Въпрос за снимката на детето в паспорта

  • 1 330
  • 17
Дъщеря ми има паспорт още от възраст 6 месеца. Така или иначе обаче, не се наложи да излизаме в чужбина и паспорта не е ползван. Сега е на 2г. и 3м. и няма ама абсолютно нищо общо със снимката си в паспорта. Нищичко.
Въпроса ми е, тъй като ще ходим в Гърция, дали все пак няма да има проблем с тази снимка? Паспорта си е валиден до 2010, но все пак...външният вид е променен тотално, както ви е ясно на всички.
Звънях в Паспортна служба, там една лелка хич не беше наясно и каза "Пробвайте", каквото и да значи това. Щом си бил валиден паспорта, нямало да има проблем. Но мен все нещо ме гложди по този въпрос.

Някой от вас с подобна случка?
Виж целия пост
# 1
Имала съм подобен проблем.В България всичко беше ОК,но още при кацането ни почнаха с въпросите(при положение,че бяхме и двамата родители с детето).В чужбина много се вживяват в темата за откраднатите деца(и са си прави хората).
За да си нямаш проблеми прежали пари и смени паспорта на детенцето!Така ще си спестиш доста главоболия,а и както казваш ти разликата между снимката и детето е голяма!
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти.

Това вече ме убеди да вадя нов паспорт.
А новият включва ли пак всички процедури - адрес, водене на детето и т.н.?
Виж целия пост
# 3
Да,за съжаление!
А на връщане какви проблеми имахме...То не затваряха детето в стая да ни разпознава,то не му говориха да други езици...Ужас!Струва ми се,че попреиграха!!!
Виж целия пост
# 4
Добре, че се включи.
Благодаря още веднъж. Определено ще вадя нов паспорт.
Знаех си аз, че тази дама не беше изобщо наясно.
Виж целия пост
# 5
Аз не съм имала проблеми. Снимката в паспорта на малката е, когато беше на 3 дни  Crazy Абсолютно нищо общо с това, което е в момента. Точно миналата седмица се върнах от Щатите в Англия, никой нищо не каза по въпроса.
Виж целия пост
# 6
Но най-вероятно и преди си минавала същата граница с този паспорт...
Виж целия пост
# 7
Ами, ние често пътуваме, особенно границите на България и Британия ги прекосявам редовно, може и това да е причината  Thinking
Но в Щатите не бяхме ходили. За Нова Година пък я водихме в Холандия, пак нямаше проблем. Февруари месец минахме транзитно през Италия, пак със същата снимка на 3 дневно бебе в паспорта newsm78
Ти ме вкара в чуденка. Наистина, докато изтече паспорта, тя съвсем друг облик ще придобие  Laughing То вече не си прилича със снимката, а камо ли на 4 годинки, да сме живи и здрави.
Виж целия пост
# 8
Браво,радвам се за вас! newsm10Ние такова чудо изживяхме,че от тогава периодично сменям паспорта на малкия!
 smile3506Където и да отидеш искат паспорт с АКТУАЛНА снимка smile3509,така че нямам право да мрънкам за случилото се(не че не го правя).
Виж целия пост
# 9
Абе, по-добре извадете нова снимка. Да си спокойна. Аз така бих направила.

Между другото, работя на летище. Мн. пъти ми се е случвало(при англичани масово) отварям паспорт, виждам снимка на някое бебе. Започвам да питам имат ли бебе с тях(процедурата за местата в самолета е различна, затова е важно). И се оказва, че детето е на 3-4г. И естествено, няма нищо общо със снимката в паспорта. Grinning Ама ние проблеми не им правим. Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Моят  син е 3 месе4ен на снимката си в паспорта. Сега е по4ти на 5 години. Пътуваме много.Никога сме нямали проблеми. newsm78
Виж целия пост
# 11
Разбирате ли, минали сте граница на Великобритания. Това отваря по-различни врати. Не знам дали е така, но аз така мисля.

Така че другата седмица отивам да вадя нов.
Виж целия пост
# 12
Между другото, работя на летище.Ама ние проблеми не им правим. Mr. Green


Евала за което!!! smile3501 smile3501И на нас не ни правиха проблем на летище София,в чужбина ни разказаха играта! #Cussing outОт тогава периодично подменям паспорта на малкия,за да си спестя подобни главоболия.А пък сме и българи все пак - гледат с друго око на нас(но ние сме си виновни).Ще дам пример - миналото лято почти половината чартър до Майорка беше задържан на летището - тръгнали пари да изкарват хората(ОК),но много грубо...нямаха резервации в хотел,билетите им май бяха еднопосочни и т.н.,а три момичета си носеха розите от БГ направо във вази в ръце уж за подарък били....Никой не обича да го правят на балък!Впрочем в хотела ни доста от персонала бяха българи.
Виж целия пост
# 13
елексир дано нямаш проблеми в паспортното.Понеже понякога се правят на важни и не искат да издават нов паспорт при положение 4е стария не е изтекал Peace
Виж целия пост
# 14
Няма да имаш никакви проблеми в паспортното,само таксата ще е по скъпа.Аз имах големи проблеми на границата:пътувах  с дете на 2години,а на снимката в паспорта беше 2месечно бебе.В 5 часа сутринта в Русе  митничари искаха да ни  свалят от влака,добре,че детето вече говореше,каза,как се казва и др.Бяха ни накарали да си събираме  багажа,вече си мислих,как ще се връщаме в София.Така че по добре се сменете паспорт.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия