преглед с мамограф

  • 2 136
  • 10
Здравейте на всички,искам да попитам някой знае ли кой трябва да ми назначи преглед при мамолог?И какво представлява преглед с мамограф?Имам една бучка до гърдата мамограф или онкохирург?Какво ще ме посъветвате?
Виж целия пост
# 1
На мен прегледа ми беше назначен от гинеколог.Прегледа не е страшен ,нещо като рентген но на гърдите.
Виж целия пост
# 2
Ако ще минаваш по пътя на ЗК - направление за мамолог се дава от гинеколог. Отиваш на мамолог и той ще прецени дали да назначи мамография. Във всеки случай по-добре само с палпация и ехография да минеш Simple Smile. Мамографията = рентгенова снимка на гърдата.
Виж целия пост
# 3
Мерси момичета,само да попитам още нещо трябва ли да бъде м/у двата цикъла т.е да бъда чиста,защото гърдите се подуват преди цикъл,а сега трябва да ми идва?
Виж целия пост
# 4
Най добре е веднага след цикъла или 2-3 дни след него,тогава гърдите са най спокойни.Най вероятно ще ти назначат и цитонамазка.
Виж целия пост
# 5
За млади жени се препоръчва ехографско изследване на млечната жлеза. Мамографа е рентген и има облъчване. Ехографа не се поема от касата-струва около 20 лв. прегледа.
Виж целия пост
# 6
Мерси момичета,само да попитам още нещо трябва ли да бъде м/у двата цикъла т.е да бъда чиста,защото гърдите се подуват преди цикъл,а сега трябва да ми идва?

Мамологът при когото ходя каза около 10 дни след началото на цикъла (средно 5 дни след като свърши).

Успех!
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички  bouquetСега е мой ред да отида на преглед. Praynigдано нямам нищо сериозно Praynig
Виж целия пост
# 8
За млади жени се препоръчва ехографско изследване на млечната жлеза. Мамографа е рентген и има облъчване. Ехографа не се поема от касата-струва около 20 лв. прегледа.

поема се
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички  bouquetСега е мой ред да отида на преглед. Praynigдано нямам нищо сериозно Praynig

стискаме палци Hug
пиши какво ти казаха Peace
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички  bouquetСега е мой ред да отида на преглед. Praynigдано нямам нищо сериозно Praynig

стискаме палци Hug
пиши какво ти казаха Peace
Ще пиша ,ама след около седмица,сега чакам мензиса и след това веднага отивам,даже имам и направление за гинеколог.Благодаря още веднъж за инфото и подкрепата!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия