До всички мами в чужбина-колко езика да говорим на децата?

  • 797
  • 7
Здравейте мами. От скоро чета форума и бих искала да ви попитам как се справяте с двата езика. Аз имам син на 2.5 години който до скоро не говореше.От самото раждане му говорим на двата езика.В къщи български, на вън гръцки.Разбира и на двата езика,но говори само на български.Молбата ми е към другите мами как се справяте с проблема с езиците?И да продължаваме ли да му говорим така,или да изчакаме да научи единият език и после другият?Благодаря ви Simple Smile

Цитат
Zdraveite mami.Ot skoro 4eta foruma i bih iskala da vi popitam kak se spravqte s dvata ezika.Az imam sin na 2,5 godini koito do skoro ne govore6e.Ot samoto rajdane mu govorim na dvata ezika.V ka6ti balgarski,na van gracki.Razbira i  i na dvata ezika,no govori samo na balgarski.Molbata mi e kam drugite mami kak se spravihte s problema s ezicite?I da prodaljavame li da mu govori taka,ili da iz4akame da nau4i ediniqt ezi i posle drugiqt?Blagodarq vi Simple Smile

Моля, пиши на кирилица!
Виж целия пост
# 1
Детето ни е още малко, но му говорим
на два езика и ни разбира и двамата.
Разбира откъслечно и трети език. Още
не може да говори. Казват, че многоезичните
проговаряли по-късно.
Виж целия пост
# 2
Има много теми и теории по въпроса
Прочети назад

Виждането, които на мен най-много ми допада е :
всеки родител да говори на собствения си език
Виж целия пост
# 3
На моя син му говорим само на български , сега научава холандския на градина и от филмчетата .
Няма страшно ще проговори и другия език .  Peace
Виж целия пост
# 4
Ние говорим вкъщи само на 1 език - български, но със съпруга ми сме българи.
Виж целия пост
# 5
Не е лесно, ама трябва всеки родител да се придържа към езика си. У нас е аз на български, баща му на руски, а ние с баща му си говорим на английски. Марти (18 месеца) говори само на руски и на български за сега, но скоро тръгва на градина и ще има както казват, crash course по английски. Въпроса доколкото разбирам от различните книги, които чета не е дали разбират местния език, а дали искат изобщо да говорят езика на родителите. Аз имам едни познати с 2 дъщери, родителите са от Чили, в къщи само на испански говорят, и децата така бяха докато не тръгнаха на училище. След това децата започнаха помежду си да говорят на английски и на родителите си да отговарят смесено. Най-важното е да си постоянен с езика и когато станат на 20 години ще го оценят  Grinning.
Виж целия пост
# 6
с малката говорим всеки на своя си език и тя ги разбира и 2та,говори на бг с помякоя арабска дума но съотношението е 90% бг към 10% арабски така беше и с големите,и 3те проговориха рано на 1.г и 7 мес ве4е говориха с изре4ения даяна също
Виж целия пост
# 7
Продължавайте така и за напред  Peace Скоро ще проговори и гръцки.
Ние говорим само на български, а навън според обстоятелствата. Щерката скоро направи 2 годинки и ползва както български, така и английски думички. За сега ги ползва объркано, не прави разлика между езиците, но съм сигурна, че с времето ще започне да ги разграничава Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия