Моля ви за един прагматичен съвет...

  • 1 433
  • 18
Момичета, дори да е елементарен въпросът, пак ще ви го задам...

Имам нови обувки, затворени, елегантни и стилни - за ежедневието ми, но... Оказват се, че са много тесни. Пръстчетата ми буквално се набиват... Tired
Естествена кожа са, но твърди - ако ме разбирате.

И ви моля за съвет - дали и как мога да ги поразширя?
Не мога да си позволя да купувам непрекъснато нови обувки, а и си ги харесвам. Единствено знам за парцали, напоени с оцет, но малко съм скептична.

Благодаря ви предварително.  Hug
Виж целия пост
# 1
Има специална машина, с която обущарите разширяват обувки.

Трябва само да потърсиш, къде точно има.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти!   bouquet

Не знаех...
Виж целия пост
# 3
Има специална машина, с която обущарите разширяват обувки.

Трябва само да потърсиш, къде точно има.
Точно ,имат си специален калъп за разтягане,но не очаквай чудеса .
Виж целия пост
# 4
Ако не са ти много тесни става с леко навлажняване и постепенно "разносване" - по 15- тина минути всеки ден - така разширих обувките, с които съм в момента Peace
Виж целия пост
# 5
Можеш да пробваш с навлажнени кърпи - напъхваш ги в обувката да стоят няколко часа, след което обуваш и ходиш с тях в къщи, ако трябва повтаряш процедурата. Но само свода, не със спирт (някои казват със спирт но кожата се поврежда).
Виж целия пост
# 6
Не бих си сложила оцет в обувките, ако ще никога повече да не ги обуя.
Освен при обущар, съм чувала, че се слагат във фризер и се обуват замръзнали после. Заставали си по крака казват.
Виж целия пост
# 7
Има специален спрей за разширяване на обувки, при мен върши работа. От Пикадили съм го купувала.
Виж целия пост
# 8
Взимаш полиетленови торбички, поставяш ги в обувките, после напълваш торбичките с вода, завързваш ги. Торбичките приемат формата на обувките и така ги слагаш във фризера. Оставяш ги да постоят поне 1 ден, така че водата да стане на лед. Гарантирам ти, че ще се разширят (свойството на водата в твърдо състояние). Правила съм го на мои обувки и имаше страхотен ефект. Ако са много тесни, можеш да го направиш няколко пъти
Виж целия пост
# 9
Има спрей на д-р Шол за целта.
Виж целия пост
# 10
Има спрей на д-р Шол за целта.

виждала съм го,но не съм го ползвала,пробвай  Wink
Виж целия пост
# 11
Има спрей на д-р Шол за целта.
Как се казва? Имаш ли случайно снимка да видим как изглежда? Как се използва?
Виж целия пост
# 12
Взимаш полиетленови торбички, поставяш ги в обувките, после напълваш торбичките с вода, завързваш ги. Торбичките приемат формата на обувките и така ги слагаш във фризера. Оставяш ги да постоят поне 1 ден, така че водата да стане на лед. Гарантирам ти, че ще се разширят (свойството на водата в твърдо състояние). Правила съм го на мои обувки и имаше страхотен ефект. Ако са много тесни, можеш да го направиш няколко пъти
Само внимавай после мъжът ти да не ги помисли за пържоли и да ги опече на скарата  Joy Joy Joy
Момичета, извнявайте, може и да е много ефективен методът, но ми стана много смешно, затова не се сдържаш да направя коментар   bouquet Не се обиждайте!
Виж целия пост
# 13
Аз ти предлагам, да поначукаш кожата с хаванче, за да омекне.

До колкото разбрах обувките не са ти малки, а ти убиват, така ли?

...щото малко луди има като мен да си купуват видно малки обувки...
Виж целия пост
# 14
Леле, колко неща научих! Бях чувала за фризера бегло само - но не толкова подробно и ясно, за другите методи бях съвършено неинформирана.
Момичета, благодаря ви!  Heart Eyes Hug

Взимаш полиетленови торбички, поставяш ги в обувките, после напълваш торбичките с вода, завързваш ги. Торбичките приемат формата на обувките и така ги слагаш във фризера. Оставяш ги да постоят поне 1 ден, така че водата да стане на лед. Гарантирам ти, че ще се разширят (свойството на водата в твърдо състояние). Правила съм го на мои обувки и имаше страхотен ефект. Ако са много тесни, можеш да го направиш няколко пъти
Само внимавай после мъжът ти да не ги помисли за пържоли и да ги опече на скарата  Joy Joy Joy
Момичета, извнявайте, може и да е много ефективен методът, но ми стана много смешно, затова не се сдържаш да направя коментар   bouquet Не се обиждайте!

И аз гледах много интересно... хахаа... Разбира се, че едва ли някой ще ти се обиди. Ние такива принципно галимации правим за тази "красота", че... Съпругът ми очаква вече всичко от мен.  Tired Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия