Отказва да суче от лявата гърда

  • 315
  • 2
Здравейте мами Simple Smile
От два дни имам следният проблем.Бебо е почти на три месеца и до сега е само на кърма и то на поискване. Не пие вода. Използва биберон залъгалка , но от време на време. От два дни докато го сложа да суче от лявата гърда и още не засукал , започва да се опъва назад , да хленца и дори да плаче жално, ако успее да засуче , тогава млъква и продължава да цока.Имам достатъчно мляко и каналите са отпушени. Аз се цедя постоянно.
Водих го на лекар - добре е , наддава. Доки му прегледа устичката за афти - чиста е .Мен прегледа - и аз добре.
Ако някой може да сподели или посъветва нещо,  ще бъда много благодарна.
Виж целия пост
# 1
Пробвала ди си когато го сложиш на гърдата да изстискаш малко кърма в устичката - да се сети за какво иде реч, човека. Може би по- трудно потича или позата от тази страна не му е толкова удобна.
Дъщеря ми като малка беше същата работа, затова първо я слагах на тази гърда, на която не искаше да суче / докато е по- гладна/. Сега суче и от двете, но въпреки това предпочита повече едната гърда пред другата.
Виж целия пост
# 2
И при нас се получи така - в един момент реши че не й харесва лявата гърда и само когато спи можех да я накарам да суче от нея. Сега вече е на 11 мес. и положението не се е променило - за да не спре съвсем млякото в нея - я пробутвам в сънено състояние - през ноща и сутрин, а през другото време суче само от дясната. Но тъй като вие все още сте малки - бъди по-настоятелна - използвай друга поза - напр. легнали или пък като усетиш че млякото потича го преместваш от дясната на лявата (защото просто може от нея да потича по-трудно и да няма търпение да изчака). Успех и не се притеснявай - не е болка за умиране  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия