къпане

  • 2 690
  • 32
Искам да запитам понеже вече близо 4 месеца къпем децата всеки ден и доста ни уморява това горе долу кога можем да разредим къпането през ден да речем?
Виж целия пост
# 1
Когато прецените Laughing
Виж целия пост
# 2
Аз ги къпех до 8-9 месец всеки ден-беше април,но лятото пак започнах всекидневното къпане, тъй като след игри по пясъка и потене е немислимо да не ги изкъпеш.Но истината е както ти е казала Креми-когато прецените,но пък една баня винаги отпуска и успокоява, така че прецени добре
Виж целия пост
# 3
Не съм мама на близнаци, но ще си позволя да отговоря. Simple Smile
Аз зададох същия този въпрос на моя педиатър преди време и той ми каза че веднага мога да започна да къпя през ден.

Ruriana, твоите бебоци са малки, никъде не се цапат, според мен спокойно може да ги къпеш през ден.

Виж целия пост
# 4
Пропускала съм само ако им е лошо или сме закъснели (я от гости, я по друга причина).
Харесва им и много се забавляват. Не бих ги лишила от това удоволствие. Аз също се къпя всяка вечер.
На-лесното решение - след годинка и нещо - запчнах да ги уча да се къпят сами (главата им мия и досега аз - 1-2 пъти в седмицата). Плицукат се сами вечер, а аз в това време правя нещо друго (опраям леглата, мия чиниите и т.н.). Огромно улеснение ми е, че поне 20 мин. са заети с нещо и не тичат наоколо  Twisted Evil.

Обаче, няма правило в случая. Въпрос е само на това как на самата теб ти е по-удобно, но аз го птиемам като част от личната хигиена (особено задължителна, когато децата започнат да лазят, да прекарват повече време навън, да се търкалят по пода или в пясъчника и т.н.).
Виж целия пост
# 5
Когато бях бременна изчетох една камара текстове за отглеждането на децата (защото трябваше да лежа, че да не се родят предварително) и научих, че дерматолозите напоследък препоръчват новородените и малките бебета да се къпят по-рядко, а след като започнат да пълзят и да ходят навън, да се зачести къпането. За новородените и малките не било много полезно всекидневното къпане, дащото пречело на естественото омазняване на кожата , а пък като започнат да се цапат, вече си трябва от хигиенна гледна точка. Така че... ти си решаваш  Wink
Виж целия пост
# 6
Миналото лято се къпехме дори два пъти - на обяд след разходка и вечер преди сън.  Не мога да си представя да не се изкъпя вечер преди сън, затова въпреки усилията се стремя да науча и моите деца да се къпят редовно. Пък и къпането може да бъде само обливане с вода и сапун на ръцете и краката. Децата определено обичат водата.
Виж целия пост
# 7
   Ние от доста малки ги къпем през ден.
Виж целия пост
# 8
Пропускала съм само ако им е лошо или сме закъснели (я от гости, я по друга причина).
Харесва им и много се забавляват. Не бих ги лишила от това удоволствие. Аз също се къпя всяка вечер.
На-лесното решение - след годинка и нещо - запчнах да ги уча да се къпят сами (главата им мия и досега аз - 1-2 пъти в седмицата). Плицукат се сами вечер, а аз в това време правя нещо друго (опраям леглата, мия чиниите и т.н.). Огромно улеснение ми е, че поне 20 мин. са заети с нещо и не тичат наоколо  Twisted Evil.

Обаче, няма правило в случая. Въпрос е само на това как на самата теб ти е по-удобно, но аз го птиемам като част от личната хигиена (особено задължителна, когато децата започнат да лазят, да прекарват повече време навън, да се търкалят по пода или в пясъчника и т.н.).
нямам какво да добавя, ние сме 1:1.
Виж целия пост
# 9
Когато бях бременна изчетох една камара текстове за отглеждането на децата (защото трябваше да лежа, че да не се родят предварително) и научих, че дерматолозите напоследък препоръчват новородените и малките бебета да се къпят по-рядко, а след като започнат да пълзят и да ходят навън, да се зачести къпането. За новородените и малките не било много полезно всекидневното къпане, дащото пречело на естественото омазняване на кожата , а пък като започнат да се цапат, вече си трябва от хигиенна гледна точка. Така че... ти си решаваш  Wink
и тук така се твърди  Peace
едно офче, azaf, не те ли е страх да ги оставяш сами във вода, мен много ме е страх и за секунда не ги оставям
Виж целия пост
# 10
Az niamam goliam opit,no veche moga da kaja,che kapaneto me umorjava ujasno-kapia gi vsjaka vecher nezavisimo kolko sam umorena!Maika mi mi povtarja da ne se trepja tolkova,no ne stava...mislja si,che sa mrasni Shocked kolkoto moje da sa mrasni bebeta na njama i 2 meseca I sled vsjako naakvane mija dupeta.!Iavno problemat e v men,ne v tjah Mr. Green
S netarpenie chakam da porasnat i da gi kapia ednovremenno i da se zabavljavat.
Kogato sam savsem skapana si mislja za prez dena,ama da vidim..
Виж целия пост
# 11
   Определено не ги оставяйте сами без наблюдение. Преди месец Николета падна от ваничката на стойката, което си е доста високо, а и двамата с баща и бяхме в стаята.
   За това дали е уморително къпането не мога да се включа, просто защото от както са се родили това е едно от задълженията на таткото  Wink
Виж целия пост
# 12
Това е най- приятният момент и не бих го лишила от него. Така се изморява и после спи по- спокойно. Сега вече слагам коритото в банята на земята, за детето си има специална анатомична стойка от която не може да падне във водата или на земята и през това време върша това онова из къщата, като мятам по един поглед и на детето. Пропускам, само ако заспи по- рано.
Виж целия пост
# 13
Lovi, на самите стойки има предупреждение да не се оставя детето без надзор  Tired
Виж целия пост
# 14
Аз затова мяткам по едно око Wink.
Редактирам тук за да не спамя повече.
 Hug Hug Hug Прави сте, но го къпя сама и нямам друг избор. Дори само хавлията да взема, пак трябва да го оставя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия