Спорим - като гърми какво би станало с компютрите?

  • 2 864
  • 35
Дайте мнение, че да се прочете черно на бяло, че ми писна да повтарям едно и също моля. Мислите ли че трябва да се гасят компютрите като гърми?
Виж целия пост
# 1
На леля ми в Пловдив от гръм им изгоря компютъра + 4 телевизора (те са 3 семейства в 3 етажна къща, на всеки етаж е бил пуснат по един, на техния 2  Mr. Green)

Но аз моя не го гася, смела съм за сега  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Разбира се, дори и радиото! Всичко се гаси от контакта.
Виж целия пост
# 3
Аз мисля, че имат някаква защита знам ли? Ама ме изнедахте
Виж целия пост
# 4
В добрия случай отива захранването, в лошия.... не ми се мисли!
Виж целия пост
# 5
Дайте мнение, че да се прочете черно на бяло, че ми писна да повтарям едно и също моля. Мислите ли че трябва да се гасят компютрите като гърми?
да  Peace
на мен при гръм един път ми беше изгоряла Лан-картата на компа  Sick
Виж целия пост
# 6
...принципно се гаси , но това е защото се ползва модел от едно време! Сега се слага на кабела на нет-а ти един филтър , и той обира токът с по-голямо напрежение или ако има гръмотевици...абе има си защити и ако си взела мерки ако ще и потоп да става можеш да не го гасиш!
Виж целия пост
# 7
Мерси мацки а как изглежда тоя филтър и кой трябва да го сложи доставчик или аз
Виж целия пост
# 8
Ами нашите контакти са занулени или както там се казва, точно за такива случаи , на аз гася и без това нета ми тогава се скапва.
Виж целия пост
# 9
Мерси мацки а как изглежда тоя филтър и кой трябва да го сложи доставчик или аз
тоя филтър моеш и сама да си го сложиш , ама ако имаш инструмент (което е малко вероятно) за това по-добре се обади на доставчика и питай какво точно трябва да си купиш...а те да дойдат и да ти го сложат! Представлява един цилиндър и вътре с ко е пълен - не моа ти кажа...
Виж целия пост
# 10

на мен при гръм един път ми беше изгоряла Лан-картата на компа  Sick

И на мен това ми се е случвало.
Интернет-доствчика ми каза,че е изгоряла от гръм.Но интересното е,че нямаше гръмотевици тогава,а и преди това.Май ме преметнаха с това оправдание newsm78
Виж целия пост
# 11
Ние пък "изгърмяхме" с един монитор след гръмотевична буря...
Виж целия пост
# 12

Благодаря. Това имах пред вид дали аз да го купя или са длъжни да го сложат, но не се изразих правилно Blush
Виж целия пост
# 13

Благодаря. Това имах пред вид дали аз да го купя или са длъжни да го сложат, но не се изразих правилно Blush
...ми виж сега , за да не става фал - не знам дали са длъжни..., ама говори с доставчика си все пак Wink
шото в днешно време всеки глеа да мине метър... Simple Smile та да си нямаш излишни главоболия!
Виж целия пост
# 14
Когато има гръмотевична буря гасете всичко, направо изключвайте кабелите от контакта, вадете кабела на лана, на телефона, на кабелната. Никакви защити не спасяват. Колкото и да ви убеждават. В РПУ-то в нашия град сложиха гръмозащита за 1500 долара, за да си защитят СОТ-а. Наблиза пада гръм, заминава всичко, защитата сработва, но напрежението е толкова голямо, че я прескача, преминава огромна искра, слага еднометрова следа на стената и съсипва абослютно всичко, което работи с ток в сградата, дори помля джиесемите, които нямат никаква връзка с какъвто и да е кабел. Защото покрай мълнията има много яка индуктивност, която минава и през стените. Затова гася всичко, и се надявам да не падна наблизо. Досега съм горял с лан карта, видео карта, принтер, дъно, като при всичките пъти мълнията беше на километър от вкъщи, но явно си намира начини да помеле половината град.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия