Осцилококцинум

  • 1 923
  • 8
  Много моля, някой да ми каже, колко време може да продължи даването на това лекарство?  Приемът беше 3 дена по едно на ден на гладно. На четвъртият ден дадох на детето оставащите 3 дози наведнъж (по съвет на лекарката). Целта беше да се "пресече" навреме наченките на разболяването. Наскоро беше болен от бронхит (преди 20 дена). Излекува се напълно и от 3 дена кашля по малко (да кажем до 10 пъти на ден, като след антибиотика за бронхита не кашляше изобщо - това ме кара да мисля, че пак се развива болестно състояние при него).  Та въпроса ми е след като съм дала сега всички дози, мога ли превантивно (и ако да -  колко време) да му давам пак по една доза сутрин. Това крие ли някакви рискове за здравето му? Според моята лекарка, това е напълно безобидно лекарство, което спира в началото развитието на вируса. Не можело да доведе до натравяне дори и при прием на всичките дози на веднъж. Същевременно с това приема Имунобор за деца, вит.С и сироп Мукоплант в малки дози.
Много благодаря!!! Embarassed
Виж целия пост
# 1
Честно казано за да се пресече заболяването, се прави обратното - първите три дози първия ден, а после по две или по една доза.
Осцилококцинум давам профилактично по една доза седмично целия есенно-зимен сезон - от ноември до април.
Не се привиква Peace. Няма странични реакции.
Давай смело.
Виж целия пост
# 2
Ами според мен ако се чуства добре е хубаво да даваш профилактично един път в седмицата! Peace

А за даване наведнъж на 3 дози за пръв път чувам.Аз знам за хомеопатията,че ако неможе да помогне,то поне няма да навреди! Peace
Виж целия пост
# 3
А за даване наведнъж на 3 дози за пръв път чувам.Аз знам за хомеопатията,че ако неможе да помогне,то поне няма да навреди! Peace
Предполагам, че става дума за три дози за деня - през 6 часа...
Виж целия пост
# 4
Идеята да лекуваш детенцето си с хомеопатия е чудесна. Но съветът ми е да посетите класически хомеопат, който да определи лекарството, което е подходящо точно за твоето дете.
В хомеопатията (също както и в "класическата медицина") няма "напълно безобидни лекарства"! Щом едно лекарство действа, то може да помогне, но може и да навреди.
Хомеопатичните лекарства са (нематериални) носители на информация. Няма значение дали ще дадеш 1-2 гранулки от лекарството или и 6-те флакончета, които са в опаковката. Важното е лекарството да "пасва" на конституцията на точно определения човек (на неговата тоталност от симптоми, на телесните, емоционалните и духовните му симптоми).  Ако лекарството не е правилно избраното, то може не просто да не помогне, а и да навреди.
Хомеопатичното лекарство се дава и се следи действието му (което само хомеопатът, който е запознат със случая ви може да определи). Докато хомеопатичното лекарство действа, то не се повтаря, както и не се дават други хомеопатични лекарства.
При чувствителни пациенти при прекалено чести приеми на лекарството (или прекалено високи потенции), а също и при неподходящите лекарства, може да се получи доказване на симптомите на лекарството, т.е. лекарството да предизвика симптоми, които лекува.

Ако се интересуваш, ето тук има картината на Осцилококцинум: http://www.vlkomarov.info/

И съвсем не по темата - Струва ми се опасно даването на имуностимулатор (Имунобор) на толкова малко детенце. Имунната му система точно сега се изгражда (и то доста динамично). Мисля, че имуностимулаторите биха объркали развитието й.
Виж целия пост
# 5
Давай по едно на седмица профилактично .
Виж целия пост
# 6
Моят съвет е да заведеш детето на класически хомеопат. Няма да съжаляваш, но си избери много добър! Оксилококцинума не винаги помага и не на всеки. Късмет!
Виж целия пост
# 7
Искам само да вмъкна нещо, което важи за всички хомеопатични лекарства - трябва да се дават на разстиюояние от храненията. Хубаво е и устата да се изплакне с малко вода преди приема.. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Исках да напиша РАЗСТОЯНИЕ, а то излезе малко по-различно, за което...извинете... Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия