пристрастяване или нещо друго?

  • 547
  • 10
пиша до вас, които имате още кърмачета, които ядат нощно време, понеже мисля, че това е важно в нашия случай.


миа е почти на година. вчера уж я приспах (заспива сучейки) и я оставих в леглото й (от доста време заспива само ако съм до нея легнала, разбирайте не в нейното легло.
мина 1 мин и като писнаааа, леле, рев изпълнен със страх. разпознавам този рев, не е лигавене. случвало ли ви се е подобно нещо? това е само при нощното заспиване. така свикна от момента в който почна да суче и за среднощно ядене, около 5 месец, преди зъбите да почнат да никнат и аз от умора не я връщах в леглото й, ами я оставях, често пъти заспивайки преди да се завия, при мен...

моля споделете дали е до типа нервна система това нощно хранене или глад? давала съм каша, супа и т.н. преди лягане непосредствено, колкото и да не е добре да заспива на натъпкано коремче, но пак се буди. явно е до навика, не до глада.. но това със заспиването до мен направо ме втрещи вчера, то беше рев какъвто не съм слушала до сега. а аз не мога да я слушам как се дави от сълзи и я вземам пак до мен. знам, че ако я оставя ще реве час и ще заспи пак от умора (но пък не смятам, че това е добре за самото дете и психологическото му развитие). споделете какво мислите моля? да продължа ли така, акто я оставя да израсте този период,колкото и да е дълъг, или да започна да я оставям с рев в нейното  Rolling Eyes,

ако сте преживели подобен случай до кога продължи това пристрастяване към спането до мама? ако това е цената за здраво психически детенце, ще я платя. просто търся мнения, ако някъде греша. благодаря.
Виж целия пост
# 1
Роси спи при мен от малко бебе (беше ми по-лесно за нощното кърмене), но същото поведение, което описваш започнах да наблюдавам от 5-6ти месец. Вечер заспива и до момента, в който си легна при нея се събужда 3-4 пъти уж да яде. Когато обаче и аз легна през цялата нощ спи непробудно (освен ако не я мъчи зъбче) до към 6 сутринта. Така че според мен просто се нуждае от близостта ми, не е глад. Предпочитам обаче детето ми да не плаче и не виждам защо да не й дам нужното успокоение. Не бих оставяла детето си да реве само и само да го науча да спи в неговото си легло. С каката този период на съвместно спане отмина към 3та й година. Само да добавя, че тя е кърмена до 3я месец и спеше в нейното си легло до 6-7ми месец. И после без видима причина започна да се буди с рев през нощта и да не можем да я успокоим по час. Сега с Роси ми е много по-лесно, защото я кърмя.
Виж целия пост
# 2
лилфи, значи какъв ми е проблема тогава... да се радвам, че се кърмим и да продължаваме напред.  bouquet
Виж целия пост
# 3
Поли спи при нас на спалнята от доста време.Може би от 5-тия си месец.В началото я взимах всеки път, когато се събуждаше, кърмех я и я връщах в кошарката, но това доста ме изтощаваше.В смисъл-самото будуване(докато трае кърменето), и то неколкократно през нощта.И така започнахме да спим тримата, кърмя легнала и спя.На мен ми е по-лесно така.Понякога е необходимо само едно помилване по гръбчето и детенцето ми заспива отново, без да е сукало.
Освен това сме в период на зъбоникнене и ще я караме по този начин и занапред.
Виж целия пост
# 4
Здрасти и от мен. Моята дъщеричка - Благовеста е на година и два месеца и ситуацията при нас е абсолютно същата. Само с малката разлика, че дори когато спи при мен пак се буди поне по 5-6 път на нощ. И аз също си мисля, че не е от глад, а просто да почувства близостта ми. Също не мисля, че е добре за тези прекрасни малки същества да бъдат оставяни да плачат, особено, ако разпознаваш плач от страх.
Виж целия пост
# 5
И моето дете спи при мен от доста малко. По -лесно ми е така нощното кърмене  Blush та при нас е до някъде от мързела на мама.
Пробвала съм като заспи да я връщам в кошарката, но след час пак става и МАМИ АМООО  ooooh!
Не плаче от страх , а защото търси близоста ми, така е свикнала.

Мисля, че ти най -добре ще си прецениш дали да я оставяш да плаче или да я гушкаш при теб. Каквито и съвети да ти дадем тук, нали знаеш, че на чужд гръб и 100 тояги са малко  Laughing

Моето дете е на 1г.и 9м. и все още е в тоя период. Та немога да ти кажа срока до кога ще продължи това пристрастяване към спането до мама. 
Виж целия пост
# 6
лилфи, значи какъв ми е проблема тогава... да се радвам, че се кърмим и да продължаваме напред.  bouquet

 LaughingАбе понякога си е проблем- особено като искаш да позакъснееш вечер... но  вярвам, че с времето ще стане по- самостоятелна. Понякога карам таткото да ляга до нея вместо мен и поне единия от трите пъти, в които се буди да ме търси, се получава.
Виж целия пост
# 7
Марти си спи в неговото креватче,но доста често се събужда,да папка  Grinning Имало е нощи, в които съм го държала по три чеса на ръцете ми ( не се шегувам )  ooooh! Кърмя го и той пак си реве (зъбоникнене).Сутрин съм се събуждала като зомби  #Crazy Но е  имало и нощи, в които си  спи по-спокйно.Папка и пак заспива.Снощи съм го кърмила в 9ч заспа към 9.30,след това в 24ч и сутринта  към 5ч и после в 8ч.През деня също го кърмя между хранениятя ( по точно в 12ч и към 16ч) Незнам какво ще правиме като тръгна да го отбивам.То ще е рев  smile3514 По скоро това не е пристрастяване,а навик.Това май е едно и също newsm78 Най-важното е,че бебчетата се кърмят,другото е без значение  bouquet
Виж целия пост
# 8
Тони спи при мен от как се е родил, а вечер се буди през час поне да цокне малко и пак се отнася.. понякога ме усеща дори като стана до WC и го намирам сегнал на леглото да се оглежда докато ме няма.. понякога реве като му махна цицата без той да иска.. Шантава работа  Crazy
Ей тъй се отглеждат цицомани  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
При нас нещата стоят по абсолютно същия начин.Примирила съм се вече, но понякога ми идва в повече и се изнервям.Вярвам обаче, че нещата ще си дойдат на мястото рано или късно, а междувременно да се наслаждаваме на тези незабравими мигове на близост
Виж целия пост
# 10
И Мъри спи при нас, но на нас ни е хубаво и не се тревожим, че ще се пристрасти /каквото  и да значи това/.
Не съм чула някое голямо дете /разбирай над 7 год, първи клас/ да спи при майка си от пристрастяване. А малките имат нужда от нашата близост, особено кърмачетата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия