Притеснена съм и моля за мнението ви

  • 504
  • 4
Здравейте,сина ми е на 1г. и от четвъртък миналата седмица е болен-температура,хрема и кашлица.Лекарят каза,че има много сополи,които се стичат назад,но на дробовете няма нищо.Слагам капки Maxitrol.Температурата спадна.Хремата обаче е обилна и той започна да кашля много,доктора изписа сиропа ACC kid.Но това,което най ме притеснява е,че като се закашля се дави и повръща всичко,което е изял.Така е от петък.Според доктора и всички с които съм говорила по-добре е да повърне,защото това е единствения начин да изкара секретите.Е да,но той какво яде след като всичко повръща?Вижда ми се отслабнал Sad Вие какво мислите,чували ли сте подобни случаи?Трябва ли това да ме притеснява?Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Не мога да ти помогна - не съм лекар...
Но по едно време и моето бебе (нищо, че е толкова малко) имаше сополи - доста. Педиатърката веднага го заведе при "Уши, нос, гърло" и там с една машина му изтеглиха сополите за 2 -3 минути. Два пъти ходихме и той се оправи. Защо не го заведеш и ти? Иначе както казваш - не искаше да яде, защото му пречеха. Другото, което ми каза педиатърката - от сополите може да стигне до дробовете му и така да стане по-лошо....
Успех и дано скоро се оправи.
 Peace
Виж целия пост
# 2
MaraSara, освен капки за нос с какво друго третираш хремата? каква е на цвят? безумно е детето да повръща, за да изкара секрети... Той може ли да си издуха носа хубаво?
Виж целия пост
# 3
ние до сега не сме пили такива лекарства - когато имаме температура - Панадол, за кашлица - Флудитек, а за гърло - едни хапченца, които стривам и ги давам на бебо с малко сокче. За хремата - има едни капки хомеопатични с оранжева капачка/около 9 лв/, с които се оправяме много бързо! Моя съвет е да отидеш пак на лекар и да помолиш да му смени лекарствата - може просто някое да не му понася! Моята братовчедка е лекар и от нея знам че при бебоците често има непоносимост към определени съставки, затова отидете пак на преглед. Безумно ми звучи обяснението, че като повръща било добре - въобще не е нормално. Има и друг вариант - вземи си от аптеката две ампули за бебета против повръщане - едната сутринта и другата вечерта - много са ефикасни Peace
Виж целия пост
# 4
ооо мила и ние бяхме така преди две седмици. Нямаше температура, но сополите бяха като водопад и кашляше яко. Давеше се и повръщаше. През ден го слушаха докторите. Даже направи два пристъпа на задушаване и 3 дни пи сироп Вентолин. Между другото наистина като повръщаше изкарваше топки слуз и секрети, които го давеха и душаха и нямаше начин да ги изкара. Не може да си издуха нослето, а тъй като хремата е назад и с помпата нямах успех. Давай му на малки порции храната и по честичко. В този период пасирах всичко, защото от най малките частички се давеше. Иначе пихме антибиотик, сироп Хустагил, после Мукосолван и Вентолин. Капки в носа Виброцил. 10 дена беше нашата одисея. На 11 ден детето се събуди с усмивка и все едно не беше боледувал.
Бързо оздравяване!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия