
Виж целия пост
# 1
Да, мисля, че трябва да има съгласието на другия родител. За всеки случай попитай във форума Родители отглеждащи сами децата си или погледни в библиотеката им.
Виж целия пост
# 2
Когато детето излиза в чужбина само с единия от родителите трябва да имаш Пълномощно - Нотариално заверено че другия родител пуска детето в едиси коя държава и за какъв срок. Самото пълномощно става веднага при Нотариус, прави го родителя който пуска детето да пътува зад граница. Носи се Акта за раждане на детето, и струва 6лв. - поне на мене ми взимаха толкова преди 2 месеца. Когато минавате границата на Б-я ще ви го искат задължително /оригинала/, ако пък летите ще ти го проверят на аерогарата.
Виж целия пост
# 3
Благодаря!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 4
Задължително е нотариално заверено пълномощно + акт за раждане.Вземете и задграничния паспорт на детето, защото правят проблеми на границата.
Виж целия пост
# 5
Добре, ами нали като детето е при
единия родител, значи само той има
права за отглеждането му, защо тогава
се иска документ от другия родител?!
Виж целия пост
# 6
Toва,че правата за отглеждане са дадени на единия,не означава, че другият родител няма права.Т.е те не са му отнети.Само при лишаване от родителски права не се нуждаеш от тези документи.
Виж целия пост
# 7
За съжелие -да, трябва. Аз затова не можех доскоро да напусна страната - не получавах съгласието на 'баща ми'..
Виж целия пост
# 8
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187093.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия