Дайте съвет-хемороиди при дете на 3г.

  • 16 898
  • 12
До скоро не можех да повярвам че има хемороиди но я заведох на лекар и той потвърди. Те са в следствие на запека който има от малка. Но от няколко дни Лара е с разтройство - хвана я летния вирус, и сега вече положението е ужасно. Хемороидите явно са възпалени от постоянното акане и тече кръв от тях, а болката която изпитва детето сигурно е отвратителна, защото се чете в очичките и колко е изплашена. Кажете нещо, което е изпитано и действа. Крем не дава да и мажа, т.е. не дава да и пипна дупето.... Слагах я да седи в отвара от смрадлика, после ще направя и от лайка, но приемам и други методи - само да има ефект.  Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Прополисов вазелин. Много помага и по-добре я намажи на сила от колкото да се мъчи. АА и трябва да се намаже и от вътрешната страна Sad

А лекъря не й ли предписа някакво лекарство?
Виж целия пост
# 2
Предписа и но то по-скоро действа като упойка и трябва да я мажа преди акане (защото по-принцип сме със запек), ама сега с това дрискане как да я хвана да я намажа...
Виж целия пост
# 3
Използвала съм едно мехлем-че, на билкова основа. Спомням си, че в него имаше невен и действаше много успокояващо, само дето не си спомням как се казваше  newsm78. Има го в аптеките - едно такова бяло. Използвала съм го и за децата - за подсечено дупе, разчесани пъпчици, ранички и др. подобни. Спомага за бързото заздравяване. За съжаление е за локално мазане и горкичкото детенце, ще трябва да потърпи, за да му олекне. Хубаво е да я миеш с хладка вода /че топлата много щипе  Confused - аз имам хемороиди/, без сапун и не използвай мокри кърпички, дори да са детски, защото щипе и пари /от опит знам/. Няма да е зле във водата, с която я миеш, да има смрадлика - слаба отвара, както си и правила баните. Иначе знам, че "изсушава" кожата при честа употреба /смрадликата/, затова ти казвам, да е слаба отварата.
Дано, по-скоро успокоиш детенцето, че никак не се трае болката! Успех!


П.П. Ако намериш кремчето, съхранявай го в хладилника, облекчава много, когато е студено! Поне при мен беше така! 
Виж целия пост
# 4
Грешка! По-скоро е мръсно бяло със зеленикав отенък. Има консистенцията на мас и е в кръгла, пластмасова кутийка.
Виж целия пост
# 5
Мерси за съветите! Ще попитам за мехлемчето...
Виж целия пост
# 6
За нищо! Дано, да съм ти била полезна!
Виж целия пост
# 7
Пробвай с Proktoglivenol, помага. Това е мехлем, твябва да я намажеш, иначе не мисля ,че само ваничките ще помогнат.Дано се оправи скоро. Praynig
Виж целия пост
# 8
Билката за възпалени хеороиди е ТУРТА /наричано от бабите "пожарче"/, но въобще не знам дали е добре дете да се кисне в такава отвара. Продължавай със смрадликата. Ако имаш мехмем от маз и невен мажи коремчето и дупенцето /това, която предната мама те съветва е почти същото/. Също бързо повлиява крема Родопско чудо /има го в магазините за природни илачи и елексири/. Посети хомеопат, мисля че ще останеш доволна.
Успех и дано скоро се похвалите, че всичко е ок  Hug
Виж целия пост
# 9
На мен нещото, което ми е помагало най много е киснене в риванолов разтвор. Каза ми го гинеколожката ми и след 2-3 такива бани, вече не ме болеше. В един средно голям леген изсипах 4-5 шишенца риванол и после седях около 5 мин. Не знам обаче, дали е добре да се ползва при детенце! Успех!
Виж целия пост
# 10
Не си прави експерименти с детенце Naughty,и не ползвай мехлеми за хемороиди по своя или форумска преценка.Отварата от смрадлика,лидокаин и дефламол(или някакъв друг крем за рани и изгаряния-мас с невен) това са основните и най безобидни неща,които ако не помогнат то поне няма да навредят,но лекарствата е редно да са изписани от специалист.
Виж целия пост
# 11
Аз сащо страдам от хемороиди,когато се възпалят е много болезнено,не можеш да си седнеш на дупето.Възпалението минава за някалко дни,но лошото е че след време пак се възпаляват.Мисля, че трябва да лекувате запека,за да не се възпаляват хемороидите.Много е важна хигиената след всяко изхождане по-голяма нужда трябва да се мие дупето,а не да се бърше.Може да я оставяш денем без гащички(стига да е топло ),даже и нощем.На мен също много ми помага Proktoglivenola.Маже се 2,3пъти на ден след хигиена.
 Движенията,ходенето и дългото стоене в седнало положение засилват болката и неприятното усещане,а при лежане се успокоява гадното усещане.

За да мине възпалението тръбва да оправите запека,направете диета с разхлабваща храна.
Желая ви успех и бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 12
Пчелен мед или зехтин ми се струват удачни мазила за малко дете. На мен ми помагаха на един етап.
Пожелавам бързо възстановяване на детенцето ти Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия