Има ли майки с последици от епидурална упойка???

  • 11 882
  • 35
Здравейте мамчета - скоро ми предстои раждане и бях сигурна, че ще помоля за епидурална упойка, четох доста тук във форума мнения на майки раждали с такава упойка и повечето бяха много положителни, но все пак колкото и малък да е процента на вероятност от увреждане на нерв при поставянето на упойката все пак съществува такъв риск - интересува ме дали на някоя от вас й се случило подобно нещо или дали сте чували за такива увреждания след поставянето на епидурална упойка..... пък и симптомите след упойката малко ме притесняват - знам, че не при всички се появявт такива, но като знам каква съм "късметлийка" сигурно ще ги имам.... Колкото повече наближава момента, толкова повече започвам да се двуумя за епидуралната упойка  ooooh!
Виж целия пост
# 1
И да има да не мислиш, че някой ще ти каже в това ти състояние. Я си гледай кефа и не се тормози с таквиз мисли.
Виж целия пост
# 2
Раждах с епидурална и съм много доволна от взетото решение. Понякога се появява главоболие, но по-скоро от спиналната упойка, не от епидуралната. Относно засегнатите нерви - май са само легенди това.
Не бих се поколебала пак да я поискам!!! Успех и не се бой.
Виж целия пост
# 3
Споко де!  Grinning
Преди да ти сложат Епидурална, ти правят тест.
Аз родих с Епидурална и съм много доволна!
Виж целия пост
# 4
Второто ми секцио беше със спинална!
Перфектно! Peace
Избрах си анестезиолога, предварително ме тества, обсъдихме, обясни ми всичко най-подробно.
Абсолютно никакви странични лоши ефекти.
Но имам един положителен - изчезна ми нетърпимата болка в кръста преди М и при физическа преумора. Може и да няма връзка с упойката, но друго обяснение не намирам.

УСПЕХ!  bouquet
Виж целия пост
# 5
Упойката се поставя между трети и четвърти гръбначен прешлен и няма никакъв шанс да ти засегне каквото и да било PeaceОпасност има от всичко,о сега не ти е времето да мислиш!
Понякога се появява главоболие, но по-скоро от спиналната упойка, не от епидуралната. Относно засегнатите нерви - май са само легенди това.
Не бих се поколебала пак да я поискам!!! Успех и не се бой.

А,това как ти хрумна newsm78
Виж целия пост
# 6
 Peaceзаписвам се,че темата силно ме вълнува.
Виж целия пост
# 7
но по-скоро от спиналната упойка, не от епидуралната[/sizeА,това как ти хрумна newsm78

Сиска, така е  Hug. АЗ раждах със спинална и после 10 дни ме сцепваше главата и врата от болка...умирах направо.
 ЕПИДУРАЛНА упойка -
Цитат
Техниката на епидуралната аналгезия изисква убождане (пункция) в междупрешленното (епидурално) пространство на гръбначния стълб с поставяне на специален, много тънък катетър в близост до гръбначния мозък за въвеждане на локалните аналгетици
.
СПИНАЛНА упойка - Методът е подобен на епидуралната аналгезия. Използва се еднократна пункция в областта на кръста с еднократно въвеждане на локален анестетик. За разлика от епидуралната аналгезия, тук се постига пълно обезчувствяване на анатомичните структури под нивото на пункцията. Упойката се поставя в гръбначния мозък, като първо леко се пунктира, за да е сигурно, че не е нацелен кръвоносен съд, а пунктираната течност (ликвора) е бистра.
Именно от загубата на няколко капки ликвор се появява това главоболие, просто защото количеството ликвор не е никак голямо за организма, а така и налягането се променя. До около 2 седмици ликворът се самовъзстановява.
Виж целия пост
# 8
Аз също родих с епидурална упойка. Имах главоболие първите 1-2дни, и ми се виеше свят, но това беше по-скоро от дългото лежане - след почти 24 часа прекарани в легнало положение е нормално да ти се завие свят като тръгнеш да се изправяш, та чак на по-следващия ден започнах да се изправям повечко. Но други неразположения не съм имала.
Аааааа и също акушерките бяха забравили да ми махнат тампона с йод, който ми бяха поставили на мястото където влизаше катетъра на кръста, и след 2 дни ми я видяха и я махнаха и се получи изгаряне на кожата и още ми стои белег от това. А и известно време след това усещах болка в кръста при определена стойка, когато се наведа или нещо подобно, но също не знам дали има връзка с упойката, или просто гръбначния стълб и стойката на тялото въобще си заема нормалната позиция. Имайки предвид че 9 месеца с този корем и  центъра на тежестта се е променил ............ та това е, но не е болка за умиране, а и май привсеки си е индивидуално.
Виж целия пост
# 9
И аз раждах втория път с епидурална. Нямах никакви странични действия- нито главоболие нито болки в кръста, нищо.
Само спомена от прекрасното и спокойно раждане ми остана.
Мисля, че е добре предварително да поговориш с анестезиолога за твое лично успокоение.
Желая ти успех.   bouquet
Виж целия пост
# 10
Страничните действия от епидуралната (когато ги има) не са по-страшни от , да речем последствията от едно продължително напъване. Главоболие (особено след 3-я ден), болки в кръста на мястото на убождането... такива нещица, но отшумяват до дни. Ако раждането е продължително епидуралната е голямо облекчение.
П.С. На мен никой не ми е правил тестове за алергия или поносимост...Отидох да раждам, казах, че искам епидурална и ми я поставиха  Shocked Това в Шейново... Повече няма да раждам там!  Crossing Arms|
Виж целия пост
# 11
Не съм имала проблеми!Нито главоболие,нито пък нещо друго!Може пък и да е имало нещо,но покрай емоциите от срещата с беба забравих че трябва да ме боли Mr. Green
Леко раждане!
Виж целия пост
# 12
И аз раждах втория път с епидурална. Нямах никакви странични действия- нито главоболие нито болки в кръста, нищо.
Само спомена от прекрасното и спокойно раждане ми остана.
все едно аз съм го писала yes
разликата в раждане със и без епидурална е огромна, но ражданията и на двете ми деца са ми оставили само хубави спомени, болката е поносима и се забравя много бързо. после следва хубавата част  ylinfant каквото и да решиш, ти пожелавам леко раждане и здраво и спокойно бебче  bouquet
Виж целия пост
# 13
Ако е епидуралната анестезия е правилно поставена,не би трябвало да има никакви странични ефекти.Поинтересувай се дали на мястото,където ще раждаш,е практика да се поставя такава упойка.Ако да-вероятността за некадърен анестезиолог е доста по-малка.
Леко раждане!
Виж целия пост
# 14
Аз раждах със спинална. Главата не ме болеше, защото послушах лекаря си, който ми каза да пия много много много вода. Пиех по 10 л вода и сокове на ден, без да преувеличавам. И глава не ме боля ама никак. А мамите, които не пиеха вода, ги цепеше главата и врата жестоко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия