двурога преградена матка

  • 1 442
  • 12
Здравейте Hug искам да попитам дали някоя от  вас  се е сблъскала с проблем като моят ,  който е двурога матка с преграда /септа/ , как е износила -родила здраво  бебе на какви лекавства  е била  или под наблюдение в болница  -КАК ТОчНО Е СТАНАЛО ПРИ ВАС-ако има такива .На мен лекарите ми казват, че по време на бременноста преградата можела да се разкъса и нормално да си износя бебето,  но това "може" ме плаши адски ами ако пак не може . Преди 6 месеца направих спонтанен аборт в 12 седмица.Благодаря ви  Hug
Виж целия пост
# 1
Привет Диас,

мен съшо ме диагностицираха с двурога матка с вероятна преграда. Направихме хистероскопия при която огледаха вътрешността на матката и поорязаха септума. Сега лекаря казва че би трябвало да е ОК за последваща бременност. Аз също имам мисед в 11 г.с. Може и причината да е бил септума.

Не се притеснявай - помня аз колко ужасена бях когато ми за тази аномалия на матката ми.

Има доста случаи и на момичета родили с двурога матка, аз обаче не исках да рискувам още една загуба.

Желая ти успех каквото и да решиш че е най добро за теб!
Виж целия пост
# 2
nivear, можеш ли да ми обясниш какво точно е хистероскопия, болезнена ли е слага ли се упоика/пълна или местна/  дали има някакви особености преди и след нея колко време се прави .На мен лекарите ми казват да пробвам пак  като забременея преградата можела да се разкъса,  докато расте матката , но аз не знам какво да правя.Едни такива предположения само .Никой не ми е споменавал за хистероскопия нито за снимка за да видят пропъскливоста на преградата-за това научих тук в този прекрасен форум . Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 3
Сестра ми е с такава матка и бебчо дори се беше настанил в по-тясното отделение на матката. Ходеше малко по-често на прегледи и в първите месеци, мисля до 5-ия, пиеше някакви лекарства, защото в началото имаше и кървене. За щастие бременността и бе успешна и се радвам на най-сладурския племенник, която е на 1 годинка и 3 месеца.  Crazy

Въпреки всичко лекарят и я е предупредил, че ако иска второ дете би трябвало първо да се направи пластика, за да се премахне преградата в матката.

Виж целия пост
# 4
Това май е най-добрият вариянт -да се премахне преградата оперативно.                      Комикс сестра ти сигурно е родила секцио , да ви е здрав и много щаслив племеникът  Hug

Момичета някоя от вас подлагала ли се е на такова премехване на септума на матката  Sick , ако има такива де...........
лека вечер от мен
 
Виж целия пост
# 5
Диас, секцио - друг вариант просто е нямало! Благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 6
Момичета ако намерите някоя статия  или информация или каквото и да е било за   двурога преградена матка ще ви бъда благодарна да споделите с мен  Hug Hug
Виж целия пост
# 7
Ако не се лъжа Лени се подложи на такава интервенция.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 432&Itemid=59
Лени мисля, че още пише в дир.бг .
Виж целия пост
# 8
diass, аз съм с такава пластика.
Откриха ми двурогата матка преди 12 години при рутинен преглед. Знаех, че има риск от спонтанен аборт при бременност.
За съжаление жинотът ми се завъртя по особен начин и се наложи да правя опити за забременяване чрез инвитро (мъжки фактор). След втория неуспешен опит започнах да си мисля, дали си заслужава да рискувам при бременност да се стигне до аборт. Не мога да поема този риск.
Направиха ми хистероскопска операция, съчетана с лапароскопия и премахнаха преградата в матката.
Операцията е много лека (мога да го твърдя отговорно) и възстановяването е в рамките на седмица.
Всичко минава за час-час и половина, с пълна упойка.
Съветвам те да си избереш лекар, на когото можеш да се довериш. Проучи в интернет за специалистите в такъв вид операции. Прецени рисковете и ползите, възрастта си и възможностите за още опити преди операция.
Желая ти късмет и здраво бебе.
Виж целия пост
# 9
Когато раждах,на момичето от другото легло му направиха секцио,заради матката.Вече е добре ,и в момента чака второ бебче.Едната матка я отрязаха.Няма нищо страшно.
Виж целия пост
# 10

white малко ме успокои  Thinking за което благодаря . Hug Hug, а казаха ли ти лекарите какъв е рискът при операция /ако има такъв или нещо подобно/ .аз ще потърся инфо за лекари и болници в София, които са добри в хистероскопската операция, защото съм решена да се подложа на тази интервенция. На 30 год. съм и мисля , че сега ми е времето .
Lali благодаря за инфото  bouquet

  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 11
Пуснах постинг сутринта, но сега вудях че не е пувликуван. Та отговарям пак.

Диас,

първо се успокой. Зная прекрасно как се чувстваш - но място и време за паника няма. Като начало си пусни в търсачката "двурога матка" и ще имаш достатъчно за четене пое няколко дни. Пусни търсене тук и в зачатие. След като изчетеш всички страници които ти се върнат, пусни "хистероскопия" и ще ти върне още няколко.

Както white ти е написала, няма нищо страшно.  Още помня аз как се чувствах когато ме диагностицираха. Не се притеснявай - само си намери лекар на който можеш да се довериш.

Успех!

Виж целия пост
# 12
 nivear, Благодаря ти !!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия