Как съхранявате вече разтворено АМ

  • 5 144
  • 90
Чудя се дали, мога да сложа вече разтворено АМ в хладилника до следващото хранене 3-4 часа. Моят син все не мога да му уцеля колко му се яде ( първо кърмя) после дохранвам с АМ и се чудя ако направя повече може ли да го съхраня ?
Виж целия пост
# 1
Не може. Не се съхранява. До час след приготвянето му колкото е изпито, толкова. Останало хвърляш.
Няма как. Всички ни е боляло сърцето  Close
Виж целия пост
# 2
"да сложа вече разтворено АМ в хладилника до следващото хранене 3-4 часа" - аз така правех и дори и сега правя все още. Значи, вече година и 4 месеца - не съм имала проблем в смисъл натравяне с развалено АМ. Като започнах, разтварях си 3-4 дози АМ за напред, например от вечерта за до обяд на следващия ден. Започнах да го правя, без изобщо да се замисля, по аналогия с правилата за съхраняване на кърма. После прочетох в книгата на д-р Спок, че може за АМ. Ако я имаш, погледни, там има много подробни инструкции. Правилото ми е, че съхранявам предварително разтворено АМ до 24 часа в хладилника. Ако го извадя и го стопля още веднъж, след това изхвърлям останалото.
Виж целия пост
# 3
  На мен не ми се е случвало да съхрнявам АМ-моята бебка всичко си изяжда Wink,но на кутията пише,че се изхвърля  1 час след приготвянето;аз лично бих го хвърлила Peace
Виж целия пост
# 4
Не се съхранява толкова време-най-много час и то в хладилник.
Виж целия пост
# 5
На кутията пише че може да се съхранява не по-вече от 1 час.Аз съм давала и след 1,5часа но в никакъв случай по-дълго време.Не те съветвам да го правиш и ти.И мен ме е боляло сърцето когато хвърлям почти цяла доза АМ но детето ми е по важно от парите.
Виж целия пост
# 6
аз така правех и дори и сега правя все още. Значи, вече година и 4 месеца - не съм имала проблем в смисъл натравяне с развалено АМ. Като започнах, разтварях си 3-4 дози АМ за напред, например от вечерта за до обяд на следващия ден. Започнах да го правя, без изобщо да се замисля, по аналогия с правилата за съхраняване на кърма. После прочетох в книгата на д-р Спок, че може за АМ. Ако я имаш, погледни, там има много подробни инструкции. Правилото ми е, че съхранявам предварително разтворено АМ до 24 часа в хладилника. Ако го извадя и го стопля още веднъж, след това изхвърлям останалото.

Не ми се струва особено правилно. То на кутията си пише. Щом е написано, че до 1 час може да се пие, значи е така. Но аз никога не съм си позволявала да го съхранявам дори и половин час. Аз лично не мога да разбера смисъла на приготвянето на АМ от сутринта за до обяд, а пък да не говорим от вечерта за другия ден. Ами то приготвянето му отнема не повече от 5 минути.
Виж целия пост
# 7
Не може. Не се съхранява. До час след приготвянето му колкото е изпито, толкова. Останало хвърляш.
Няма как. Всички ни е боляло сърцето  Close
точно така си е Blush
Виж целия пост
# 8
аз също смятам че щом на кутията пише че трябва да се изхвърля до един час трябва да го правим,макар че мисълта да си приготвям предварително всичкото мляко за нощта ме блазни много ...но уви  :  Tired
Виж целия пост
# 9
Аз също хвърлям след 1 час.Не давам след това... Naughty
Виж целия пост
# 10
И аз в повечето случаи хвърлям, макар,че понякога като останат 50-60гр седи и ако ми примрънка нещо междувременно му го давам. Не съм имала проблеми,дори току що му направих дозата като къмнея пробавих едни 40гр,които останаха от предното ядене. Аз незнам какво може да му стане на млякото? newsm78 Мириша, опитвам и ако не е кислео - давам.
Виж целия пост
# 11
Според мен не е редно да се оставя повече от 1 ч. след като това е указано от производителя  newsm78 . На мен ми се е случвало да не мога  да измия шишето след ядене (особено когато пътуваме ) и после след няколко часа в хладилна чанта като го разглобя да го мия мирише на вкиснато , затова не си позволявам повече от половин , максимум 1 ч. след това го хвърлям .
Виж целия пост
# 12
Ами то след като детето е пило от млякото от устичката му са се пренесли всякакви бактерий в млякото.Същото е както с пюретата.
Виж целия пост
# 13
Аз също хвърлям след 1 час.Не давам след това... Naughty
Подкрепям. Не се съхранява, а се изхвърля.
Виж целия пост
# 14
Млякото и идеална среда за развитието на всякакви болестотворни бактерии. Не се съхранява, изхвърля се, особено когато детето вече е пило от него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия